Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Кодифікація та прогресивний розвиток міжнародного права



Під кодифікацією міжнародного права розуміють систематизацію міжнародно-правових норм, яка здійснюється суб’єктами міжнародного права. Кодифікація передбачає не тільки приведення в єдину систему чинних міжнародно-правових норм, але й більш точне їх формулювання, відображення в договірній формі міжнародних звичаїв. Кодифікація також пов’язана з необхідністю зміни або оновлення чинних норм, а також для виробки нових норм.

Таким чином, кодифікація міжнародного права здійснюється шляхом: а) встановлення точного змісту й чіткого формулювання вже існуючих і чинних (звичаєвих або договірних) принципів і норм міжнародного права в визначеній сфері відносин між державами (галузі міжнародного права); б) перегляду та зміни застарілих норм; в) розробки нових принципів і норм із урахуванням науково-технічного прогресу, нагальних потреб міжнародних відносин; г) закріплення в узгоджувальному вигляді всіх цих принципів і норм у міжнародно-правових актах.


Практичною діяльністю щодо кодифікації міжнародного права в рамках ООН займається Комісія по прогресивному розвитку та кодифікації міжнародного права. Комісія була створена Генеральною Асамблеєю ООН у 1947 році в якості допоміжного органу для заохочення прогресивного розвитку міжнародного права та його кодифікації. Комісія складається із 34 членів – визнаних авторитетів у галузі міжнародного права. Члени Комісії обираються Генеральною Асамблеєю ООН строком на 5 років і діють в особистій якості, незважаючи на належність до тієї чи іншої держави.

Комісія займається підготовкою проектів міжнародних угод, які після попередньої підготовки й глибокого аналізу зазначених у них питань, розглядаються на представницьких міжнародних конференціях із метою прийняття договорів, які являють інтерес для міжнародної спільноти. За свою діяльність Комісія підготувала велику кількість проектів статей, на підставі яких скликані під егідою ООН міжнародні конференції прийняли відповідні конвенції, серед них: Віденські конвенції 1961 і 1963 років про дипломатичні та консульські зносини, Конвенція 1969 р. про право міжнародних договорів та ін.

Функції по кодифікації й прогресивному розвитку міжнародного права виконують і інші допоміжні органи ООН: Комісія з прав людини, Комітет по використанню космічного простору в мирних цілях, Комісія з наркотичних речовин тощо. Значну роль у процесі кодифікації й прогресивного розвитку міжнародного права відіграють також інші міжнародні організації, зокрема спеціалізовані установи ООН (наприклад, МОП, ЮНЕСКО).

У рамках своїх статутних повноважень, питаннями кодифікації й прогресивного розвитку міжнародного права, займаються також регіональні міжнародні організації (Рада Європи, Організація африканської єдності та ін.).





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 2248 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...