Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Як розморозити продукти



Здавалося б, нічого складного - дістати продукт з морозильного відділення і дочекатися, доки він сам розморозиться. Це один з найпростіших способів, але не єдиний.

Усі продукти поділяються на дві групи, які принципово відрізняються одна від іншої. Перша — вимагає обов'язкової термічної обробки (наприклад, сире м'ясо, риба тощо); друга - не вимагає (наприклад, ягоди, сир тощо). Термообробка продуктів першої категорії знищує мікрофлору, забезпечуючи їхню мікробіологічну безпеку. А продукти другої групи тільки розморожуються.

Розглянемо, як розморожувати продукти першої групи. Якщо ви не поспішаєте, перекладіть продукти у плюсове відділення холодильника на ніч, через 12-14 год вони розморозяться; якщо ви хочете прискорити процес, дістаньте продукт і залишіть його на кухонному столі, годин через 5-6 ви вже зможете куховарити.

Якщо ви дуже поспішаєте, можна покласти продукт у цілий, без дефектів, поліетиленовий пакет, міцно зав'язавши його гумкою і попередньо максимально випустивши з нього повітря. Потім продукт покладіть у миску, а миску поставте під кран з проточною водою з температурою приблизно 40СС. За годину-півтори розморозиться майже будь-який продукт.

Однак якщо ви маєте піч СВЧ, то з її допомогою можна розморожувати, нагрівати, термообробляти будь-який продукт. При цьому буде забезпечена швидкість, максимальне збереження властивостей, мінімальні втрати маси.

Слід відзначити, що багато продуктів розглянутої групи не вимагають розморожування. Наприклад, курку, призначену для супу, не розморожуючи, вимийте (попередньо курка має бути поділена на порції), покладіть в каструлю, залийте водою і готуйте, як звичайно.

М'ясо в шматках, антрекоти, філе риби й інші продукти та напівфабрикати доцільно смажити, варити не розморожуючи.

Овочі, зелень, зелену квасолю, цвітну капусту, баклажани, овочеві супові суміші тощо покладіть у каструлю, додайте спеції, зовсім небагато води (не більш як 1 см від дна) і ставте на плиту. При цьому врахуйте, що тривалість варіння заморожених рослинних продуктів майже вдвічі менша, ніж свіжих.

Тепер перейдемо до продуктів другої групи. Власне кажучи, способи їхнього розморожування майже не відрізняються від

наведених вище для першої групи. Звичайно, крім тих, які передбачають термічну обробку. І тим не менш, важливо врахувати особливості.

Так, помідори, болгарський перець краще покласти в тарілку з супом; непогано їх попередньо подрібнити. Але можна, попередньо взявши декілька помідорів і половинок болгарського перцю, трохи сполоснути їх теплою кип'яченою водою (щоб змити наліт інею на них) і подати до столу на окремій тарілці.

Ягоди і плоди потрібно висипати в друшляк, сполоснути їх теплою кип'яченою водою і, давши воді стекти, викласти в миску або глибоку тарілку. Тарілку необхідно накрити.

Якщо в тарілці не більше 2 шарів вишень, полуниці, червоної і чорної смородини, то приблизно через три-чотири години ягоди розморозяться. Щоб прискорити процес, тарілку з ними можна поставити поближче до плити. А ось поливати пакет з ягодами водою не потрібно.

Якщо ягоди, плоди були куплені в магазині, кіоску, то, виклавши їх у друшляк, ретельно облийте їх водою, що закипіла 5-7 хвилин тому. Можливо, це трохи змінить їх зовнішній вигляд, але якість майже не зміниться, зате мікробіологічна безпека різко підвищиться. Справа в тому, що мікрофлора найчастіше потрапляє на поверхню ягід, плодів і "шокова" обробка майже окропом знищує її.

З готовими стравами і простіше, і складніше. Простіше, якщо Ви самі їх приготували, упакували і заморозили за методикою, яку Ви ще маєте засвоїти. Такі вироби потрібно просто дістати і розігріти. А всі куплені готові страви потребують обов'язкової термообробки.

Про сир розмова особлива. Отут багато "якщо".

Якщо Ви самі його приготували, упакували, заморозили, то немає проблем. Розморожуйте і споживайте.

Якщо Ви купили сир, переконались у його якості і відразу заморозили, то проблем також не буде.

Якщо Ви купили сир замороженим, Вам залишається тільки сподіватися на неухильне дотримання підприємством технологічного режиму. Хотілось би, звичайно, щоб замість надії була тверда гарантія. Однак, коли у вас виникне хоча б частка сумніву з приводу не тільки сиру, але й будь-якого іншого продукту, вирішуйте питання однозначно і чітко: застосовуйте термічну обробку.

Розморожений, готовий до споживання будь-який продукт слід вживати в їжу упродовж двох - трьох годин з моменту, коли його

температура стала близькою до кімнатної. Розморожений продукт не рекомендується залишати на наступний день, навіть у холодильнику. Повторне заморожування виключається, воно різко знижує якість. Розморожуйте, але не забувайте, що здоров'я Вашої сім'ї у Ваших руках.

Декілька слів про розподіл температури в холодильному відділенні. Найнижча температура в більшості холодильників зверху -під випарювачем, найвища - внизу в контейнері для овочів і фруктів (різниця в 2-3°С). За глибиною більш низька температура біля задньої стінки, більш висока - біля дверей. Це необхідно враховувати, щоб оптимально розмістити в холодильнику продукти, а також планувати термін їх зберігання. Температура в морозильнику регулюється тільки при заморожуванні. При зберіганні вона завжди підтримується на рівні -18°С і не вище.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 4148 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.026 с)...