Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Реле часу - призначені для забезпечення необхідної затримки в часі від моменту появи сигналу на вмикання/вимикання до моменту замикання/розмикання контактів. Таке їх призначення зумовлене тим, що при роботі електропривода робочих механізмів часто необхідна затримка в часі між спрацюванням двох чи більше електричних апаратів, а також необхідністю проводити операції в технологічному процесі в певній часовій послідовності.
У схемах електропривода робочих механізмів використовують різні види реле часу: пневматичні, маятникові, моторні, електромеханічні, з годинниковим механізмом, електронні, з електромагнітним сповільненням та ін.
Схематично конструкцію реле часу з електромагнітним сповільненням показано на рис. 3.4.
Такі реле часу мають певні конструктивні та функціональні особливості:
- використовуються лише електромагніти постійного струму;
- магнітна система перенасичена;
- досягнення працездатного стану реле потребує часу (кількох секунд) для «зарядження» - досягнення сталого значення магнітного потоку;
-
до складу його електромагнітного привода обов'язково входить короткозамкнена обмотка у вигляді гільзи 8, що виготовляється з міді чи алюмінію.
За таких умов реле часу забезпечує сталі значення затримки часу при значних (до 50%) коливаннях напруги живлення.
При увімкненні робота такого реле часу нічим не відрізняється від роботи вже розглянутих електричних апаратів, і затримки в часі воно майже не забезпечує (час спрацювання складає 0,05-0,20 с).
В увімкненому стані, коли магнітний потік Ф, який створює котушка 7, залишається незмінним, гільза 8 ніякого впливу на роботу реле не чинить.
Затримку в часі реле часу забезпечує тільки за відключення від джерела живлення котушки 7. Для пояснення принципу дії реле часу при відключенні звернемося до рис. 3.5, де показано графіки спадання магнітного потоку для двох випадків: 1 - за відсутності та 2 - за наявності гільзи 8 у складі електромагнітного привода.
У випадку 1 час, за який магнітний потік Ф досягає значення Фвим, коли якір відходить від ярма, відповідає значенню .
У випадку 2, завдяки наявності гільзи 8, магнітний потік спадає значно повільніше, тому що при відключенні напруги від котушки магнітний потік Ф, який вона створює, починає зменшуватися. Завдяки цій зміні магнітного потоку Ф у гільзі 8 виникає ЕРС гільзи, починає текти струм і створюється магнітний потік гільзи Фг, спрямований назустріч магнітному потоку Ф1 а тому зменшується швидкість зміни магнітного потоку в магнітопроводі. Тому час, за який магнітний потік Ф досягає значення Фвим, відповідає значенню t2. Як бачимо, завдяки наявності гільзи 8 час відключення t2 значно перевищує час t1.
В електроприводах робочих машин широке використання набули реле часу типу РЭВ-813 (рис. 3.6). Такі реле дають затримку часу до 5 с. Це забезпечується як наявністю в їх конструкції короткозамкненої гільзи 3, так і масивної литої основи 4, виготовленої з алюмінію. Конструкція реле часу цього типу дає можливість регулювати затримку в часі кількома способами:
1. зміною початкового стиснення зворотної пружини 2;
2. зміною початкового стиснення пружини регулювальної 8;
3. зміною немагнітних прокладок, що розміщуються між якорем та ярмом;
4. зміною електричного опору гільзи 3 (матеріал, геометричні розміри).
Реле часу вибираються за такими параметрами: номінальна напруга котушки, тривалість і діапазон регулювання часу затримки спрацювання, кількість, вид і комутаційна спроможність контактів.
Умовні графічні позначення на електричних схемах основних елементів реле часу показані в п. 34, 35, 46 додатку А.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1547 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!