Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Реле теплові



Реле теплові призначені для захисту від тривалих переван­тажень по струму. Головною складовою частиною таких реле є біметалева пластина 1 (рис. 3.9), яка складається з двох пластин, виготовлених зі струмопровідних матеріалів, що мають різні коефіцієнти температурного розширення а. Най­частіше для цього використовують інвар (менше значення а) та немагнітну або хромонікелеву сталь (більше значення а). У місці контактування пластини надійно скріплюються, наприклад, за допомогою електрозварювання. Якщо бімета­леву пластину закріпити з одного кінця і нагріти, то вона вигинається в сторону пластини з меншим а (на рис. 3.9 показано штриховими лініями). Ця властивість біметалевої пластини і використовується в роботі теплового реле.

Нагрівання біметалевої пластини може відбуватися по-різному. Струм навантаження може проходити безпосеред­ньо біметалевою пластиною (І1 на рис. 3.9) і нагрівати її. Струм (І2 на рис. 3.9) може проходити по спеціальному на­грівальному елементу 6, і від тепла, що ним виділяється, нагрівається і біметалева пластина. Але найкращі характе­ристики мають ті реле, у яких струм проходить як по біме­талевій пластині, так і по нагрівальному елементу.

Важіль 2 з допомогою пружини 3 надійно притиска­ється до біметалевої пластини 1. Важіль 2 може обертати­ся навколо осі закріплення. Таке надійне притискання необхідне тому, що біметалева пластина вигинається дуже повільно, і для забезпечення швидкого і надійного виходу з контактування біметалевої пластини 1 і важеля 2 у бі­металевій пластині має виникнути відповідне механічне навантаження. Лише в цьому разі відбувається розмикан­ня електричного кола зі струмом І1 зі швидким згасан­ням електричної дуги.

Після того як біметалева пластина вийшла з контакту з важелем 2, останній під дією пружини 3 повертається навко­ло своєї осі і розмикає контакти 5, внаслідок чого розрива­ється електричне коло, захист якого необхідно забезпечити.

Для того щоб повернути теплове реле у вихідний робо­чий стан, необхідно після охолодження біметалевої пласти­ни натиснути на кнопку повернення 4.

На електричних схемах такі елементи теплових реле, як сприймаючий елемент (біметалева пластина) і контакти зо­бражуються графічними умовними позначеннями, як пока­зано в п. 40 та 48 додатку А.

Реле теплові дуже рідко використовуються в схемах елек­тропривода робочих машин як окремі електричні апарати. Найчастіше вони є складовою частиною таких комбінованих електричних апаратів, як автоматичні вимикачі та магнітні пускачі, що будуть розглянуті пізніше.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 1371 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...