Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні вимоги до уроків правознавчих курсів



З урахуванням загальних положень дидактик особливостей і специфіки курсу як логічно поєднаної системи знань, можна виділити такі вимоги до проведення уроків правознавчих курсів:

1. Урок має в комплексі вирішувати завдання освіти, виховання та розвитку учнів (з урахуванням навчальної мети уроку).

2. Тема уроку визначається програмою та викладається відповідно до змісту підручника. Учитель має простежити, щоб інформація, яку отримують учні, була не тільки теоретично розроблена, а й доступна для розуміння та засвоєння. Ретельний добір та дозування навчального матеріалу сприяє реалізації мети уроку й одночасно дозволяє запобігти перевантаженню школярів домашніми завданнями.

3. Додатковий матеріал, що використовується вчителем на уроці, має ілюструвати та конкретизувати поняття курсу. При цьому вчителеві не слід боятися знайомити школярів із спірними питаннями, дискусійними концепціями тощо.

4. Зміст уроку кожної теми має бути якомога тісніше пов'язаний з реаліями сьогодення, процесами та явищами, що відбуваються у найближчому соціальному оточенні школяра та в суспільстві в цілому. Інакше засвоєні морально-правові поняття перетворяться на абстрактні, схоластичні догми, жодним чином не пов'язані з особистим досвідом учня.

5. Кожний урок має будуватися з урахуванням реалізації головної навчально-виховної мети курсу (виходячи, звичайно, з можливостей і специфічних завдань теми). Тому при підготовці до нього важливо визначити місце теми у тематичному блоці, розділі, її значення в усій системі правознавства. Уроки мають бути взаємно пов'язані за змістом, завданнями, дозуванням навчального матеріалу, методичними прийомами роботи з учнями та розвитком у них певних умінь та навичок. Кожне поняття, сформоване у попередніх темах, має збагачуватись і розкриватися при вивченні наступних розділів курсу і одночасно слугувати підґрунтям для засвоєння нового навчального матеріалу.

6. Будучи частиною педагогічного процесу, урок одночасно має бути тематично цілісний і завершений. Учителю слід чітко визначати дозування навчального матеріалу уникаючи перенесення недоопрацьованої теми на наступний урок.

7. Урок покликаний сприяти розвиткові пізнавальної активності та самостійності учнів. Тому під час підготовки до нього важливе місце належить відбору ефективних засобів та методів навчання для керування пізнавальною діяльністю учнів та розвитку в них здатності самостійно засвоювати знання.

8. Правознавчі курси, як і всі суспільствознавчі шкільні дисципліни, вимагають реалізації на уроках ретроспективних та перспективних міжпредметних зв'язків. Їх зміст побудовано з урахуванням знань, які здобуваються учнями при вивченні інших предметів гуманітарного циклу (історії, літератури). Залучаючи ці знання при опрацюванні окремих тем, формуванні понять і у вирішенні правових ситуацій, учитель має враховувати і перспективні міжпредметні зв'язки. Наприклад, сучасний етап всесвітньої історії, курси «Права людини», «Людина і суспільство» вивчаються у школі після «Основ право­знавства». А, отже, набуті учнями правові знання, засвоєні поняття мають бути використані при вивченні інших дисциплін, стати основою формування нових знань і категорій.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 359 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...