Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 7 програмування повторень



7.1. Повторення і цикли
7.2. Програмування повторень за допомогою циклу з лічильником
7.3. Вкладені цикли
7.4. Різні форми оператора циклу з умовою
7.5. Приклади використання циклу з умовою
7.6. Додаткові відомості

У раніше ми розповіли Вам про те, що алгоритми бувають лінійними і нелінійними.

Потім Ви зробили перший крок до вивчення нелінійних алгоритмів — познайомилися з умовними і безумовними операторами.

Наступний крок — це знайомство з дуже важливими конструкціями мови Бейсік, що називаються циклами. Саме ці конструкції забезпечують характерний для будь-якої мови програмування спосіб обробки інформації. Він називається повторенням.

Комп'ютер здатний виконувати величезне (за людськими поняттями) число операцій за короткий проміжок час, тому здійснювані ним повторення приводять іноді до приголомшливого ефекту.

Мал. 7.1. Куля, намальована комп'ютером

На мал. 7.1 приведений приклад результату багаторазово повторюваної (циклічного) дії комп'ютера. Він точно і швидко намалював більше тисячі зменшуваних окружностей, колір яких поступово змінюється від зеленого до білого. При цьому виходить майже ідеальне зображення «гладкої кулі» — таке зображення вручну не зможе зробити ніякий навіть самий досвідчений і старанний кресляр.

У мові Бейсік цикли — це багаторядкові оператори двох видів: цикли з лічильником і цикли з умовою. У цій главі Ви познайомитеся і з тим, і з іншим видом.





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 176 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...