Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Під педагогічними умовами навчання образотворчого мистецтва розуміємо цілеспрямовано створені чи використовувані обставини мистецького навчання, які забезпечують досягнення його результативності. Серед них варто визначити такі:
створення позитивної атмосфери навчання образотворчого мистецтва;
досягнення діалогових засад взаємодії учителя і учня в навчальному процесі;
забезпечення пріоритету творчої практичної діяльності.
Створення позитивної атмосфери навчання образотворчого мистецтва вимагає від вчителя забезпечення такого характеру взаємодії на уроці, при якому повністю зникають побоювання за невдалі дії. Адже почуття страху руйнує творчу ініціативу, перешкоджає можливостям розкриття учнів. Довіра ж до вчителя є запорукою досягнення зацікавленого ставлення учня до образотворчого мистецтва.
Забезпечення діалогової взаємодії учителя з учнями – одна з основоположних умов у процесі навчання образотворчого мистецтва. Навчальний процес у системі мистецької освіти, на думку Г.М. Падалки, можна визначити як організоване спілкування між педагогом, який має високий рівень знань з образотворчого мистецтва і тими, хто їх набуває. Учитель повинен ставитися до учня як до суб’єкта, що здатен до саморегуляції, самореалізації відповідно до свого художньо-навчального пошуку [96].
Забезпечення пріоритету практичної діяльності передбачає значущість і першочерговість практичних форм засвоєння мистецтва порівняно з теоретичними. Підготовчі вправи, ескізи, тематичні композиції, декоративно-прикладна діяльність повинна переважати над теоретичними способами вивчення образотворчого мистецтва.
Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 2514 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!