Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Зміст роботи психологічної служби



Відповідно з основними цілями психологічної служби утримання її роботи визначається:

1. Необхідністю забезпечення повноцінного особистісного та інтелектуального розвитку учнів на кожному етапі навчання, формування у них здібностей до самовдосконалення та саморозвитку.

2. Необхідністю психологічного супроводу професійної педагогічної діяльності.

3. важливість забезпечення індивідуального підходу до кожного учня і відповідно до цього значимістю психолого педагогічного вивчення учнів.

4. Завданнями профілактики та подолання відхилень в інтелектуальному і особистісному розвитку учнів, порушень в педагогічній взаємодії.

Робота психологічної служби здійснюється за такими основними напрямками:

1. Психопрофілактична робота.

2. Завдання даного напрямку визначаються необхідністю формувати у педагогів і учнів потребу в психологічних знаннях, бажання використовувати їх в роботі з учнями або в інтересах власного розвитку, створювати умови для повноцінного психічного розвитку учня на кожному етапі навчання, своєчасно попереджати можливі порушення в становленні особистості та інтелекту.

Психопрофілактична робота проводиться з членами інженерно педагогічного колективу, що роблять вплив на формування особистості учня.

У руслі психопрофілактичного напрямку працівники ПС здійснюють такі конкретні заходи:

1. Проводять психологічне обстеження професійно важливих якостей учнів при вступі до професійне училище, намічаючи програму індивідуальної роботи з учнями з розвитку та формуванню професійно важливих якостей.

2. Ведуть роботу з попередження в учнів психологічних перевантажень, пов'язаних з умовами життя, навчання.

3. Організовують психолого педагогічні консиліуми з метою психологічного аналізу поведінки і навчання учня для найбільш повного розкриття індивідуальних особливостей його особистості, нахилів, здібностей.

4. Ведуть роботу по створенню сприятливого психологічного клімату в освітньому закладі.

5. Оптимізують форми спілкування в педагогічному колективі.

6. Сприяють поліпшенню форм спілкування учнів, педагогів, адміністрації, обслуговуючого персоналу.

7. Консультують педагогів з широкого кола професійних і особистісних проблем.

8. Сприяють розвитку комунікативних навичок професійної діяльності педагогів, здійснюють заходи щодо попередження і зняття психологічного перевантаження членів інженерно педагогічного колективу.

2. Психодіагностична робота.

Цей напрямок визначається орієнтацією ПС на поглиблене психолого педагогічне вивчення учнів протягом усього періоду навчання, виявлення індивідуальних особливостей, визначення причин порушень у вихованні та навчанні. Діагностична робота може проводитися як індивідуально, так і з групами учнів.

У руслі психодіагностичного напрямки працівники ПС вирішують такі конкретні завдання:

1. Проводять у разі потреби психологічне обстеження учня з метою визначення ходу його індивідуального психічного розвитку, відповідності розвитку віковим нормативам.

2. Проводять вивчення особливостей учнів, їхніх інтересів, здібностей і нахилів з метою забезпечення індивідуального підходу в процесі виховної роботи, допомоги в професійному та особистісному самовизначенні.

3. Проводять діагностику спілкування учнів з педагогами і однолітками, виявляють психологічні причини порушень спілкування.

4. Спільно з фахівцями відповідного профілю здійснюють диференціальну діагностику різних відхилень у психічному розвитку: 1) для визначення порушень, що мають переважно медичну природу; 2) для визначення форм і причин явного асоціальної поведінки: бродяжництва, алкоголізму та токсикоманії, наркоманії, сексуальних порушень, суїцидальної поведінки.

3. Розвиваюча і психокорекційна робота.

Даний напрямок передбачає активний вплив психолога на процес формування особистості та індивідуальності учня. Його завдання визначаються орієнтацією ПС на забезпечення відповідності розвитку учня віковим нормативам, допомога інженерно педагогічному колективу в індивідуалізації навчання і виховання учнів, розвитку їх здібностей, нахилів. Особливе місце в даному напрямку займає робота з подолання відхилень у розвитку, порушень у навчанні та поведінці учнів.

Плани і програми розвиваючої та корекційної роботи розробляються з урахуванням вікових норм та індивідуальних особливостей учня, визначених у ході психодіагностики, і носять строго індивідуальний, конкретний характер.

Психолог розробляє і здійснює програми, спрямовані на формування як окремих сторін психічних процесів, так і особистості в цілому, з урахуванням завдань розвитку учня на кожному етапі навчання.

Психолог розробляє і здійснює програми корекції, спрямовані на усунення відхилень у психічному розвитку учня.

Програми розвиваючої та корекційної роботи включають психологічний і педагогічний компоненти. Психологічний компонент планується і здійснюється психологом, педагогічний - розробляється психологом спільно з педагогом, майстром і виконується останніми за допомогою психолога.

Розвиваюча і корекційна робота може проводитися в процесі спеціальної роботи психолога з окремими учнями; в процесі спеціальної роботи психолога з групами учнів; в руслі педагогічних заходів.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 488 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...