Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Завдання музичного виховання



Музичне виховання — це цілеспрямоване формування особистості дитини дією музичного мистецтва, формування інтересів, потреб, здібностей, естетичного ставлення до музики.

Дитина тоді успішно засвоює різні види музичної діяльності, коли враховуються її індивідуальні особливості, вікові можливості.

Музичний розвиток — це результат формування дитини в процесі активної музичної діяльності. Певне значення мають індивідуальні особливості кожної дитини. Розвиток відбувається у сферах:

1) емоцій — від імпульсивних відгуків на найпростіші музичні явища до більш виражених і різноманітних емоційних реакцій;

2)відчуття, сприймання й слуху—від окремих розрізнень музичних звуків до цілісного, усвідомленого й активного сприймання музики, до диференціювання висоти звуку, ритму, тембру, динаміки;

3) вияву ставлень—від нестійкого захоплення до стійкіших зацікавлень, потреб, до перших проявів музичного смаку;

4) виконавської діяльності — від дій, пов'язаних з показом, наслі­дуванням, до самостійних виражальних і творчих проявів у співі та музично-ритмічному русі.

Музичне виховання і розвиток вимагають правильної організації і цілеспрямованого навчання.

Навчання музики — виховний процес, в якому педагог допомагає набути музичного досвіду, елементарних відомостей і навичок, здобути відповідні знання. В свою чергу дитина активно засвоює це.

Виховання в цілому і навчання зокрема, за висловом психолога Л. С. Виготського, повинно «переганяти» розвиток і «підтягувати» його до свого рівня. Музичний розвиток зумовлюється процесом виховання і навчання. Рівень розвитку визначається поведінкою дітей на музичних заняттях, творчими виявами в самостійній діяльності. Якщо дитина з власної ініціативи охоче співає, танцює, грає і робить це виразно й правильно, то можна говорити про досить високий рівень музичного розвитку, всебічного і гармонійного виховання особистості дитини і будуються з урахуванням своєрідності музичного мистецтва і вікових особливостей дошкільників.

Завдання музичного виховання:

1. Виховувати любов та інтерес до музики. Це завдання вирішується шляхом розвитку музичного сприймання, музикального слуху, які допомагають дитині гостріше відчути й осмислити зміст почутих творів. Здійснюється виховна дія музики.

2. Збагачувати музичні враження дітей, ознайомлюючи їх з різними музичними творами.

3. Ознайомлювати дітей з найпростішими музичними поняттями, розвивати навички слухання музики, співу, музично-ритмічного руху, гри на дитячих музичних інструментах.

4. Розвивати емоційну чутливість, сенсорні здібності і ладо-висотний слух, відчуття ритму, формувати співочий голос і виразність рухів.

5. Прищеплювати елементарні співочі та рухові навички, добиваючись простоти, природності й виразності виконання музичних творів.

6. Сприяти виникненню і початковим виявам музичного смаку на основі отриманих вражень і уявлень про музику, формуючи спершу вибірне, а потім оцінне ставлення до музичних творів.

7. Розвивати творчу активність в усіх доступних дітям видах музичної діяльності: відтворенні характерних образів в іграх і хороводах; використанні вивчених танцювальних рухів у нових, самостійно знайдених поєднаннях; імпровізації маленьких пісень, співанок. Формується самостійність, ініціатива і прагнення застосувати в повсякденному житті вивчений репертуар, грати на музичних інструментах, співати і танцювати.

Завдання музичного виховання дітей стосуються всього шкільного віку. На кожному віковому щаблі вони видозмінюються й ускладнюються.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 733 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...