Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
МІЖНАРОДНИЙ ЕКОНОМІКО-ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ АКАДЕМІКА СТЕПАНА ДЕМ’ЯНЧУКА
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
Кафедра початкової освіти
О.О. КРАСОВСЬКА
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО
З МЕТОДИКОЮ ВИКЛАДАННЯ
У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ»
Навчально-методичний посібник
для студентів ІІІ курсу педагогічного факультету
(галузь знань 6.0101 Педагогічна освіта,
напрям підготовки 6.010102 Початкова освіта)
РІВНЕ - 2011
ПЕРЕДМОВА
Провідна роль у формуванні особистості належить учителю початкових класів, адже саме він закладає фундаментальні основи духовності, освіченості, культури та естетичного досвіду дитини. В умовах модернізації національної системи освіти постає необхідність переосмислити накопичену практику підготовки педагогів початкової школи, які не повною мірою використовують потенціал різних видів мистецтва.
Образотворче мистецтво є невід'ємною частиною духовного життя особистості, воно концентровано презентує навколишній світ у художньо-образній формі, акумулює в собі багатий естетичний досвід людства. На його визначальній ролі у становленні творчої особистості наголошував В.О. Сухомлинський: „Мистецтво - це час і простір, в якому живе краса людського духу. Як гімнастика випрямляє тіло, так мистецтво випрямляє душу. Пізнаючи цінності мистецтва, людина пізнає людське в людині, підносить себе до прекрасного, переживає насолоду. Пізнаючи мистецтво в собі, пізнаєш природу, життя світу, сенс життя, пізнаєш душу - талант. Вище цього щастя немає”.
Професія вчителя початкових класів наближена до мистецтва, адже підготовка до неї потребує від студентів потужної системи знань у галузі образотворчого мистецтва та різноманітних умінь: забезпечувати естетичне сприйняття учнями творів образотворчого мистецтва, образно розповідати про його різновиди і жанри, занурювати молодших школярів у світ художніх образів, організовувати художню творчість дітей та ін. Проте значна частина вчителів початкових класів недостатньо готові до використання потенційних можливостей мистецтва, до залучення мистецьких образів в освітньо-виховну діяльність роботу з молодшими школярами.
Даний навчально-методичний посібник має на меті засвоєння майбутніми вчителями початкових класів конспекту лекцій з навчальної дисципліни „Образотворче мистецтво з методикою викладання”, вивчення основних понять та мистецтвознавчих термінів глосарію, виконання практичних та лабораторних робіт, передбачених програмою курсу; тестових завдань для самоконтролю знань за змістом лекцій, написання курсової роботи, виконання контрольних робіт, опрацювання завдань, рекомендованих для самостійної роботи студентів.
Навчальний курс „Образотворче мистецтво з методикою викладання”, який апробовано нами в системі підготовки вчителів початкових класів на педагогічному факультеті Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука у процесі аудиторної (читання лекцій, проведення лабораторно-практичного курсу), позааудиторної (гурток з методики образотворчого мистецтва) підготовки, науково-дослідницької роботи, дистанційного навчання, спрямований на засвоєння прийомів мистецької підготовки з орієнтацією на розширення „поля професійного використання” художніх образів і є корисним для викладачів ВНЗ, педагогів початкової школи, студентів педагогічних факультетів.
Навчальний курс „Образотворче мистецтво з методикою викладання” призначений для студентів ІІІ курсу педагогічного факультету спеціальності 6.0101 Педагогічна освіта, напрям підготовки 6.010102 Початкова освіта.
КУРС: ІІІ | Напрям, освітньо – кваліфікаційний рівень | Характеристика навчального курсу. |
Кількість кредитів ECTS: 4,5 Модулів: 2 Змістових модулів: 2 Загальна к-сть годин: 162 Тижневих годин: 1 | 0101 Педагогічна освіта 6.010102 Початкова освіта Освітньо – кваліфікаційний рівень: бакалавр | Рік підготовки: 3 Сем.: 5, 6 Лекції: 18 Практичні:10 Лабораторні: 16 Самостійна робота: 60 Індивідуальна робота: 58 Вид контролю: екзамен |
Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 1755 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!