Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Устаткування



У процесі вдосконалення засобів автоматизації холодильної техніки все більшого застосування набувають мікропроцесорні керуючі пристрої і системи, їхні основні переваги -багатофункціональність (можливість вирішення за допомогою одного пристрою декількох задач); наявність функції пам'яті і можливість програмування роботи на певний відрізок часу; швидка візуалізація технологічних параметрів і зручне (у тому числі й дистанційне) керування ними з пульта; аварійна сигналізація при відхиленні від нормального режиму роботи; самодіагностика несправностей і гарні ергономічні і масогабаритні показники. Крім того, мікропроцесор "береже" машину, обмежуючи діапазон експлуатаційних параметрів, що задаються, за межі якого користувач не може вийти без знання спеціального пароля, встановленого на заводі-виготовнику, а також дозволяє підключити додаткові зовнішні пристрої - звукову чи світлову сигналізацію, центральний комп'ютер, датчик вологості повітря та ін.

Розглянемо типові функції мікропроцесорів, що керують робо­тою холодильної машини для невеликих камер закладів харчування. Програмувальні параметри поділяються на дві групи: ті, що задаються користувачем (закладом харчування) і ті, що задаються заводом (пусконалагоджувальною організацією). До першої групи належать: температура в камері та її диференціал; час між циклами відтавання, його тривалість і кінцева температура циклу; затримка включення вентиляторів повітроохолоджувача після відтавання; величина неприпустимих відхилень температури в камері від зада­ного значення; проміжок перед сигналом тривоги про неприпустиму тривалість (затягування) відтавання, чи у разі незамкнених дверей

тощо. До другої групи належать такі параметри, як діапазон задания температури в камері (низько-, середньо- чи високотемпературний режим); затримка включення компресора після перезапуску; блокування показань дисплея під час відтавання; зміна пароля й інші параметри, які змінюються тільки спеціально навченим персоналом.

Панель керування такою машиною зазвичай оснащена рідко­кристалічним дисплеєм і кількома кнопками, при натисканні на які у різних комбінаціях можна як програмувати, так і здійснювати звичайні операції (включення світла в камері, примусовий запуск режиму відтавання, вимикання машини тощо.).

Поряд із гнучким керуванням важливе значення має автоматичний захист холодильного устаткування. На сьогодні, крім традиційних автоматичних вимикачів (захист від короткого замикання), теплових реле (захист від перевантаження), реле тиску і контролю змащення застосовується кілька нових приладів. До них відносяться: реле захисту від обриву чи перекосу фаз, затримка включення компресора на кілька хвилин після кожного примусового вимикання, моніторинг напруги живлення (тобто постійне його відстеження).

Тенденцією є використання багатофункціональної системи захисту. Хоча подібні пристрої і мають досить високу вартість, вони все ширше застосовуються при використанні дорогої і складної техніки.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 230 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...