Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Приклад



Питання для самоконтролю.

1. Назвіть організацію і технологію будівельного процесу

2. Дайте визначення технологічній карті.

3. Дайте визначення організації праці робітників.

4. Поясніть як обрати методи робіт.

5. Поясніть як обирають матеріально- технічні ресурси.

6. Поясніть для чого розробляють технологічні карти.

Література.

7. Бородин И. В. Технология и организация строительства водопровідних и канализационных сетей и сооружений.-М.: Стройиздат 1972

ЛЕКЦІЯ № 42

ЗМ Організація будівництва.

План

1. Вхідний контроль робочої документації, будівельних конструкцій, виробів і матеріалів.

2. Операційний контроль.Приймальний контроль.

4. Вхідний контроль робочої документації, будівельних конструкцій, виробів і матеріалів.

Будівництво як сфера трудової діяльності регламентується систе­мою законодавчих актів і нормативних документів, які в сукупності є її нормативною базою. Система нормативних документів у будівництві складається з будівельних норм і правил, державних стандартів та інших нормативних документів, які затверджуються Держбудом України, міністерствами, відомствами та органами державного контролю.

Нормативні документи встановлюють комплекс норм, правил і вимог, які обов'язкові при розробці проектно-кошторисної документації; вико­нанні інженерних пошуків; будівництві і реконструкції будинків і спо­руд; виготовленні будівельних матеріалів, конструкцій і виробів і т. д.

Основними нормативними документами в будівництві є Державні будівельні норми, які носять законодавчий характер і обов'язкові для використання всіма проектно-пошуковими і будівельно-монтажними організаціями, підприємствами будівельної індустрії та іншими органі­заціями і установами, що здійснюють будівництво незалежно від відом­чого підпорядкування або форми власності.

Будівельні норми і правила встановлюють:

· вимоги до організації, управління й економіки при проектуванні, інженерних пошуках і будівництві;

· норми проектування населених міст, підприємств промислового, сільськогосподарського та іншого призначення, будинків і інженерних споруд, будівельних конструкцій, основ і фундаментів;

· правила організації, управління, виконання і приймання робіт;

· правила ціноутворення у будівництві і кошторисні норми;

· норми витрат матеріальних і трудових ресурсів.

Система нормативно-правового забезпечення будівництва постійно вдосконалюється з метою приведення її у відповідність до останніх досягнень науково-технічного прогресу в будівництві, а також у від­повідність до змін у виробничих стосунках при вдосконаленні або пе­ретворенні виробничо-правових форм господарювання.

Будівництво здійснюється за спеціальним проектом, який розроблено з додержанням будівельних норм і правил та затверджено у встановле­ному порядку.

Проект — це система розрахунків, робочих креслень, макетів та інших документів, яка обґрунтовує економічну і технічну доцільність будівництва об'єкта та визначає його архітектурно-конструктивні рі­шення й оптимальні будівельно-технологічні умови виконання бу­дівельних процесів, що забезпечують закінчення будівництва у задані терміни з мінімальними витратами матеріально-технічних і трудових ресурсів.

Проекти розробляють як на будівництво невеликих будинків або їхніх елементів (наприклад, окремих конструкцій, технологічного облад­нання, інтер'єрів тощо), так і на будівництво великих міст, житлових масивів, промислових підприємств, електростанцій, залізниць тощо.

Кожний проект складається з кількох частин (розділів): архітек­турно-будівельна, технологічна, енергетичне й інженерне обладнання, організація будівництва, кошторисні розрахунки, техніко-економіч-ні показники тощо, розроблення яких здійснюють відповідні спе­ціалісти.

Проектування починається з обґрунтування соціально-економічної або господарської необхідності будівництва даного об'єкта в тому чи іншому регіоні, населеному пункті, місті. Потім розробляють техніко-економічне обґрунтування — передпроектний документ, в якому наво­дять основні техніко-економічні показники, конструктивно-технічні й експлуатаційні характеристики об'єкта, що підлягає будівництву. За затвердженням розробляють завдання на проектування, яке передають проектній організації, після чого вона розпочинає проектування.

Залежно від складності об'єктів проектування виконують у дві або одну стадію. При проектуванні в дві стадії для відносно складних і великих об'єктів спочатку розробляють технічний проект (перша стадія), а потім робочі креслення (друга стадія). У разі проектування в одну можливостям будівельної організації та існуючій будівельній індустрії тощо;

аналіз умов виконання робіт щодо характеру і рівня впливу природ­них процесів (геологічні і гідрогеологічні процеси, сейсмічні, метеоро­логічні процеси та явища), погодно-кліматичних чинників (виконання робіт взимку, в умовах сухої і спекотної погоди, під час дощу, снігопаду, сильного вітру), наявності шкідливих і небезпечних чинників зовніш­нього середовища (ступінь загазованості, пилоутворення, концентрація небезпечних і шкідливих аерозолів, небезпека враження електрострумом), а також інші умови й обмеження;

оцінка можливих методів і термінів виконання будівельних процесів і робіт має ґрунтуватися на принципах варіантного проектування з обов'язковим узгодженням варіантів із генпроектувальником і субпід­рядними організаціями.

До складу проектів виконання робіт на зведення складних та унікаль­них об'єктів мають належати програми необхідних додаткових дослі­джень, випробувань та режимних спостережень (сейсмометричних, гід­рогеологічних, гідрологічних, геохімічних, геодезичних), які можуть забезпечити надійне виконання будівельно-монтажних робіт та подальшу експлуатацію споруди.

Розроблення проекту виконання робіт на зведення будинків і споруд та окремих конструкцій треба виконувати на підставі результатів багатоетапної оптимізації і вибору можливих методів виконання робіт. До складу проекту виконання робіт належать такі документи:

будівельний генеральний план з розподілом загального фронту ро­біт на дільниці, захватки і робочі зони з вказівкою для кожного еле­мента фронту робіт виду і ступеня складності умов виробництва, наяв­ності і характеру дії небезпечних і шкідливих чинників та природ­них процесів, місця розташування надземних і підземних мереж (окре­мо діючих, особливо небезпечних, пожежо- та вибухонебезпечних), схеми руху і стоянки будівельних машин, границі і конструкція огорож бу­дівельного майданчика і небезпечних зон, місця розташування бу­дівельного обладнання, площадок для складування й укрупнення бу­дівельних елементів, проїздів для будівельного транспорту та проходів для працівників, розміщення спеціальних пристроїв і захисних конст­рукцій, місць та умов підключення до діючих енергопостачальних мереж тощо;

календарний графік виконання робіт, у якому встановлено послідов­ність і терміни виконання будівельно-монтажних робіт і процесів; наве­дено витрати праці і машинного часу; визначено потребу у засобах механізації; відокремлено технологічні стадії і комплекси робіт, які дору­чено виконувати бригадам будівельних робітників, наведено їхній кіль­кісний та професійно-кваліфікаційний склад;

графіки постачання на об'єкт будівельних матеріалів, конструкцій, напівфабрикатів та обладнання;

графіки руху робочих кадрів і основних будівельних машин по об'єкту;

технологічні карти (схеми) на виконання окремих видів робіт і будівельних процесів із включенням схем операційного контролю якості, розподілом фронту робіт на захватки, ділянки, розрахунком витрат праці і потреби у будівельних матеріалах, конструкціях і напівфабрикатах, засобах механізації, будівельної оснастки, допоміжних пристроях і пристосуваннях, а також у засобах захисту працівників.

Крім цього, проект виконання робіт має містити: конструктивні рі­шення з улаштування спеціальних, допоміжних та захисних пристроїв і конструкцій, які потрібні для забезпечення безпечних і продуктивних умов праці; вказівки з контролю якості, включаючи схеми операційного контролю та приймання закінчених конструктивних частин і об'єкта; заходи з техніки безпеки і охорони праці з вказівкою особливостей і характеру суміщення робіт, небезпечних зон і конструкцій огорож їх, засобів індивідуального захисту та загального режиму роботи буді­вельних робітників на об'єкті.

Прийняті рішення потрібно погоджувати з установами, які експлуа­тують підземні і надземні мережі та комунікації, транспортні шляхи, шляхопроводи і продуктопроводи, з установами, що постачають енерго­ресурси, які використовуватимуться для будівельного виробництва, тощо. Повністю узгоджений проект затверджується і надається виконавцю робіт не пізніш як за 2 міс. до початку робіт.

5. Операційний контроль.Приймальний контроль.

Якість будівельної продукції — сукупна властивість, яка харак­теризує спроможність виробленої продукції задовольняти вимоги щодо її призначення — як сукупності архітектурно-естетичних, конструктив­но-технічних, експлуатаційно-технологічних, санітарно-гігієнічних, тех-ніко-економічних, а також інших характеристик та параметрів.

Якість будівельної продукції визначається: загальним рівнем проект­них рішень, відповідності цих рішень сучасним вимогам науково-техніч­ного прогресу та будівельним нормам і правилам; якістю будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, які мають відповідати вимогам державних стандартів або технічних умов; якістю виконання будівельно-монтажних робіт.

Важливу роль у забезпеченні потрібного рівня якості та відповідності виконаних робіт або закінчених будівництвом об'єктів вимогам норма­тивно-технічної документації відіграє контроль і нагляд у будівництві, який функціонує у вигляді системи установ, організацій і підрозділів, функціональне призначення яких регламентовано системою законодав­чих і підзаконних актів та нормативними документами.

До системи контролю і нагляду у будівництві входять органи дер­жавного і відомчого контролю, відповідні служби генерального проек­тувальника та замовника, що здійснюють авторський і технічний нагляд за додержанням умов проекту та вимог нормативної документації, а також служби будівельно-монтажних організацій, які здійснюють вироб­ничий контроль якості будівельно-монтажних робіт.

Виробничий контроль якості виконують під час підготовки і виконання будівельно-монтажних робіт; він спрямований на отриман­ня об'єктивної і повної інформації щодо фактичної якості вихідних будівельних матеріалів, робочої документації та технології і техніки виконання будівельних процесів для виявлення причин відхилення від вимог нормативно-проектної документації і ухвалення рішень щодо виправлення та попередження їх у майбутньому.

Виробничий контроль якості будівельно-монтажних робіт охоплює: вхідний контроль робочої документації, будівельних матеріалів, виробів і напівфабрикатів та обладнання; операційний контроль окремих буді­вельних процесів і операцій; приймальний контроль закінчених робіт і конструкцій.

Вхідний контроль — це перевірка якості конструкцій заводського виготовлення, будівельних матеріалів і виробів, які постачаються на будівельний майданчик, а також перевірка проектно-кошторисної доку­ментації, яка передається будівельній організації. Основна мета вхідно­го контролю — попередження використання при створенні будівельної продукції будівельних матеріалів і виробів, які не відповідають вимогам проекту, діючих норм та стандартів; забезпечення достатньої інформа­ційної змістовності проектно-кошторисної документації (її комплект­ність і відповідність нормативним вимогам).

При вхідному контролі будівельних конструкцій, виробів і напів­фабрикатів здійснюють їх зовнішній огляд, перевіряють відповідність їх проекту, вимогам стандартів і нормативним документам, а також наявність і зміст супроводжувальних документів, паспортів і сертифі­катів.

Операційний контроль здійснюють під час виконання окремих буді­вельних процесів і операцій або після їхнього безпосереднього завер­шення; він спрямований на забезпечення своєчасного виявлення дефек­тів, виправлення та попередження їх. Під час операційного контролю перевіряють: додержання технології виконання виробничих процесів і

операцій; відповідність закінчених робіт і конструкцій проекту, будівель­ним нормам, правилам і стандартам. При цьому перевіряють просторо­ве положення, форму та геометричні розміри конструктивних елемен­тів, правильність чергування окремих процесів і операцій, конструктив­них шарів та інших елементів, контролюють фізичні, міцнісні, електро­хімічні, а також інші властивості матеріальних елементів у процесі перетворення їх на будівельну продукцію.

Операційний контроль здійснюють відповідно до вимог будівельних норм, технологічних карт і схем операційного контролю, де наведено номенклатуру операцій і процесів, що підлягають контролю, відповідальні особи і служби, межі допустимих значень конструктивно-технологіч­них параметрів (допуски), методи і технічні засоби контролю, а також обсяги контролю і його періодичність.

Приймальний контроль — це перевірка якості виконаних робіт із встановленням відповідності їх проекту і нормативним вимогам.

У процесі приймального контролю перевіряють: додержання техно­логічних допусків, правил виконання робіт та виконання вимог будівель­них норм, технічних умов і проекту; наявність паспортів і сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і напівфабрикати та відповідність якіс­них характеристик їх державним стандартам та вимогам проекту, а також лабораторні випробування і їхні результати; наявність і правильність заповнення журналів виконання робіт; точність геодезичного розби­вання і фактичне положення конструктивних частин та інші параметри і вимоги.

Прийманню підлягають як закінчені роботи, окремі відповідальні конструкції, так і приховані роботи, які підлягають попередньому прий­манню із складанням актів про приймання робіт.

Оцінку якості і приймання закінчених робіт і конструктив­них частин здійснюють спеціальні служби будівельних організацій, ос­нащені технічними засобами, що забезпечують потрібну достовірність і обсяг контролю. Результати оцінки фіксуються на виконавчих схемах і кресленнях, у журналах робіт (загальний журнал робіт, журнали на виконання окремих видів робіт: монтажних, бетонних, зварювальних тощо) та в інших виконавчих документах.

Приймання прихованих робіт оформлюють актами й оці­нюють спільно з представниками технічного нагляду замовника. Акти огляду прихованих робіт складають на закінчений процес і безпосередньо перед початком наступних робіт. Виконання робіт заборонено, якщо відсутні акти огляду попередніх прихованих робіт.

Приймальний контроль і оцінку якості відповідальних конструкцій виконують за готовністю їх у процесі зведення спільно з представниками технічного нагляду замовника та в окремих випадках (у разі приймання складних конструктивних частин) з пред­ставниками авторського нагляду проектної організації.

Питання для самоконтролю.

8. Назвіть нормативну документацію.

9. Приведіть основні нормативні документи в будівництві.

10. Дайте визначення якості будівельної продукції.

11. Поясніть як здійснюють виробничий контроль якості.

12. Дайте визначення операційному контролю якості.

13. Дайте визначення приймальному контролю якості будівельних робіт.

Література.

1. ЧерненкоВ.К. Технологія будівельного виробництва.-К.: Вища школа, 2002

ЛЕКЦІЯ № 43

ЗМ Організація ремонтних робіт.

План

1. Технічне обслуговування. Поточний ремонт. Капітальний ремонт.

Склад і оснащення ремонтних служб газового господарства.

Основна задача газового господарства;

· це надійна і без перебійна газифікація споживачів, при цьому виконуються слідуючі роботи:

· технічне обслуговування,

· плановий поточний і капітальний ремонт,

· аварійно відновлювальні роботи.

Основною задачею технічного обслуговування являється провірка герметичності газопроводів.

До технічного обслуговування відносяться слідуючі роботи:

1. Обхід траси,

2. Періодичний огляд арматури,

3. Вимірювання потенціалів на газопровід,

4. Провірка технічного стану газопроводу приладним методом,

5. Вимірювання тиску газу,

6. Визначення кількості газу в резервуарі,

7. Злив газу в резервуар,

8. Фарбування газопроводів арматури та огорожі.

Газова служба виконує слідуючі роботи:

1. Виконання газонебезпечних монтажних та аварійних робіт,

2. Проведення технічного нагляду,

3. Інструктаж населення по безпечним методам використання газу





Дата публикования: 2014-10-18; Прочитано: 1753 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...