Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
5.1. Міжнародна виставка-ярмарок у Лейпцигу
5.2. Міжнародний книжковий ярмарок у Франкфурті
5.3. Лондонський міжнародний книжковий форум
5.4. Міжнародний книжковий ярмарок Португалії LIVRO
5.5. Міжнародна виставка дитячої книги у Болоньї
5.6. Міжнародна книжкова виставка у Чехії
5.7. Міжнародний Паризький книжковий салон
5.8. Міжнародний книжковий ярмарок у Барселоні
5.9. Міжнародний ярмарок «Невський Книжковий Форум»
5.10. Національна виставка-ярмарок «Книги Росії»
5.11. Московська міжнародна книжкова виставка-ярмарок
5.12. Мінська міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Книги Білорусі»
5.13. БукЕкспо Америка
5.14. Міжнародні книжкові ярмарки у Польщі
Міжнародні і національні книжкові виставки, ярмарки, салони проводяться у 70 країнах світу. Їх різнонаправленість вражає: універсальні та спеціалізовані (ярмарки дитячої літератури, навчальної літератури, коміксів, пригодницької літератури, тощо).
Серед цього різноманіття можна назвати: Лондонський міжнародний книжковий ярмарок, Міжнародний книжковий ярмарок в Майамі, Книжковий ярмарок у Франкфурті, Московський міжнародний книжковий ярмарок, Міжнародна виставка-ярмарок у Лейпцигу, Женевський міжнародний салон книги і преси, Єрусалимський міжнародний книжковий ярмарок, Міжнародний дитячий книжковий ярмарок у Болоньї, Ярмарок малих видавництв у Торонто, Нью-Йоркський ярмарок книг про мистецтво, Міжнародний антикварний книжковий ярмарок у Бостоні, тощо.
Книжковий ярмарок – комерційний захід для видавництв та книготорговельних організацій, що має різну частоту проведення (періодично або постійно) з метою представлення видавничого асортименту і укладення договорів на постачання книжкової продукції у торговельну мережу.
Книжкові ярмарки класифікуються за асортиментом та завданням:
1. Міжнародні книжкові ярмарки: універсальні, спеціалізовані, регіональні з універсальною експозицією.
2. Національні книжкові ярмарки (як правило, вони є універсальними, в них беруть участь запрошені міжнародні гості).
3. Оптові книжкові ярмарки (проводяться щорічно в регіонах з метою забезпечення асортименту регіональних книготорговельних структур).
4. Постійно діючі дрібнооптові книжкові ярмарки (наприклад, ярмарка у спортивному комплексі Олімпійський у Москві).
5.1. Міжнародна виставка-ярмарок у Лейпцигу – http://www.leipziaer-messe.de )
Лейпцігський міжнародний книжковий ярмарок є найважливішою весняною подією у світі книговидання, він максимально зорієнтований на широку публіку. Захід проводиться щорічно у березні протягом трьох днів. Книжкова виставка-ярмарок у Лейпцигу набула міжнародного статусу з 1946 р. Щорічно навесні проводитись стала з 1949 р.
Орієнтований на широку публіку і намагається сприяти збільшенню продажів, основна його мета – дати можливість авторам вийти на німецький книжковий ринок, показати себе видавцям, зустрітись із читачами. Займається популяризацією зарубіжних авторів. Важливе значення тут має зустріч і діалог читачів, видавців та авторів.
Лейпциг з XVI ст. став центром книжкової торгівлі. Ініціатором організації у місті книжкової ярмарки був відомий книготорговець і реформатор німецької видавничої справи Філіп Рейх (1717-1787 рр.). Уже наприкінці XV ст., коли видавництво й книготоргівля досягли високого рівня розвитку, постала потреба інформувати розповсюджувачів книг про нові видання і дати можливість поповнити свої запаси товару.
З 1595 р. у Лейпцигу починає видаватись перший ярмарковий каталог. У II пол. XVI ст. Лейпцігський ярмарок поступово починає випереджати Франкфуртський за числом зареєстрованих видань, цей процес був зумовлений послабленням позицій Німеччини на Європейському ринку.
За числом зареєстрованих у ярмаркових каталогах видань Лейпциг уже в 1616 р. випередив Франкфурт. Головною причиною занепаду Франкфурта-на-Майні як європейського центру книготоргівлі стало загальне падіння питомої ваги Німеччини в економіці Європи, причому в самій Німеччині економічний центр перемістився з Баварії, Франконії і Рейнських областей у Саксонію, Тюрінгію й Вестфалію, що відразу підвищило значення Ельби як торговельного шляху.
До кінця XVI ст. Лейпциг став найбільшим у Німеччині центром видання наукової літератури, а коли голландські книготорговці перенесли свої представництва з Франкфурта в Лейпциг, колишня роль Франкфурта була остаточно підірвана. На поч. XVIII ст. каталоги Лейпцігських ярмарок містили в чотири рази більше назв, аніж каталоги Франкфуртських. Лейпцігський ярмарок є найважливішою весняною подією у світі книговидання, він максимально зорієнтований на широку публіку. На ньому інтенсивно працюють книжкові крамниці, росте й кількість відвідувачів, у 2005 р. їхнє число склало вже більше ста тисяч чоловік.
Видавці з Німеччини й інших країн світу представили свою продукцію. Крім того на виставці продумана програма різних заходів: дискусії й дебати для фахівців, тренінги підвищення кваліфікації для викладачів, програми для дітей, спеціальні програми, присвячені аудіокнигам й ін.
Лейпцігський книжковий ярмарок-2006 відіграв велике значення у популяризації української книжкової справи за кордоном, куди Україна була запрошена як головний гість. Готував українську програму для виставки «Форум видавців».
Під час існування НДР Лейпцігський ярмарок перебував на межі занепаду, проте у 1989 р. організатори здійснили справжній прорив, відмовившись від спроб конкурувати з Франкфуртом, вони зуміли повернути Лейпцігському ярмарку власну яскраву ідентичність.
Ярмарок привертає увагу письменників своєю демократичністю, відвідувачі однаково добре сприймають як відомих авторів, так і дебютантів. Одним з головних задумів ярмарку є підтримка молодої німецької літератури, самого гідного представника якої очікує спеціальний приз Лейпцігського ярмарку.
Заходи ярмарку сприяють посередництву між західноєвропейською і східноєвропейською літературами. Книги з країн Східної Європи на ярмарку мають потужне представлення, у зв’язку зі значним інтересом до них публіки. Була запроваджена премія «Приз європейського взаєморозуміння», яку у 2006 р. отримав український письменник Юрій Андрухович.
Важливе місце в павільйонах Лейпцігського ярмарку займають аудіокниги – сегмент книжкового ринку, що надзвичайно активно розвивається. Поступово інтерес до цього сегменту книговидання активно зростає, бо люди прагнуть активно проводити вільний час. Для аудіокниг у рамках ярмарку є спеціальний приз.
У 2007 р. 2162 учасники з 36 країн представили на Лейпцігському книжковому ярмарку свою продукцію, число відвідувачів також збільшилося. Лише письменників на ярмарку було більше 150. На думку організаторів, Лейпцігський книжковий ярмарок встановив своєрідний новий рекорд, понад 126 тис. відвідувачів побували на виставці, щоб ознайомиться зі стендами і взяти участь у анонсованих заходах. У порівнянні з 2006 р. кількість відвідувачів ярмарку зросла на 17%. До того ж змінився віковий склад відвідувачів, бо було помічено багато представників молоді шкільного й студентського віку, отже, можна говорити про підсилення інтересу до книги серед представників молодого покоління.
5.2. Міжнародний книжковий ярмарок у Франкфурті – http://www.frankfurt-book-fair.com )
Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок – найбільший видавничий і літературний форум у світі. Захід проводиться щорічно у жовтні протягом чотирьох днів. У 2007 р. у його роботі взяло участь близько 7,5 тис. видавництв зі 100 країн (з них 3350 німецьких видавництв та 4100 іноземних), було представлено понад 400 тис. книг, з яких понад 120 тис. книжкових новинок.
Фахівці розраховують на зустрінь з колегами і підписання нових контрактів на співпрацю, укладення нових контрактів на переклад і видання книг.
Ярмарок почав проводитись щорічно у жовтні з 1949 р. у м. Франкфурт-на-Майні. З XV ст. книжковий ярмарок у Франкфурті стає найбільшим у Європі. У XVI ст. він перетворюється на центр світової книжкової торгівлі. Перша книга надрукована у Франкфурті датується 1511 р. і належить Мюрнеру. На ярмарок з’їжджалися книготорговці з різних частин Європи, що зупинялися в готелях, розташованих в «Книжковому провулку». Там же перебували контори й склади, де зберігалися книги, упаковані в бочки або в тюки, обшиті шкірою. Торговці привозили із собою зразки книг, проспекти, каталоги. Торгівля на ярмарку найчастіше йшла у вигляді обміну книг – з розрахунку аркуш за аркуш або навіть вага на вагу. На застарілі видання, або видання, які користувалися малим попитом давали більшу знижку. Такий обмін відбувався у зв’язку з тим, що товарно-грошові відносини між різними країнами Європи були ще слабкими, ненадійними, а єдиних цін на книги не існувало. Ярмарки у Франкфурті проводилися двічі на рік: навесні на Великдень і восени в день Св. Михайла. Найбільші підприємства (фірма Кобергера, фірма Ельзевіра) мали у Франкфурті своїх постійних торговельних агентів. З метою ознайомлення покупців з пропонованими товарами випускали спеціальні ярмаркові каталоги, що стали прототипами покажчиків комерційної бібліографії. З метою популяризації видань та інформування про їх наявність громадськості у 1564 р. аугсбургський книготорговець і книгодрукар Георг Віллер приступив до видання зведених каталогів книг, які продавались на Франкфуртському ярмарку. Перше видання цього каталогу мало таку назву: «Каталог нових книг, які будуть продаватися у 1564 р. у Франкфурті на осінньому ярмарку для зручності користування приїжджих книгопродавців і всіх друзів книжкової справи». Покажчик складався з 10 аркушів, у ньому було зареєстровано 250 книг. У період з 1567 по 1584 pp. такі каталоги містили вже в середньому близько 500 найменувань книг щорічно. Каталоги Г. Віллера виходили до 1627 p., а з 1598 р. франкфуртська міська рада почала також видавати «Універсальні ярмаркові каталоги».
У 2006 р. Україна була представлена стендами видавництв «Кальварія», «Фоліо», «Мистецтво». Мета – покупка прав на видання зарубіжної літератури та популяризація української літератури на світових форумах. До того ж представляли українську літератури і її автори: Юрій Андрухович, Андрій Курков, Любко Дереш і Сергій Жадан. Значним джерелом інформації про українські книги став стенд німецького видавництва «Зуркамп», на якому були представлені три книги Ю. Андруховича та роман Любка Дереша.
Каталогом у понад 10 тис. назв та стендами з продукцією представлений і сегмент аудіокниги Німеччини. Це чи не єдиний напрямок книговидання, що стабільно розвивається останні чотири роки, у 2007 р. У Німеччині у продажу є понад 20 тис. назв аудіокниг різних жанрів. Проте аудіокнига це не лише начитування художніх творів, часто майже одночасно з популярним кінофільмом у продаж надходить книга до цього фільму (зі сценарієм, фотографіями, інтерв’ю з акторами й режисером). Наприклад, у 2006 р. паралельно з виходом чергової книги з серії про пригоди «Гаррі Потера» у книгарнях з’явилась аудіо версія, начитана відомими акторами. Тематичним акцентом 2007 р. була обрана каталонська література, а почесним гостем – Каталонія.
Франкфуртський ярмарок – професійний форум, який розрахований переважно не на читачів, а на видавців, книготорговців, авторів, журналістів, літературних агентів, бібліотекарів. Пошук нових бестселерів, відкриття невідомих авторів, здобуття права на перевидання, переклад, екранізацію, замовлення великих партій книг для торговельних мереж – основна мета заходу.
5.3. Лондонський міжнародний книжковий форум - http://www.londonbookfair.co.uk
Щорічний Лондонський Книжковий форум-виставка — один з найбільших форумів світової видавничої спільноти, який щовесни збирає понад 23 000 видавців, книгорозповсюджувачів, бібліотекарів та інших учасників світового книжкового ринку. Форум організований компанією Reed Exhibitions за спонсорської підтримки Асоціації продавців книг Великобританії та Ірландії. Цей форум - ідеальне місце для торгівлі видавничими правами через The International Rights Centre (IRC), дискусій, підписання ділових угод та напрацювання контаків у діловій атмосфері на міжнародному рівні.
Місце проведення - Лондон (Англія), в Олімпії, в середині березня – початку квітня.
На виставці присутні видавці, книгорозповсюджувачі, літературні агенти, відбувається обмін інформацією й укладання нових угод.
Представлена «Асоціація жінок-видавців» (створена у 1979 p.), що займається проблемами ролі жінки в авторстві, виданні і розповсюдженні літератури. Існує програма «Фокус ринка», де щорічно представляється видавнича продукція певної країни, наприклад, у 2007 р. - це була Мексика. Вручається премія найкращому молодому зарубіжному видавцю року, запроваджена Британською Радою.
У 2007 р. у заході взяли участь понад 23 тис. учасників, були представлені видавці та книгорозповсюджувачі зі 109 країн, що надало їй інтернаціонального масштабу та відкрило можливості доступу до нових ринків. Проводилась конференція «Міцна видавнича індустрія». Була укладена угода видавництвом «ХарперКоллінз» та мобільним оператором BOKiLUR з продажу аудіокниг на мобільні телефони.
Площа ярмарку розділена на декілька зон: академічні видання, мистецтво/архітектура/дизайн, дитяча і молодіжна література, загальні видання, технології книговидання, відділ нерозпроданих та уцінених видань, туристична література та карти. Існує «Вітрина нових видань», де представлено останні книжкові новинки британських та зарубіжних видавництв. Продукцію представляють малі і великі видавництва, що дає їм однакову можливість представити свої видання на ринку, укладати угоди з розповсюджувачами та продавати права на видання книг.
Щорічно на ярмарок приїздять відомі письменники, у 2007 р. це були Дж. Белвілл, П. Коельо, М. Етвуд. Відбулось нагородження переможців британської премії книжкової індустрії.
Форум працює за такими секторами: рекламна та видавнича діяльність; поліграфія; ЗМІ; культура, мистецтво, архітектура, дизайн; освіта; продукти; академичні видання; дитяча та молодіжна література; загальні видання; методи і технології книговидання; відділ уцінених та нерозпроданих видань; туристична література і карти
Семінари та події: На Лондонському форумі проводиться більше ніж 200 семінарів та подій, які відвідують більше ніж 6,000 професіоналів книжкової індустрії. Програма семінарів охоплює широкий тематичний спектр, включаючи вплив на книжку винаходів у сфері цифрових технологій, дитячі книги та програму Market Focus South Africa. Серед подій зустрічаються кулінарні майстер-класи у куточку Кулінарної книги, пізнавальні розмови для авторів у Авторській вітальні та інтерв’ю із відомими авторами у Англійському літературному ПЕН-кафе.
Виставкові сектори: На форумі представлений весь ланцюжок суб’єктів видавничої сфери: Палітурники, Розповсюджувачі, Постачальники не книжкового Продукту/Служби для Книгопродавців, сфера он-лайн послуг, Бібліотеки зображень, Видавці, Літературні агенти та дилери, Постачальники Видавничих послуг, оптові Торговці книжковою продукцією.
Для зручності форум поділений на сектори, що дозволяє компаніям з усього світу виставляти свою продукцію поряд із іншими такими ж компаніями, ділитися досвідом.
Відвідувачі зі сфери книговидавництва:
· Літературні агенти/ Дослідники ринку – представляють авторів з усього світу та укладають угоди на продаж авторських прав на дуковану, аудіо та кіно-продукцію.
· Видавці – від малих видавництв до медіа-холдингів та видавничих будинків, експортери та національні торгові мережі також представлені тут
· Місцеві книготорговці – незалежні місцеві книгарні, книготорговці
· Закордонні книготорговці – купуть продукцію для своїх ринків
· Бібліотекарі та спеціалісти інформаційної сфери
· Професіонали сфер виробництва, розповсюдження, технічного та креативного обслуговування з Великобританії та закордонні видавці – шукають співпраці та вигідних угод
Щорічна премія Форуму за особливі досягнення у видавничій сфері у рамках форуму. Винагорода за особливі досягнення в міжнародній видавничій справі призначається тим, хто присвятив себе кар’єрі у видавничій сфері, чи то буде видавець, чи агент, чи редактор, і зробив вагомий внесок у розвиток справи.
У попередні роки переможцями стали:
2004 - John Lyons, Publisher, Little, Brown, UK & USA (presented posthumously)
2005 - Lynette Owen, Copyright Director, Pearson Education, UK
2006 - Christopher MacLehose, Publisher, UK (Presented by Liz Calder, Bloomsbury Plc)
2007 - Lord Weidenfeld, Publisher, Weidefeld & Nicolson, UK (Presented by Simon Master, Non Executive Chair, The London Book Fair)
2008 - Peter Meyer, Publisher, Overlook Press and Duckworth, UK & USA (Presented by Ed Victor, Literary Agent)
2009 - Drenka Willen, Editor, Harcourt, USA (presented by Umberto Eco, Author)
Програма Market Focus: Особливістю форуму є постійна спонсорська програма, націлена на укріплення культурних зв’язків між Південною Африкою та світовою видавничою спільнотою. Форум надає можливість африканським письменникам презентувати себе і зацікавити світових книговидавців у виданнях свої творів.
Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 3551 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!