Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Контактори - двопозиційні електричні апарати дистанційної дії, призначені для частого вмикання та вимикання силових електричних кіл під навантаженням. Сучасні конструкції контакторів витримують за термін служби більш ніж п'ять мільйонів вмикань та вимикань. Контактори бувають постійного та змінного струму.
Контактори постійного струму призначені в основному для комутації в силових електричних колах постійного струму з напругою до 220 В при частих та з напругою до 660 В при нечастих вмиканнях. Їх характерною конструктивною ознакою є використання електромагніту постійного струму. Контактори постійного струму виготовляють однополюсними (один силовий контакт) або двополюсними (два силових контакти).
Характерним прикладом однополюсного контактора постійного струму є контактор типу МК1-10 (рис. 3.1).
Перша головна складова частина цього контактора - контакти складається із головних контактів (нерухомий 4 та рухомий 5 замикаючий контакти) і допоміжних контактів 7 (два замикаючих і два розмикаючих) місткового типу.
Друга головна частина контактора - пристрій дугогасіння складається з дугогасильної камери 8 і двох котушок електромагнітного дуття 9.
Третя головна складова контактора - електромагнітний привод складається з котушки 3, якоря 2 та ярма, яке має деякі конструктивні особливості. Частина металевої скоби 1 (на рис. 3.1 заштрихована) разом з осердям 10 виконує функцію ярма. Як головні, так і допоміжні контакти приводяться в рух від якоря 2 з допомогою важеля 6.
Контактори змінного струму призначені для комутації електричних кіл змінного струму напругою до 660 В. У таких контакторах найчастіше використовують електромагніт змінного струму. Сучасні зразки контакторів змінного струму розраховані на велику частоту спрацювань (до 1200 вмикань за годину).
На рис. 3.2 наведено контактор змінного струму типу ПАЕ-411.
Перша головна частина цього контактора - контакти складається з трьох головних рухомих 8 і нерухомих 7 та чотирьох допоміжних 11 (двох замикаючих і двох розмикаючих) контактів місткового типу. Надійне притискання головних контактів досягається з допомогою контактних пружин 9.
Друга головна частина контактора - пристрій дугогасіння працює за принципом магнітного дуття. Цю функцію в контакторі виконують скоби 10, які охоплюють зону горіння дуги і завдяки магнітному полю, яке вони створюють, сприяють швидкому згасанню дуги. Третя головна частина контактора - електромагнітний привод складається з котушки 4, ярма 2 та якоря 5. Для амортизації удару якоря ярмо кріпиться на основі з допомогою демпферної пружини 1. З метою уникнення вібрації якоря у ввімкненому положенні електромагніта на полюсах ярма знаходяться короткозамкнені витки 3.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1369 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!