Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вступ до модуля “Мікропроцесорна техніка”



Цей розділ принципово відрізняється від попередніх. Якщо в розділі “Основи електротехніки” розглядалась робота електротехнічних пристроїв з точки зору електроенергетики, а в розділі, присвяченому електроніці, яка є однією з галузей електротехніки, розглядались питання генерації, підсилення і перетворення електричної енергії як сигналу, то в цьому розділі робота електронних пристроїв розглядається з точки зору інформаційних процесів, тобто електричні сигнали вже виступають як носії інформації, а електронні пристрої – як засоби для зберігання і перетворення самої інформації.

Розвиток мікропроцесорної техніки почався порівняно недавно. Перше повідомлення про розробку мікропроцесора I-4004 опублікувала фірма Intel в 1971 р. Виникнення мікропроцесорної техніки з’явилося слідством розвитку і вдосконалення технології виробництва електронних схем. Мікроелектронна технологія дозволяє в єдиному технологічному процесі інтегрувати в об’ємі (і на поверхні) напівпровідникового кристалу електронні елементи – транзистори, діоди, резистори, зв'язки (з’єднання) і т.д., які можна використовувати для побудови інтегральних електронних схем обчислювальної та вимірювальної техніки, засобів автоматизації та керування.

Основні причини широкого впровадження мікропроцесорної техніки:

· Використання в мікропроцесорних системах цифрового способу представлення інформації, що дозволяє значно підвищити поміхостійкість пристроїв, що створюються на їх базі, забезпечити простоту передачі і перетворення інформації без втрат і довготривале її зберігання.

· Застосування програмного способу обробки інформації, що дозволяє створювати значною мірою уніфіковані технічні засоби, відмінні практично лише вмістом запам’ятовуючого пристрою і специфічними пристроями введення-виведення.

· Компактність, висока надійність і низька споживана потужність мікропроцесорних засобів, що забезпечує можливість розташування керуючих пристроїв, створених на їх основі, в безпосередній близькості від керованого обладнання.

· Відносно низька вартість мікропроцесорних засобів і висока ступінь їх ефективності.

Ці чинники дозволили мікропроцесорній техніці в короткий час зайняти провідне місце у вдосконаленні цілих галузей промисловості, в створенні гнучких автоматизованих виробництв, інформаційних мереж, автоматизованих систем управління технологічними процесами, систем автоматичного проектування і т.п.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 697 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...