Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
2.2.2 Приміщення з ЕОМ повинні мати природне і штучне освітлення відповідно до СНиП 11-4-79 "Естественное й искусственное освеще-ние".
2.2.3.Природне світло повинно проникати через бічні світлопрорізи, зорієнтовані, як правило, на північ чи північний схід, і забезпечувати коефіцієнт природної освітленості (КПО) не нижче 1,5%. Розрахунки КПО проводяться відповідно до СНиП Іі-4-79.
2.2.4 При виробничій потребі дозволяється експлуатувати ЕОМ у приміщеннях безприродного освітлення за узгодженням з органами державного нагляду за охороною праці та органами і установами санітарно-епідеміологічної служби.
2.2.5 Вікна приміщень з відеотерміналами повинні мати регулювальні
пристрої для відкривання, а також жалюзі, штори, зовнішні козирки тощо.
2.2.6 Штучне освітлення приміщення з робочими місцями, обладнаними відеотерміналами ЕОМ загального та персонального користування, має бути обладнане системою загального рівномірного освітлення. У виробничих та адміністративно-громадських приміщеннях, де переважають роботи з документами, допускається вживати систему комбінованого освітлення (додатково до загального освітлення встановлюються світильники місцевого освітлення).
2.2.7 Загальне освітлення має бути виконане у вигляді суцільних або
переривчатих ліній світильників, що розміщуються збоку від робочих
місць (переважно зліва) паралельно лінії зору працівників. Допускається
застосовувати світильники таких класів світлорозподілу:
- світильники прямого світла - П;
- переважно прямого світла - Н;
- переважно відбитого світла - В.
При розташуванні відеотерміналів ЕОМ за периметром приміщення лінії світильників штучного освітлення повинні розміщуватися локально над робочими місцями.
2.2.8 Для загального освітлення необхіднозастосовувати світильники із
розсіювачами та дзеркальними екранними сітками або віддзверкалювачами, укомплектовані високочастотними пускорегулювальними
апаратами (ВЧ ПРА). Допускається застосовувати світильники без ВЧ
ПРА тільки при використанні моделі з технічною назвою "Кососвет".
Застосування світильників без розсіювачів та екранних сіток забороняється.
2.2.9 Як джерело світла при штучному освітленні повинні
застосовуватися, як правило, люмінесцентні лампи типу ЛБ. При
обладнанні відбивного освітлення у виробничих та адміністративно
громадських приміщеннях можуть застосовуватися металогалогенові
лампи потужністю до 250 Вт. Допускається у світильниках місцевого
освітлення застосовувати лампи розжарювання.
2.2.10 Яскравість світильників загального освітлення в зоні кутів випромінювання від 50° до 90° відносно вертикалі в подовжній і поперечній площинах повинна складати не більше 200 кд/м2, а захисний кут світильників повинен бути не більшим за 40°.
2.2.11. Коефіцієнт запасу (Кз) відповідно до СНиП ІІ-4-79 для
освітлювальної установки загального освітлення слід приймати рівним 1,4.
2.2.12. Коефіцієнт пульсації повинен не перевищувати 5% і
забезпечуватися застосуванням газорозрядних ламп у світильниках загального і місцевого освітлення.
При відсутності світильників з ВЧ ПРА лампи багатолампових світильників або розташовані поруч світильники загального освітлення необхідно підключати до різних фаз трифазної мережі.
2.2.13 Рівень освітленості на робочому столі в зоні розташування документів має бути в межах 300-500 лк. У разі неможливості забезпечити даний рівень освітленості системою загального освітлення допускається застосування світильників місцевого освітлення, але при цьому не повинно бути відблисків на поверхні екрану та збільшення освітленості екрану більше ніж 300 лк.
2.2.14 Світильники місцевого освітлення повинні мати напівпрозорий
відбивач світла з захисним кутом не меншим за 40°.
2.2.15 Необхідно передбачити обмеження прямої близькості від
джерела природного та штучного освітлення, при цьому яскравість поверхонь, що світяться (вікна, джерела штучного світла) і перебувають у
полі зору, повинна бути не більшою за 200 кд/м2.
2.2.16.Необхідно обмежувати відбиту блискавість шляхом правильного вибору типів світильників та розміщенням робочих місць відносно джерел природного та штучного освітлення. При цьому яскравість відблисків на екрані відеотермінала не повинна перевищувати 40 кд/м2, яскравість стелі при застосуванні системи відбивного освітлення не, повинна перевищувати 200 кд/м2.
2.2.17 Необхідно обмежувати нерівномірність розподілу яскравості в полі зору осіб, що працюють з відеотерміналом, при цьому відношення значень яскравості робочих поверхонь не повинно перевищувати 3:1, а робочих поверхонь і навколишніх предметів (стіни, обладнання) -5:1.
2.2.18 Необхідно використовувати систему вимикачів, що дозволяє регулювати інтенсивність штучного освітлення залежно від інтенсивності природного, а також дозволяє освітлювати тільки потрібні для роботи зони приміщення.
2.2.19 Для забезпечення нормованих значень освітлення в приміщеннях з відеотерміналами ЕОМ загального та персонального користування необхідно очищати віконне скло та світильники не рідше ніж 2 рази на рік, та своєчасно проводити заміну ламп, що перегоріли.
Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 778 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!