Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Мета і завдання педагогічної практики



Педагогічна практика на 4 курсі є логічним продовженням педагогічної практики на молодших курсах. Вона охоплює значний період повсякденної систематичної роботи з учнями 5–9 класів протягом 6–8 тижнів. Основною метою педагогічної практики є перевірка готовності студента до виконання професійних обов’язків учителя-предметника і класного керівника.

Провідними завданнями практики є: вивчення діяльності вчителя-предметника, інноваційних технологій навчання, ознайомлення з реальним змістом і обсягом професійної праці вчителя-вихователя та оцінка своїх професійних якостей з точки зору відповідності їх вимогам до сучасного класного керівника.

Діяльність студентів під час педагогічної практики в школі передбачає розвиток таких професійно-педагогічних здібностей, умінь і навичок:

1) рефлексивно-аналітичних: здатність аналізувати свою діяльність, помилки і успіхи, зрозуміти свої сильні і слабкі сторони для самовдосконалення і планування роботи; уміння ставити педагогічний діагноз; шляхом спостереження і аналізу оцінювати рівень індивідуального розвитку школяра, впливу товариського середовища на учня;

2) організаторських: уміння ставити перед собою і дітьми мету, причому саме таку, що дасть очікуваний результат; уміння планувати діяльність з учнями, визначати відповідальних за її здійснення; уміння розділяти мету на менш значні завдання і перетворювати їх у диференційовані завдання для групової та індивідуальної роботи класу; здатність створювати позитивну установку на діяльність, використовувати різноманітні методи стимулювання (змагання, заохочення), передбачати та планувати можливість індивідуальної самореалізації для дітей тощо;

3) комунікативних: уміння налагодити контакт, взаєморозуміння з кожною дитиною, вірити в неї, в її сили і можливості. Демонструвати бажання зрозуміти, підтримати і захистити її, уміння коригувати міжособистісні відносини між дітьми; виступати справедливим арбітром при вирішенні конфліктів.

4) гностичних: здатність до самостійного і творчого здобування знань, уміння міркувати, співставляти факти та явища;

5) дидактичних: уміння викладати, досягати дидактичної мети; володіти методами та методикою викладання;

6) дослідницькі: здатність до застосування методів науково-педагогічних досліджень; уміння грамотно провести педагогічне дослідження і зробити його аналіз.

Наявність перерахованих професійних здібностей і умінь допоможе Вам у роботі з підлітками.





Дата публикования: 2015-04-08; Прочитано: 509 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...