Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Контактори



Контактори - двопозиційні електричні апарати дистан­ційної дії, призначені для частого вмикання та вимикання силових електричних кіл під навантаженням. Сучасні конс­трукції контакторів витримують за термін служби більш ніж п'ять мільйонів вмикань та вимикань. Контактори бувають постійного та змінного струму.

Контактори постійного струму призначені в основно­му для комутації в силових електричних колах постійного струму з напругою до 220 В при частих та з напругою до 660 В при нечастих вмиканнях. Їх характерною конструк­тивною ознакою є використання електромагніту постійного струму. Контактори постійного струму виготовляють одно­полюсними (один силовий контакт) або двополюсними (два силових контакти).

Характерним прикладом однополюсного контактора по­стійного струму є контактор типу МК1-10 (рис. 3.1).

Перша головна складова частина цього контактора - кон­такти складається із головних контактів (нерухомий 4 та рухомий 5 замикаючий контакти) і допоміжних контактів 7 (два замикаючих і два розмикаючих) місткового типу.

Друга головна частина контактора - пристрій дугогасін­ня складається з дугогасильної камери 8 і двох котушок електромагнітного дуття 9.

Третя головна складова контактора - електромагнітний привод складається з котушки 3, якоря 2 та ярма, яке має деякі конструктивні особливості. Частина металевої скоби 1 (на рис. 3.1 заштрихована) разом з осердям 10 виконує фун­кцію ярма. Як головні, так і допоміжні контакти приводять­ся в рух від якоря 2 з допомогою важеля 6.

Контактори змінного струму призначені для комутації електричних кіл змінного струму напругою до 660 В. У таких контакторах найчастіше використовують електромагніт змінного струму. Сучасні зразки контакторів змінного стру­му розраховані на велику частоту спрацювань (до 1200 вми­кань за годину).

На рис. 3.2 наведено контактор змінного струму типу ПАЕ-411.

Перша головна частина цього контактора - контакти складається з трьох головних рухомих 8 і нерухомих 7 та чотирьох допоміжних 11 (двох замикаючих і двох розмика­ючих) контактів місткового типу. Надійне притискання головних контактів досягається з допомогою контактних пру­жин 9.

Друга головна частина контактора - пристрій дугогасін­ня працює за принципом магнітного дуття. Цю функцію в контакторі виконують скоби 10, які охоплюють зону горіння дуги і завдяки магнітному полю, яке вони створюють, сприя­ють швидкому згасанню дуги. Третя головна частина контактора - електромагнітний привод складається з котушки 4, ярма 2 та якоря 5. Для амортизації удару якоря ярмо кріпиться на основі з допомо­гою демпферної пружини 1. З метою уникнення вібрації якоря у ввімкненому положенні електромагніта на полюсах ярма знаходяться короткозамкнені витки 3.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1369 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...