Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Ефективна родючість грунту – створюється завдяки агрозаходам при використанні грунту як засобу виробництва.
Як тільки людина починає використовувати грунт з господарською метою, він стає засобом виробництва. Людина господарською діяльністю впливає на розвиток і зміну родючості грунту, його родючість проявляється у розмірі врожаю культурних рослин.
Рівень ефективної родючості залежить не тільки від природної родючості грунту, але й більше від процесу і характеру сільськогосподарського використання та культури землеробства. Застосування засобів обробітку, добрив, меліоративних заходів проявляється і на напрямку ґрунтоутворення: змінюється природна родючість, створюється її штучний ступінь. Але це не нова категорія родючості, а та сама природна родючість, яка за допомогою штучних заходів набуває більш високого ступеню розвитку, що впливає на врожайність сільськогосподарських культур. Ефективна родючість та її новий штучний ступінь тісно пов’язані з розвитком соціально-економічних умов. Звідси випливає необхідність виділення категорії економічної родючості грунтів.
Економічна родючість грунту – ототожнюється з ефективною родючістю грунту, так як грунт в суспільному виробництві виступає предметом і знаряддям праці, при правильному використанні яких якість грунту поліпшується, тобто підвищується природна і ефективна родючість грунту.
Економічну родючість грунту треба розглядати як порівняльну вартістну оцінку врожаю, вирощеного на одиниці площі грунту.
Економічна родючість – це здатність землеробства, зумовлена соціально-економічними факторами, використовувати і підвищувати природну родючість грунту.
З розвитком науково-технічного прогресу і виробничих сил суспільства створюються умови правильного використання земельних ресурсів і підвищення природної та економічної родючості грунту.
Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 2427 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!