Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Визначення роздрібних цін на готові лікарські засоби
Після приймання в аптеці лікарських засобів і виробів медичного призначення необхідно встановити роздрібні ціни на них. В Україні для цього використовують два підходи - державне та ринкове регулювання. Формування цін при державному регулюванні здійснюється відповідно до алгоритму, наведеного на рис. 3.4.
Відповідно до постанов КМ України від 17 жовтня 2008 року № 955 і від 25 березня 2009 року № 333 державне регулювання цін застосовується для лікарських засобів і виробів медичного призначення, включених до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення (крім наркотичних засобів, прекурсорів та медичних газів).
При цьому для ліків, які реалізуються населенню, граничні постачальницько-збутові надбавки повинні бути не вище 12 відсотків оптово-відпускної ціни, а граничні торговельні (роздрібні) надбавки - не вище 25 відсотків закупівельної ціни;
На лікарські засоби і вироби медичного призначення (крім наркотичних засобів, прекурсорів і медичних газів), що придбаваються державними та комунальними закладами охорони здоров'я за бюджетні кошти, граничні постачальницько-збутові надбавки встановлюються на рівні не вище 10 % оптово-відпускної ціни, а граничні торговельні (роздрібні) надбавки - не вище 10 % закупівельної ціни.
Ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення вітчизняного виробництва з оптово-відпускною ціною виробника нижче 12 гривень за упаковку, не підлягають державному регулюванню цін, крім придбавання їх за бюджетні кошти.
З метою дотримання граничного розміру постачальницько-збутової надбавки суб'єкт господарювання при продажу (реалізації) у сфері оптової торгівлі зазначає розмір оптово-відпускної ціни у первинних документах для проведення господарських операцій з відпуску товару.
Варто зазначити, що рівні торгівельних (роздрібних) надбавок 10 і 25 відсотків відповідають значенням коефіцієнта торгових надбавок (націнок) 1,1 і 1,25. Під коефіцієнтом торгових надбавок розуміють відношення роздрібної ціни до закупівельної або оптово-відпускної ціни (при прямих закупках аптекою ліків у виробника).
Постановою КМ України від 25 березня 2009 року № 333 до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення віднесено 215 позицій препаратів за міжнародною непатентованою або загальноприйнятою назвою діючої речовини (речовин) (понад 2 тис. торговельних назв). Залежно від приналежності лікарського засобу до цього переліку та виду його відпуску з аптеки існують різні варіанти формування роздрібних цін (табл. 3.3 і 3.4).
Як видно з даних табл. 3.4, у разі відсутності лікарських засобів у зазначеному вище переліку при їх відпуску амбулаторним хворим та іншим лікувально-профілактичним закладам ціни формуються у вільному (ринковому) режимі ціноутворення, тобто розмір торговельної надбавки визначається самостійно аптекою. При цьому застосовують:
• диференціювання величини торгової надбавки залежно від попиту на різні ліки;
• єдину надбавку на всі лікарські засоби;
• підхід, який враховує рекламну активність фармацевтичних фірм щодо конкретних ліків;
• диференційований підхід у залежності від величини оптової ціни виробника (митної вартості) (на дорожчі ліки - націнка менша).
Розмір торгової надбавки залежить також від розвитку конкурентного середовища в конкретному населеному пункті.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 1925 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!