Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 7. Комунікативні проблеми та PR -діяльність в організації



Організація як соціальна система, що створена для визначених цілей з відповідними правилами поведінки і комунікації, виконання і вдосконалення яких здійснюється за допомогою владної структури.

Динаміка групової діяльності в організації. Явище конформізму. Аналіз процесу прийняття рішень в організації. Моделі прийняття рішень. Поняття консенсусу та компромісу. Одноосібне рішення лідера.

Внутрішня громадськість та її роль у комунікаціях із зовнішньою громадськістю Вплив внутрішньої громадськості на формування іміджу організації. Основні фактори підвищення значущості внутрішньоорганізаційних комунікацій. Головні цілі внутрішньоорганізаційних комунікацій.

Структура комунікацій з внутрішньою громадськістю. Патрональні комунікації: сутність, значення, основні складові та зв'язок з іншими аспектами корпоративної комунікації. Комунікації з профспілками.

Фактори впливу на систему зв'язків із внутрішньою громадськістю. Основні принципи сучасних комунікацій з персоналом.

Засоби внутрішньоорганізаційних комунікацій. Безпосередні комунікації з керівниками як найбільш бажане джерело інформації. Форми прямих комунікацій з персоналом, їх особливості, позитивні та негативні аспекти.

Усні та писемні комунікації з персоналом. Технічно опосередковані комунікації з внутрішньою громадськістю. Чутки у колективі.

"Віртуальні" компанії: проблема комунікацій з персоналом та шляхи її вирішення. Тема 8. Стратегічне планування PR-діяльності. Поняття комунікативної стратегії.

Теорія управління PR. Складові процесу управління.

(ViuKHJI/KDVlVM ІП>

Перший етап: визначення проблеми PR. Роль дослідження в плануванні стратегії. Проблеми у сфері PR та шляхи їх визначення. Формулювання проблеми. Аналіз ситуації. Другий етап: планування і програмування. PR і стратегічність мислення. Основні етапи процесу стратегічного планування. Заява про місію. Цільове планування. Цілі виходу. Цілі впливу Програмування.

Гретій еіап дія і комунікація. Діяльнісна складова програми. Складання повідомлення.

Надійність джерела повідомлення. Принципи ефективної комунікації.

Четвертий етап: оцінка програми. Складові процесу оціночного дослідження. Інтерпретація

результатів оцінки PR програми.

Поняття та різновиди комунікативної стратегії.

Тома 9. Імідж організації.

Понят гя іміджу в сучасній науці. Імідж як інформаційне явище. Імідж і престиж, репутація, ■нпоритсг Імідж в сучасних комунікаційних потоках. Проблема іміджу в різних сферах і оціального житті. Складові іміджу. Типологія іміджів: дзеркальний, поточний, бажаний, корпоративний, множинний. Основні властивості іміджу.

Імідж організації, його основні ознаки, особливості та структура. Фірмовий стиль як комунікаційний засіб. Товарний знак, логотип, фірмовий блок, колір тощо. Вимоги до іміджу організації.

Тема 10. Стратегії Формування Іміджу.

Проблема формування іміджу організації, основні підходи до її вирішення та напрями діяльності служб зв'язків з громадськістю. Фактори впливу на процес формування іміджу організації. Стереотипи та установки їх роль та значення в комунікаційному процесі Проблема виявлення установок та стереотипів службами зв'язків з громадськістю.

Основні етапи формування Іміджу організації, їх особливості та завдання працівників пабпик рілейшнз Позиціонування, відстройка, візуалізація, вербалізація, "подійна" комунікація та інші прийоми та засоби формування та коректування іміджу організації.

Підвищення та зниження іміджу. Необхідність та можливість перегляду іміджу організації. Новий імідж.

Поняття та сутність реклами іміджу. Традиційна та нетрадиційна реклама іміджу, їх особливості, негативні та позитивні риси.

Тема 11. Основні канали та форми здійснення зв"язків з громадськістю.

Засоби масової інформації та комунікації: поняття, різновиди та соціальні функції. Друковані ЗМІ, аудіовізуальні ЗМІ, інформаційні установи, мультимедійні 3MI. Лідери думок як канали комунікації.

Статус і завдання відділу PR в організації.Особливості взаємодії системи зв'язків з громадськістю та преси. Форми роботи із засобами масової інформації. Форми роботи із засобами масової інформації. Прес-служби в системі зв'язків з громадськістю: основні функції та види діяльності. Загальні правила роботи працівника паблик рілейшнз та ЗМІ. Підготовка писемних інформаційно-аналітичних матеріалів для преси. Особливості взаємодії системи зв'язків з громадськістю з радіо і телебаченням. Підготовка матеріалів для радіо та телебачення: репортажі, інтерв'ю, фільми, відеоматеріалитощо. Прес-конференції та брифінги як засоби комунікації.

Інтернет як засіб комунікації, його специфіка та можливості використання в системі зв'язків з громадськістю.

Тема 12. Паблісіті як форма комунікації з громадськістю.

® Китайська А Д

Сутність паблісіті.Основні функції паблісіті. Паблісіті та реклама. Місце паблісіті у системі зв'язків з громадськістю.Спіндокторство.

Новини, критерії виявлення та різновиди. Специфіка новин як основа типологізації паблісіті. Локальні, регіональні, загальнонаціональні та міжнародні паблісіті. Загальні та спеціальні паблісіті. Паблісіті за допомогою преси, аудіовізуальних та мультімедійних ЗМІ. Програма паблісіті, її структура та вимога до неї. Специфіка програм паблісіті для компаній різного типу.

Засоби паблісіті, їх специфіка та правила застосування. Особливості паблісіті за допомогою преси, радіо, телебачення.

Поняття інформаційних релізів, їх структура та особливості підготовки. Форма прес-релізів та їх передача.

Тема 13. Зв"язки з громаськістю у кризових ситуаціях.

Поняття кризи та кризової ситуації. Причини криз, їх типологізація, специфіка окремих типів криз.

Передбачення можливості криз та діяльність по їх запобіганню. Роль зв'язків з громадськістю по запобіганню кризових ситуацій. Розробка стратегії на випадок кризової ситуації.

Кризові умови, їх ознаки. Принципи комунікацій з громадськістю у кризових умовах. Практична діяльність щодо подолання кризи та роль в ній служби зв'язків з громадськістю.

Види та форми комунікацій з громадськістю у післякризових умовах. Проблема збереження іміджу організації у кризовій та післякризовій ситуації та шляхи вирішення її.

Тема 14. Специфіка діяльності системи зв"язків з громадськістю в окремих сферах життя суспільства.

Можливості та необхідність використання системи зв'язків з громадськістю у сфері економіки. "Філософія" або "ідеологія" фірми як основа комунікації з громадськістю. Спільне та особливості "ідеологій" окремих фірм.

Основні цілі та завдання служб паблик рілейшнз на підприємствах, у виробничих та фінансових структурах Цілі та завдання спонсорства. Особливості іміджевих кампаній фірм та виробничих підприємств. Політична комунікація, її сутність та структура.

Можливість та необхідність використання системи зв'язків з громадськістю в сфері політичного життя суспільства. Основні цілі та завдання служб паблик рілейшнз в органах центральної та місцевої державної влади, політичних організаціях і партіях. Місце служб паблик рілейшнз в політичних установах та організаціях. Прийоми та методи здійснення зв'язків з громадськістю на політичній арені. Можливість та необхідність функціонування системи зв'язків з громадськістю у соціально- культурних установах та організаціях. Основні цілі та завдання служб паблик рілейшнз неприбуткових установ: соціального та медичного обслуговування, культури, освіти, науки, громадської самодіяльності тощо. Місце даних служб у структурі перелічених організацій. Види та форми здійснення зв'язків з громадськістю в соціально-культурному житті. Особливості методів та прийомів

<%дага.зірамадсьіс сю

Основні цілі та завдання комунікацій з громадськістю в установах та організаціях, що виходять на міжнародний простір. Місце служб паблик рілейшнз в політичних, економічних та соціально-культурних організаціях та установах, які є суб'єктами з міжнародних відносин. Види та форми здійснення зв'язків з громадськістю в міжнародних відносинах. Особливості методів та прийомів.

Розподіл навчального часу за розділами, темами і видами навчальних занять.
№ п/п Найменування розділів татем Всього годин Лекцій Семінар. Занять Сам. робота
1. Зв"язки 3 громадськістю (PR) як галузь наукового знання та сфера професійної діяльності. Формула PR.        
2. Витоки та історія розвитку PR   -    
3. Громадськість у сфері PR як об"єкт та суб"єкт комунікації        
4. Громадська думка: дослідження та формування        
5. Комунікація як процес передачі інформації. Модель комунікаційного процесу.        
6. Види комунікативного впливу в системі PR: вербальний, не вербальний, подієвий.        
7. Комунікативні проблеми та PR - діяльність в організації.        
8. Стратегічне планування PR- діяльності. Поняття комунікативної стратегії.        
9. Імідж організації.     - -
10. Стратегії формування іміджу організації.   -    
11. Основні канали та форми здійснення PR- діяльності.        
12. ГІаблисити як форма комунікації з громадськістю.      
13. Зв'язки 3 громадськістю у кризових ситуаціях.        
14. Специфіка діяльності системи зв'язків з громадськістю в окремих сферах життя суспільства.        

® Клшзвсьт А Д

V. Інформаційно-методичне забезпечення

1. Алешина И Паблик Рилейшнз для менеджеров и маркетологов. — М.,1997;

2. БебикВ.М. Політичний маркетинг! менеджмент.-К.,1996;

3. Бебик 8-М. Як стати популярним, перемогти на виборах і утриматись на політичному Олімпі.-К.,1993.

4. Блек С. Паблик рилейшнз. Что зто такое?. - М.,1990;

5. Браун Л. Имидж- путь куспеху. - Спб.,1996;

6. Викентьев И.Л. Приемьі рекламьі и Паблик Рилейшнз.-Спб..1995;

7. Грушин Б.А. Массовое сознание. - М., 1987;

8. Доти Д.Паблиситии паблик рилейшнз. -М., 1996;

9. Зверинцев А. Коммуникативньїй менеджмент. Рабочая книга менеджера ПР. - Спб.,1997;

10.Имидж лидера. Психологическое пособие для политиков. - М., 1996;

11.Королько В. Основи паблік рілейшнз. -К.,1997;

12.Лебедева Т.Ю. Искусство обольщения. Паблик рилейшнз по-французски. Концепции. Практика.-М.,1996.

13.Невзлин Л.Б. Паблик рилейшнз. Кому зто нужно? - М.,1993;

14. ПизА. Язьіктелодвижений-Н.Новгород, 1992;

15. Почепцов Г.Г. Имиджмейкер. Паблик рилейшнз для политиков и бизнесменов. - К.,1995;

16.Почепцов Г.Г. Паблик рилейшнз. - К., 1996;

17.Почепцов Г.Г. Символьї в политической рекламе. _ К., 1997;

18.Почепцов Г.Г. Паблік рілейшнз. - К.,2000;

19. Сендидж Ч.И. и др. Реклама: теория и практика. - М., 1990;

20. УшаковаТ.Н. идр. Ведениеполитическихдискусий.-М.,1995;

21.Формування іміджу органів місцевого самоврядування та громадських організацій за допомогою засобів масової інформації (Матеріали тренінгу) —К., 1998.

22. Шепель В.М. Имиджелогия. -М.,1994.

Sv'awiі coo 1—11

Частина II. Матеріали до лекцій та семінарських занять





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 2185 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...