Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Тип ландшафту – це об’єднання ландшафтів, котре має зонально – секторні риси структури, функціонування і динаміки. За зональними ознаками усі типи групують в серії, що є аналогами за теплозабезпеченістю. За секторними ознаками типи ландшафтів групуються в ряди, які є аналогами за зволоженням. Номенклатура (назва) ландшафту складається з двох елементів. Відповідно, один характеризує його положення в ряду теплозабезпеченості: арктичні й антарктичні, субарктичні: тундрові (підтипи: арктотундрові, типові тундрові, південні тундрові), бореально-субарктичні – лісотундрові; бореально-тайгові (підтипи: північний, типовий, південний), бореально-суббореальні – під тайгові; суббореальні (підтипи: типові (від пустельних до широколистяних лісів); перехідні до субтропічних (від пустельних до лісових субсередземноморських і мусонних напівсубтропічних); субтропічні, тропічні, субекваторіальні, екваторіальні лісові (гілеї).
Другий елемент назви характеризує положення типу ландшафту в ряді зволоження (гумідні – вологі КЗВ.>1.0; семигумідні – оптимального зволоження КЗВ -0,7 – 1,0; семиаридні – напівсухі КЗВ – 0,4 – 0,7; аридні – сухі КЗВ - 0,2 – 0,4; екстрааридні – дуже сухі КЗВ 0,0 – 0,2.
До гумідних відносяться тундрові, лісотундрові, лісові ландшафти. Семигумідні представлені лісостеповими, середземноморськими, саванними вологими ландшафтами та рідколіссями. Семиаридні об’єднують степові, середземноморські й степові, саванові типові. До аридних відносять напівпустельні, саванові опустелені ландшафти. Екстрааридні об’єднують пустельні ландшафти.
Універсальність такої типології ландшафтів полягає у тому, що тип об’єднує як рівнинні ландшафти, так і висотну поясність. Так поняття «суббореальні гумідні ландшафти» охоплює рівнинні ландшафти з широколистяними (листопадними) лісами, і висотну «надбудову» на фоні суббореальних гумідних зонально-секторних умов. Більшість ландшафтних типів представлена різними варіантами у північній та південній півкулях, на різних материках і секторах материків. Для уточнення ландшафтного типу додаються найменування територіальної приуроченості, а також ступінь континентальності. Приклади повних найменувань:
1. Ландшафти бореальні гумідні помірно континентальні східноєвропейські.
2. Ландшафти суббореальні екстрааридні екстра континентальні центральноазіатські.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1865 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!