Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Права і обов'язки співробітника психологічної служби



У своїй професійній діяльності психолог зобов'язаний:

1. Керуватися нормативними документами Міністерства освіти й науки України по відповідним установам і цим положенням.

2. Розглядати питання і приймати рішення строго в межах своєї професійної компетенції. Не брати на себе вирішення питань, нездійсненних з погляду сучасного стану психологічної науки і практики, а також знаходяться в компетенції представників інших спеціальностей.

3. Знати новітні досягнення психологічної науки в цілому, а також інженерної, педагогічної психології, психології праці, практичної психології. Застосовувати сучасні науково обґрунтовані методи діагностичної, розвиваючої, психокорекційної та психопрофілактичної роботи. Постійно підвищувати свою професійну кваліфікацію.

4. Ставати проведенню діагностичної, психокорекційної та психопрофілактичної роботи некомпетентними особами, що не володіють відповідною професійною підготовкою.

5. У рішенні всіх питань виходити з інтересів учня, завдань його повноцінного психічного розвитку.

6. Надавати необхідну і можливу допомогу адміністрації та інженерно педагогічному колективу у вирішенні основних проблем, пов'язаних із забезпеченням повноцінного навчання учнів, індивідуалізованого підходу до учневі. Надавати необхідну і можливу допомогу учням у вирішенні їхніх індивідуальних проблем. У вирішенні всіх питань враховувати конкретні обставини і керуватися принципом «не нашкодь». Приймати рішення і вести роботу у формах, що виключають можливість нанесення шкоди здоров'ю, честі, гідності учнів, педагогів чи третіх осіб.

7. Зберігати професійну таємницю: не поширювати відомості, отримані в результаті діагностичної та консультативної роботи, якщо ознайомлення з ними не є необхідним для здійснення педагогічного аспекту психокорекції та може завдати шкоди учню або його оточенню.

8. Працювати в тісному контакті з адміністрацією та інженерно педагогічним колективом професійного училища.

9. Вести запис і реєстрацію всіх видів робіт у відповідних журналах.

Психолог має право:

1. Самостійно формулювати конкретні завдання роботи з учнями та педагогами, вибирати форми і методи цієї роботи, вирішувати питання про черговість проведення різних видів робіт, виділення пріоритетних напрямків роботи в певний період.

2. Вимагати від адміністрації та вищих інстанцій створення умов, необхідних для успішного виконання професійних обов'язків.

3. Виконувати розпорядження адміністрації, відповідні професійним та етичним принципам чи завданням його роботи, визначеним цим положенням.

4. Знайомитися з документацією, що стосується психологічної служби, що носить інформацію, необхідну для ефективної професійної діяльності.

5. Брати участь з правом дорадчого голосу в роботі медико психолого педагогічних та інших комісій. У разі незгоди з рішенням комісії психолог має право довести свою окрему думку до відома відповідних інстанцій.

6. Брати участь у розробці нових методів діагностики, корекції та інших видів робіт, оцінки їх ефективності.

7. Проводити в професійному училищі групові та індивідуальні психологічні обстеження і експерименти для дослідницьких цілей.

8. Виступати з узагальненням досвіду своєї роботи в наукових, науково популярних газетах і журналах.

9. Вести пропаганду психолого педагогічних знань шляхом лекцій, бесід, публічних виступів в ЗМІ.

Організаційні питання діяльності психологічної служби

Співробітники ПС в професійному училищі є рівноправними членами педагогічного колективу. Вони беруть участь у роботі педагогічних рад, консиліумів, методичних об'єднань.

Для організації роботи ПС створюється психологічний кабінет. Кабінет ПС повинен бути забезпечений необхідними умовами для проведення різних видів робіт з учнями та дорослими і оснащений відповідним обладнанням: набором психологічних методик, бланками методик, апаратурою для психодіагностики, персональним комп'ютером.

Робочий графік співробітників ПС узгоджується з адміністрацією професійного училища.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 444 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...