Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методичні рекомендації. G Розкриваючи перше питання, необхідно зазначити, що розбудова автономної системи суспільних відносин передбачає засвоєння зразків поведінки та правил гри



G Розкриваючи перше питання, необхідно зазначити, що розбудова автономної системи суспільних відносин передбачає засвоєння зразків поведінки та правил гри, в яких кожен учасник виступає як практично самостійний суб’єкт взаємодії. Відтак, студент повинен сформувати уявлення про такі норми розбудови партнерства, як формальна рівність, відмова від насилля, відповідальність, визнання права власності та інші. Показником якості засвоєння матеріалу є бажання студента доповнити перелік ціннісно-нормативних орієнтирів та вказати напрямки їх вдосконаленого використання.

G При підготовці до другого питання, слід мати на увазі, щотутзначну вагу має кожен елемент зазначеної конструкції. Студент повинен мати чітке і цілісне уявлення про діалог, компроміс, консенсус, розподіл діяльності та кооперацію. Разом з цим, слід розрізняти основні принципи застосування цих елементів на практиці у вигляді єдиного механізму суспільної взаємодії. Головну увагу в процесі відповіді на це запитання необхідно приділити узагальненому висвітленню переговорного процесу як базової складової цього механізму.

G Основними складовими відповіді на третє питання повинні бути такі прояви соціального партнерства, як соціальне замовлення і трипартизм. Студенту необхідно засвоїти основні принципи реалізації соціального замовлення, а також встановити сучасний стан його втілення в Україні. В ході відповіді стисло і лаконічно відображаються основні складові трипартизму як форми організації партнерства в суспільно-трудових відносинах.

G Відповідаючи на четверте питання, необхідно вказати, що формування норм та правил гармонійної взаємодії в усіх сферах політичного життя є запорукою стабільності сучасного суспільства. Особливу увагу при засвоєнні матеріалу необхідно приділити ролі відповідальності за особистісний політичний вибір та за спрямування суспільно-політичної активності. Відповідальність є фундаментальним підґрунтям політичного партнерства. Важливим в цьому випадку також є аналіз кодексів (писаних та неписаних правил) політичної поведінки та відображення в них партнерства.

Питання та завдання для самоконтролю

1. Що являє собою партнерство в сучасних суспільних відносинах?

2. Назвіть та охарактеризуйте основні критерії формування партнерства.

3. Які якості характеризують суб’єкта партнерських відносин?

4. За яких умов відбувається формування суб’єктності в сучасних суспільних відносинах?

5. З чого складається механізм партнерських відносин?

6. Якими бувають різновиди партнерських відносин?

7. У чому полягає різниця між трипартизмом і біпартизмом?

8. Що відноситься до міфологем реалізації соціального партнерства?

9. Охарактеризуйте функціонування механізму взаємодії «патерналізм – партнерство».

10. Якими є преваги та недоліки реалізації партнерства в суспільно-політичних відносинах?





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 205 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...