Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Державний контроль за діяльністю недержавних установ, діяльність яких пов'язана з альтернативним соціальним захистом



Державний нагляд та контроль у системі накопичувального пенсійного забезпечення - за діяльністю недержавних пенсійних фондів, адміністраторів пенсійних фондів, страхових організацій та банківських установ - здійснює національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у межах повноважень визначених Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Система контролю має багатоступінчату структуру і включає: систему державного контролю; систему позавідомчого контролю; систему внутрішнього контролю; систему суспільного контролю. Ця класифікація побудована, виходячи з міжнародно-визнаних Основних принципів регулювання приватних трудових пенсійних схем.

Державний нагляд і контроль у сфері альтернативного пенсійного забезпечення є необхідним елементом для створення системи з надійним механізмом захисту. Це допоможе максимально убезпечити пенсійні внески юридичних і фізичних осіб у НПФ. Встановлення державного нагляду демонструє занепокоєння держави про схоронність внесків платників.

Уповноважені державні органи повинні розробляти та видавати необхідні нормативні документи, які забезпечують прозорість роботи фондів перед державними органами, які будуть контролювати їх діяльність. Державний нагляд і контроль є основною гарантією захисту активів НПФ.

В Україні здійснювати нагляд покликані наступні державні органи: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг. Вона здійснює такі установчі та фактично конституюючі та структурно-функціональні функції, що легалізують та легітимізують діяльність НПФ. До них відносяться такі: реєстрація пенсійного фонду, видача свідоцтва; визначення змісту додаткової інформації до уставу пенсійного фонду й затвердження типового уставу; погодження вимог до інвестиційної декларації; ухвалення рішення щодо ліквідації пенсійного фонду, якщо його діяльність не відповідає закону та інш.; Держ комісія з коштовних паперів і фондового ринку (ДККПФР), яка здійснює нагляд за діяльністю компаній, які управляють активами, і банківськими установами – зберігачами; Антимонопольний комітет України, що покликаний забезпечити дотримання законодавства про захист економічної конкуренції учасниками недержавного пенсійного забезпечення; Національний банк України, який ліцензує діяльність і здійснює нагляд за зберігачами пенсійних активів НПФ, які є банківськими установами, які відкривають пенсійні депозитні рахунки (ст. 67 ЗУ "Про недержавне пенсійне забезпечення").

У складі цієї комісії було створено окремий структурний підрозділ - Департамент нагляду за недержавними пенсійними фондами, який є профільним щодо здійснення відповідного контролю за діяльністю НПФ.





Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 373 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...