![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
про структурний підрозділ (назва установи)
Дата Місце видання
1 Загальні положення (мета створення, основні завдання, функції).
2 Майно й кошти:
а) основні та обігові кошти;
б) порядок придбання майна;
в) амортизаційні відрахунки, їхнє призначення;
г) прибуток, його використання;
г) житловий фонд;
д) службові приміщення;
е) порядок використання надлишків не використовуваних коштів.
3 Організація праці.
4 Права та обов'язки:
а) установи;
б) керівних органів.
5 Структура управління підрозділу.
Керівник установи (підпис) (ініціали, прізвище)
Статут — зведення правил, положень, які регулюють основи організації і діяльності установ певної галузі господарства.
Це правові акти, які визначають структуру, функції і права підприємств, установ, організацій, кооперативів, малих підприємств, спільних підприємств, спортивних товариств, політичних партій, а також окреслюють їхнє правове становище, мету діяльності, основні принципи; це закон для виконання. Статути господарських організацій визначають членство, керівні органи, порядок їх виборів.
Статути після їх затвердження вищою інстанцією підлягають обов'язковій реєстрації в Міністерстві фінансів, після чого новостворена організація може починати свою діяльність.
Статути є індивідуальні й типові. Статути типові створюються для ряду подібних, однакових установ та організацій; статути індивідуальні мають окремі установи, підприємства, організації.
Статути подібні до положень і визначають порядок діяльності організації, окремих внутрідержавних і міжнародних організацій (напр. Статут Міжнародного Суду ООН 1945р.). Діяли статути, що фіксували правове становище середньовічних міст і внутрішньоміських об'єднань — цехів, купецьких гільдій тощо (міські статути — записи міських привілеїв — регулювали внутрішню організацію міст, наприклад Магдебурзькі права міст; виникли в XIV ст.; Магдебурзьке право надане Львову в 1366р., Києву — в 1494—1497 рр.). Статути індивідуальні — це положення про щось, наприклад Статут ордена (визначає порядок нагородження даним орденом, подає його опис).
В деяких країнах статутами називають законодавчі акти парламентів (у Великій Британії — Вестмінстерський статут 1931р., у США — деякі акти конгресу).
У Київській Русі відомий найдавніший Статут Володимира Мономаха, вміщений у розширеній редакції «Руської правди». Мав 69 статей з визначенням норм кримінального, цивільного й судового права.
Статут ООН — приклад індивідуального — багатосторонній міжнародний договір, на підставі якого заснована й діє ООН. Підписаний на конференції в Сан-Франциско 26.06.1945, набрав чинності з 24.10.1945 Україна ратифікувала Статут ООН 22.07.1945. Це один з найважливіших сучасних міжнародно-правових документів, в якому закріплено основні принципи міжнародного права.
Статути військові — офіційні нормативно-правові документи, що регламентують поведінку й діяльність військовослужбовців, життя, побут, несення (виконання) служби. В Україні діють від 1918 року. Визначають мету, завдання, способи і принципи застосування з'єднань, частин і підрозділів Збройних Сил і родів військ під час великих бойових операцій, обов'язки військовослужбовців та їхні взаємовідносини. Поділяються на: статути внутрішньої служби, статути гарнізонної й караульної служби, стройовий статут, бойові, польові, дисциплінарні статути.
Зміст, формуляр статуту, порядок оформлення й затвердження є такими ж, як і положення. Статут є основою для положення. Його реквізити: гриф, місце реєстрації (статуту новоствореної організації), найменування документа, повна назва, текст.
СТАТУТ
_________________________________________________
(назва підприємства, установи, організації)
1 Загальні положення (назва, предмет діяльності, адреса).
2 Мета діяльності, завдання, функції.
3 Кошти організації, їх використання, майно.
4 Управління, права та обов'язки керівництва.
5 Членство, права та обов'язки.
6 Створення й використання пайового фонду.
7 Звітність і контроль.
8 Виробничо-господарська, зовнішньоекономічна діяльність.
9 Реорганізація та ліквідація, майнова відповідальність ліквідаційної комісії.
Питання для самоконтролю:
1 Що регламентує інструкція?
2 Чим відрізняється положення від статуту?
3 Яке основне призначення статуту?
Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 1481 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!