Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальні відомості про уявлення інформації в МП-системах



Інформація в МП-системах являє собою дані, що підлягають обробці, і програми обробки цих даних. Як вже відмічалося, використовується цифровий спосіб представлення інформації, тобто і команди програм і дані представляються у вигляді чисел. Від того, яка система числення буде використана в МП-системі, залежать швидкість обчислень, місткість пам’яті, складність алгоритмів виконання арифметичних операцій. При виборі системи числення враховується залежність довжини числа і кількості стійких станів функціональних елементів (для зображення цифр) від основи системи числення. Наприклад, при десятковій системі числення функціональний елемент повинен мати десять стійких станів, а при двійковій системі числення – два. Крім того, система числення повинна володіти простотою виконання арифметичних і логічних операцій.

Десяткова система числення, звична для нас в повсякденному житті, не є найкращою для використання в МП-системах. Це пояснюється тим, що відомі на цей час функціональні елементи з десятьма стійкими станами (елементи на основі сегнетокераміки, декатрони і інш.) мають низьку швидкість перемикання і, таким чином, не можуть задовольняти вимогам по швидкодії. Тому в більшості випадків в МП-системах використовують двійкові і двійково-кодовані системи числення. Широке поширення цих систем зумовлене тим, що елементи МП-систем здатні знаходитися лише в одному з двох стійких станів. Наприклад, напівпровідниковий транзистор в режимі перемикання може бути у відкритому або закритому стані, а отже, мати на виході високу або низьку напругу. Такі елементи прийнято називати двопозиційними. Якщо один з стійких станів елемента прийняти за 0, а інше – за 1, то досить просто зображаються значення розрядів двійкового числа.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 603 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...