Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особливості реалізації концесійниї проектів



У самому загальному вигляді «концесія» існує стільки ж, скільки існує держава та означає уступку прав. У даному випадку мова йде про державну концесію — уступку державою на певних умовах своїх майнових прав та прав на окремі види господарської діяльності недержавним компаніям, організаціям та іншим юридичним особам.

Класичними прикладами інвестиційних проектів, реалізованих через концесії є — Транссибірська залізнична магістраль та Суецький канал.

На Україні процес розвитку концесійних відносин розпочався з прийняття у 1999 році Закону України Основними принципами діяльності, пов’язаної з наданням та отриманням концесії, є:

Ø законність здійснення концесійної діяльності;

Ø державне регулювання концесійної діяльності та контроль за її здійсненням;

Ø здійснення концесійної діяльності на підставі концесійного договору;

Ø вибір концесіонерів переважно на конкурсній основі;

Ø врахування особливостей надання об’єкта у концесію в окремих сферах господарської діяльності;

Ø комплексне використання об’єкта концесії;

Ø взаємовигода сторін у концесійному договорі;

Ø державні гарантії капіталовкладень концесіонера;

Ø оплатне використання об’єкта концесії;

Ø забезпечення законних прав та інтересів споживачів товарів (робіт, послуг), що надаються концесіонером;

Ø стабільність умов концесійних договорів;

Ø розподіл ризиків між сторонами концесійного договору;

Ø участь держави, органів місцевого самоврядування у частковому фінансуванні об’єктів концесії, які мають соціальне значення.

Уступка прав оформляється у вигляді концесійного договору, сторонами якого є:

Ø принципал (концесієдавець) — орган виконавчої влади або відповідний орган місцевого самоврядування, уповноважений відповідно Кабінетом Міністрів України чи органами місцевого самоврядування на укладення концесійного договору, він надає на платній та строковій основі суб’єкту підприємницької діяльності (концесіонеру) право створити (побудувати) об’єкт концесії чи суттєво його поліпшити та (або) здійснювати його управління (експлуатацію) відповідно до цього Закону з метою задоволення громадських потреб;

Ø концесіонер — суб’єкт підприємницької діяльності, який відповідно до законодавства на підставі договору отримав концесію.

Варто відмітити, що успіх або провал концесійного проекту у першу чергу залежить від якості фінансового пакету (навіть у більшій мірі, ніж технічного, будівельного та інших пакетів, що складають проектну пропозицію. Визначаються також показники, що характеризують фінансову стійкість проекту, що дуже цікавить потенційних кредиторів проекту. Серед них:





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 673 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...