Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Запобіжні пристрої



У процесі роботи машин не виключається можливість, коли певний контрольний параметр (зусилля, тиск, температура, переміщення, напруга) може з різних причин виходити за встановлені межі, створюючи при цьому аварійну ситуацію. Для зупинки (відключення) обладнання у таких випадках застосовують спеціальні запобіжні пристрої.

Залежно від природи НВФ усі запобіжні пристрої можна поділити на 4 групи:

1) від механічних перевантажень (муфти, штифти, шпильки та ін.);

2) від переміщення частин машин за встановлені межі (кінцеві, вимикачі, упори та ін.);

3) від перевищення тиску, температури (запобіжні клапани, розраховані на відповідний тиск);

4) від напруги або сили електронного струму понад допустиму межу (плавкі запобіжники, розраховані на відповідну силу електричного струму та ін.).

Існують також інші запобіжні пристрої. Наприклад, запобіжний пояс для виконання робіт на висоті, а також різні запобіжні пристрої, що додаються до конкретних конструкцій машин і обладнання (каски, окуляри та ін.).

Блокуючі пристрої (БП)

У зв'язку з тим, що в процесі роботи різні машини, обладнання, обладнані огороджуючими пристроями, можуть інколи виходити з ладу, доцільно в конструкції таких машин передбачити блокуючі пристрої.

БП не допускають проникненню людини в небезпечну зону або усувають НВФ. За допомогою таких БП автоматично зупиняється механізм, вимикається напруга. БП можуть бути механічними, електричними, фотоелектричними, гідравлічними, пневматичними, комбінованими, радіаційними (для захисту особливо небезпечних зон).





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 364 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...