Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Обліковий процес в аптеках проходить декілька стадій (етапів).
На першому етапі ведеться точне спостереження, вимірювання та реєстрація господарських операцій. Підставою для бухгалтерського обліку є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час виконання господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Виконавці - провізор, фармацевт, бухгалтер.
На другому етапі здійснюється систематизація та групування облікової інформації, яка міститься в первинних документах. Виконавці - провізор, бухгалтер.
На третьому етапі проводиться складання встановлених форм бухгалтерської звітності на підставі даних бухгалтерського обліку, а саме:
· аптеки зобов’язані подавати місячну квартальну та річну фінансову звітність органам, до сфери управління яких вони належать, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, якщо інше не передбачено Законом.
· фінансова звітність аптек не становить комерційної таємниці, крім випадків, передбачених законодавством (докладніше у темі 10).
Фінансова звітність аптек (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності та суб’єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) містить: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів. Виконавці - бухгалтер, директор аптеки.
На четвертому етапі відбувається використання облікової та звітної інформації для економічного аналізу господарської діяльності аптеки. Виконавці - бухгалтер, директор.
Кожний аптечний заклад повинен забезпечити якість ведення бухгалтерського обліку (рис. 9.2).
Первинні документи - це документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення. Вони повинні бути складені під час здійснення господарської операції або безпосередньо після її закінчення на паперових або машинних носіях. Для контролю та впорядкування обробки даних, на підставі первинних документів, можуть складатися зведені облікові документи, в яких повинні бути зазначені обов’язкові реквізити.
Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується (ідентифікується, класифікується, групується) на рахунках бухгалтерського обліку у відповідних реєстрах синтетичного та аналітичного обліку, шляхом їх подвійного запису на взаємопов’язаних рахунках.
Господарські операції повинні бути відображені в облікових реєстрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і реєстрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.
Аптечні заклади повинні вживати всіх необхідних заходів для запобігання несанкціонованому та непомітному виправленню записів у первинних документах і реєстрах бухгалтерського обліку та забезпечення їх належного зберігання протягом встановленого строку.
На підставі даних бухгалтерського обліку, уточнених результатами проведених інвентаризацій, аптечні заклади зобов’язані складати фінансову звітність, яку підписують завідуючий аптекою та бухгалтер.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 1981 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!