Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Мета і загальні положення фінансової звітності



Метою складання фінансової звітності є подання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої, неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності і рух коштів кожного підприємства, в тому числі аптек, аптечних складів (баз), фармацевтичних підприємств (далі - аптека).

Фінансова звітність забезпечує потреби користувачів у такій інформації:

· оцінка якості управління;

· оцінка здатності аптеки своєчасно виконувати свої зобов’язання;

· забезпечення зобов’язань аптеки;

· участь у капіталі аптеки;

· придбання, продаж і володіння цінними паперами;

· визначення суми дивідендів, що підлягають розподілу;

· регулювання діяльності аптеки та інші рішення.

Користувачами фінансової звітності є фізичні або юридичні особи, які потребують інформації про діяльність підприємства для прийняття рішень.

Фінансова звітність аптек регулюється Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року № 87 “Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку” і включає: Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал, додатки і пояснення.

Фінансова звітність підприємства (крім бюджетних установ, представництв інозем­них суб’єктів господарської діяльності та суб’єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) включає:

· баланс;

· звіт про фінансові результати;

· звіт про рух грошових коштів;

· звіт про власний капітал;

· примітки до звітів.

Для суб’єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб’єктів господар­ської діяльності національними положеннями (стандартами) встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Форми фінансової звітності:

· підприємств (крім банків) і порядок їх заповнення встановлюються Міністерством фінансів України за погодженням з Державним комітетом статистики України;

· банків і порядок їх заповнення встановлюються Національним банком України за погодженням з Державним комітетом статистики України;

· бюджетних установ, органів Державного казначейства України з виконання бюджетів усіх рівнів і кошторисів видатків та порядок їх заповнення встановлю­ються Державним казначейством України.

Підприємства, що мають дочірні підприємства, крім фінансових звітів про власні гос­подарські операції, зобов’язані складати і подавати консолідовану фінансову звітність. Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких нале­жать підприємства, засновані на державній власності, та органи, які здійснюють управ­ління майном підприємств, заснованих на комунальній власності, крім власних звітів, складають та подають зведену фінансову звітність щодо всіх підприємств, які належать до сфери їх управління. Зазначені органи також окремо складають зведену фінансову звітність щодо господарських товариств, акції (частки, паї) яких перебувають відпо­відно у державній та комунальній власності.

Об’єднання підприємств, крім власної звітності, складають і подають зведену фінан­сову звітність щодо всіх підприємств, які входять до їх складу, якщо це передбачено установчими документами об’єднань підприємств відповідно до законодавства.

Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року у складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається за станом на кінець останнього дня кварталу (року). Перший звітний період новоствореного підприємства може бути менше ніж 12 місяців, але не більше ніж 15 місяців. Звіт­ним періодом підприємства, що ліквідується, є період з початку звітного року до дати прийняття рішення про його ліквідацію.

Адресатами одержання бухгалтерської звітності є:

· учасники (засновники) аптеки або органи, до сфери управління яких її віднесено;

· органи державної статистики;

· фінансові органи - у випадках одержання підприємством асигнувань з бюджету;

· інші органи згідно з діючим законодавством.

Підприємства зобов’язані подавати квартальну та річну фінансову звітність органам, до сфери управління яких вони належать, трудовим колективам на їх вимогу, власни­кам (засновникам) відповідно до установчих документів. Органам виконавчої влади та іншим користувачам фінансова звітність подається відповідно до законодавства. Термін подання фінансової звітності встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Фінансова звітність підприємств не становить комерційної таємниці, крім випадків, передбачених законодавством.

Підприємства (крім бюджетних установ) зобов’язані подавати (надсилати рекомен­дованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, фінансову звітність про господарську діяльність у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Форми фінансової звітності заповнюються у тисячах гривень з одним десятковим знаком. У звітних формах наводяться всі передбачені показники. Якщо не заповнюється та чи інша стаття (рядок, графа) у зв’язку з відсутністю в аптеки відповідних активів, пасивів, операцій, то ця стаття (рядок, графа) позначається прочерком.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 992 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...