Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Програмні продукти управління якістю



Особливу групу складають програмні продукти, створені для рішення інформаційних проблем підприємств, сертифікованих за ІSО 9000 або таких, що готуються до такої сертифікації. Для цього розроблені програмні продукти кількох груп [22]:

До першої групи можна віднести специфічні системи управлін­ня документами для типових задач управління якістю. Призначен­ня окремих модулів таких продуктів часто збігається з назвою того чи іншого елемента системи якості. Функціональні компоненти, по­в'язані з реєстрацією коригувальних і попереджувальних дій або керуванням контрольним і вимірювальним устаткуванням, поряд з компонентами загального характеру (наприклад, постачальники або клієнти) входять у програму Q-Pulse фірми «GaeQuality». Ана­логічні системи існують у фірм «Quality Mapping Solution» (QMS), «Quality System Internationalі» (QSI) і «ISO Software Solution». Такі специфічні для управління якістю елементи, що коректують і по­переджають дії або відповідальність керівництва, навіть у систе­мах Вааn IV підтримуються тільки частково. Найбільш повно вони представлені саме в спеціалізованому програмному забезпеченні з довідковими системами, що інформують користувача про правила роботи з програмою, ідеологію стандартів ІSО.

Основна перевага таких продуктів полягає в простоті і жорсткій орієнтації на специфічні процедури менеджменту якості, детальна реалізація яких залежить не тільки від конкретного підприємства, але й від традицій розвитку стандартизації і систем якості в тій чи іншій країні, що склалися до переходу на ІSО 9000.

До другої групи відносяться програмні продукти, що визнача­ють ступінь готовності підприємства до сертифікації. Їм властиві риси експертних систем і продуктів функціонального моделюван­ня з орієнтацією на задачі керування якістю. До них відноситься про­дукт Assessor for ISO (ISOCSA Quality Management). Програма пра­цюєте в режимі експертної системи, задає користувачеві питання, що стосуються діяльності підприємства, після чого даються реко­мендації з доцільності прийняття визначеної моделі керування як­істю (ІSО 9001, 9002 або 9003), необхідних ресурсів, передбачува­них термінів впровадження і необхідності зовнішнього консульту­вання. До цієї групи відноситься пакет СІМ Quality (JСА Ікс.), в яко­му створюються моделі діяльності підприємств, параметри яких пов'язані з елементами системи якості. Дана модель пов'язана з методологією створення і фінансових вкладень у розвиток тих чи інших елементів системи якості.

Таким чином, впровадження інформаційних технологій систем забезпечення керування якістю є непростою задачею інтеграції прогресивних закордонних стандартів і програмних розробок з вітчизняним досвідом у даній галузі. Особливу увагу варто при­ділити формуванню штату співробітників, які займаються інтегра­цією програмно-апаратних рішень, і залученню сторонніх фахівців-консультантів зі спеціалізованих фірм.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 284 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...