Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ДОСЛІД 3. Ступінчастий гідроліз крохмалю



Обладнання та реактиви: 1% розчин крохмального клейстеру, концентрована хлоридна кислота, реактиви для реакції Троммера, розчин йоду у йодиді калію, водяна баня, пробірки, штативи.

У пробірку наливають 9 мл 1% розчину крохмального клейстеру і добавляють 1 мл концентрованої хлоридної кислоти. Вміст пробірки перемішують і рівномірно розподіляють у 5 хімічно чистих пробірках. Пробірки нагрівають на киплячій водяній бані, виймаючи їх по одній через 3, 5, 8, 12 і 20 хвилин. Вміст кожної пробірки порівну ділять на дві інші пробірки. У перших п'яти пробірках виконують реакцію Троммера, в інші п'ять пробірок добавляють по кілька крапель йоду в розчині йодиду калію.

ХІМІЗМ.

У процесі гідролізу молекула крохмалю поступово розщеплюється через ряд проміжних продуктів (декстринів, мальтози) до глюкози:

(C6H10O5)n → (C6H10O5)x → y(C12H22O11)n → z(C6H12O6)

крохмал декстрин мальтоза глюкоза

ВИСНОВКИ: Про наявність процесу гідролізу свідчить поява відповідних цукрів. У перших п'яти пробірках виразна реакція Троммера спостерігається у четвертій пробірці, де є мальтоза, і у п'ятій пробірці, де утворилася глюкоза. В інших п'яти пробірках залежно від ступеня гідролізу спостерігається гама забарвлень: у першій пробірці — синьо-фіолетове (містяться амілодекстрини і крохмаль), у другій — червоно-буре (еритродекстрини), у третій — оранжеве (ахро- і мальтозодекстрини), у четвертій - оранжево-жовте (мальтозодекстрини і мальтоза), у п'ятій - жовте і світло-жовте забарвлення (мальтоза і глюкоза).





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 2127 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...