Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Структура і характеристика активів аптеки



Даний розділ балансу аптеки містить такі підрозділи: необоротні активи; оборотні активи; витрати майбутніх періодів (рис. І0.3).

У складі необоротних активів облікуються засоби аптеки довготривалого викорис­тання. Загальна їх сума наводиться у 080 рядку активу балансу.

Нематеріальні активи (коди рядків 010, 011, 012) включають засоби, що не мають фізично помітної форми, але приносять аптеці прибуток. До нематеріальних активів від­носять патенти, товарні знаки, торговельні марки, авторські права, ліцензії, витрати на науково-дослідні розробки, витрати на розробку програмного забезпечення. На немате­ріальні активи нараховується знос, як і на інші засоби, термін служби яких перевищує один рік. Залишкова вартість нематеріальних активів визначається як різниця між їх початковою вартістю і сумою зносу.

У статті “Незавершене будівництво" (код рядка 020) показується вартість незавер­шеного будівництва (включаючи устаткування для монтажу), що здійснюється для влас­них потреб аптекою, а також авансові платежі для фінансування такого будівництва.

Основні засоби (коди рядків 030, 031, 032) є найважливішим елементом виробни­чого процесу та представляють собою сукупність товарно-матеріальних цінностей, що діють у незмінній формі протягом тривалого часу та втрачають свою вартість поступово в міру зносу. У статті “Основні засоби” наводиться вартість власних та одержаних на умовах фінансового лізингу об’єктів і орендованих цілісних майнових комплексів. У даній статті наводяться окремо початкова балансова та залишкова вартість основних засобів, а також сума зносу, нарахованого у встановленому порядку. До підсумку балансу включається залишкова вартість, яка визначається як різниця між первісною вартістю основних засобів та сумою їх зносу на дату складання балансу.

У статті “Довгострокові фінансові інвестиції ”("коди рядків 040-045) відобража­ються фінансові інвестиції на період більше одного року, а також усі інвестиції, які не можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент. У цій статті виділяються фінансові інвестиції, які згідно з відповідними Положеннями (стандартами) обліковуються мето­дом участі в капіталі.

У статті “Довгострокова дебіторська заборгованість ’’(код рядка 050) показується заборгованість фізичних та юридичних осіб, яка виникає в ході нормального операцій­ного циклу і буде погашена після 12 місяців з дати складання Балансу.

У статті “Відстрочені податкові активи ”(код рядка 060) відображається сума податку на прибуток, що підлягає відшкодуванню в наступних періодах внаслідок тим­часової різниці між обліковою та податковою базами оцінки.

У статті “Інші необоротні активи "(код рядка 070) наводяться суми необоротних активів, які не можуть бути включені до наведених вище статей розподілу “Необоротні активи”.

Оборотні активи (коди рядків 100-250) - це засоби, використані, продані або витра­чені протягом одного звітного періоду, який, як правило, складає один рік. У складі обо­ротних активів облікують виробничі запаси, незавершене виробництво, готову продук­цію, товари, дебіторську заборгованість, поточні фінансові інвестиції, грошові кошти та їх еквіваленти.

Запаси (коди рядків 100-140) є матеріальною частиною оборотних активів і вклю­чають виробничі запаси, незавершене виробництво, готову продукцію, товари і відобра­жаються у другому розділі активу балансу та призначені для:

· продажу протягом звичайного ділового циклу;

· виробничого споживання всередині аптеки;

· виробничого споживання з метою подальшого виготовлення продукції, що реалі­зується.

Дебіторська заборгованість (коди рядків 160, 161, 162,170, 180, 190, 200, 210) - це кошти, що належать аптеці, але не одержані нею. У складі оборотних активів відобража­ється дебіторська заборгованість, термін погашення якої не перевищує одного року.

Дебіторська заборгованість умовно поділяється на нормальну та “невиправдану”. Нормальна дебіторська заборгованість не є результатом недоліків у господарській діяль­ності аптеки і виникає внаслідок використання певних форм розрахунків за товари та послуги: попередньої оплати товарів і послуг, при виданні коштів під звіт на різні потреби, виставлення претензій іншим підприємствам тощо. Невиправдана дебіторська заборго­ваність виникає як внаслідок дії зовнішніх обставин (несвоєчасне виконання договірних зобов’язань партнерами, порушення термінів оплати за поставлені товари), так і з при­чини власних недоліків у роботі аптеки (нестача, витрати, розкрадання товарно-матері­альних цінностей та грошей).

У складі дебіторської заборгованості відображаються:

· дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги - заборгованість покупців або замовників за надані їм продукцію, роботи або послуги (крім заборгованості, забезпеченої векселями);

· дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом, за виданими авансами, з нарахованих доходів; із внутрішніх розрахунків.

Грошові кошти та їх еквіваленти (код рядка 230) - це кошти в касі, на поточних та інших рахунках у банках, які можуть бути використані для поточних операцій, а також еквіваленти грошових коштів.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 1414 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...