![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Перші два уроки в 11 класі доцільно присвятити формуванню основних понять теорії ймовірностей: стохастичний експеримент (дослід, випробування), подія (явище), випадкова подія, масові випадкові події, сумісні події, однаково можливі події, вірогідні, неможливі події, елементарні події, класичне означення ймовірності.
На наступних уроках розглядають статистичне означення ймовірності і закон великих чисел, геометричне означення ймовірності, поняття про умовну ймовірність, доводять теореми додавання і множення ймовірностей, означають незалежні події та незалежні випробування, вводять схему Бернуллі.
До первісних понять теорії ймовірностей належать поняття «стохастичний експеримент» і «подія». На першому уроці на конкретних прикладах потрібно ввести поняття випадкової події та масових випадкових подій і переконати учнів, що для масових випадкових подій існують закономірності, які вивчає теорія ймовірностей. Наприклад, не можна передбачити, скільки зернин достигне в колосі, що проросте з висіяної зернини, скільки грибів виросте на тій ділянці лісу, де вони росли в минулому році, скільки випускників загальноосвітніх шкіл України складуть вступні іспити до вищих навчальних закладів.
Такі події отримали назву випадкових, а теорія ймовірностей їх вивчає.
Експеримент (дослід, випробування) називають стохастичним, якщо за виконання певної сукупності умов його можна повторювати необмежену кількість разів і результати якого наперед не можна передбачити.
Події — це лише можливі результати стохастичного експерименту. Подію називають випадковою, якщо за виконання певної сукупності умов (у результаті стохастичного експерименту) вона може відбутися або не відбутися.
Центральним поняттям є поняття ймовірності події як числової характеристики (міри) можливості появи випадкової події.
Спочатку доцільно ввести класичне означення ймовірності, тобто ймовірності для елементарних подій.
Імовірністю події називають відношення сприятливих випадків до загальної кількості рівно можливих.
Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 414 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!