Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Ціна та вартість. Поточна вартість. Ринкові та неринкові бази оцінки. Вибір бази оцінки та практичні аспекти його здійснення. 1 страница



ЗАТВЕРДЖЕНО

на засіданні Екзаменаційної комісії

21 січня 2003 року протокол № 2

Перелік питань кваліфікаційних іспитів для отримання

Кваліфікаційного свідоцтва оцінювача

Напрям “Оцінка об’єктів у матеріальній формі”

Питання першого білету.

Питання № 1.

Ø Законодавче регулювання оцінки майна та професійної оціночної діяльності в Україні.

Основными среди них являются:

Ø Закон Украины «Об оценке имущества, имущественных прав и профессиональной оценочной деятельности»;

Ø Закон Украины «О приватизации государственного имущества».

Ø Закон Украины «О приватизации имущества небольших предприятий (малой приватизации)».

Ø Закон Украины «О режиме иностранного инвестирования».

Ø Закон Украины «Об аренде государственного имущества».

Ø Методика оценки стоимости имущества при приватизации, утвержденная постановлением Кабинета Министров от 12.10.2000г. №1554.

Ø Положение о порядке привлечения экспертов к оценке стоимости вкладов государственного имущества в уставные фонды предприятий с иностранными инвестициями, утвержденное Постановлением Кабинета Министров Украины от 20.07.96г. № 813.

Ø Положение о внесении изменений к постановлению Кабинета Министров Украины о вопросе регулирования арендных отношений, утвержденное постановлением Кабинета Министров Украины от 18.05.98г. № 69.

Ø Положение о порядке экспертной оценки государственного имущества при приватизации, утвержденное Фондом государственного имущества от 2.02.95г. № 100.

Ø Положения (Национальные стандарты) оценки имущества.

В процессе оценки оценщики используют Международные стандарты оценки (МСО), Нормы профессиональной деятельности оценщика, а также методические подходы, утвержденные нормативными актами Фонда государственного имущества.

Ø Основні положення Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.

Цей Закон визначає правові засади здійснення оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні, її державного та громадського регулювання, забезпечення створення системи незалежної оцінки майна з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки майна, майнових прав та використання її результатів.

Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Розділ II. ЗАСАДИ ПРОВЕДЕННЯ ОЦІНКИ МАЙНА

Розділ III. НАБУТТЯ ПРАВА НА ЗАНЯТТЯ ОЦІНОЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

Розділ IV. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розділ V. САМОРЕГУЛІВНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОЦІНЮВАЧІВ

Розділ VI. ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОЦІНЮВАЧІВ І СУБ'ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розділ VII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Ø Професійна оціночна діяльність та її форми.

Професійна оціночна діяльність – діяльність оцінювача та суб’єкта оціночної діяльності, яка полякає в організаційному, методичному та практичному забезпеченні проведення оцінки майна, розгляді та підготовці висновків щодо вартості майна.

Оціночна діяльність може здійснюватися у таких формах:

  1. Практична діяльність з оцінки майна, яка полягає у практичному виконанні оцінки майна та всіх процедур, пов’язаних з нею, відповідно до вимог, встановлених нормативно-правовими актами з оцінки майна;
  2. Консультаційна діяльність, яка полягає в наданні консультацій з оцінки майна суб’єктам оціночної діяльності, замовникам оцінки та (або) іншим особам в усній або письмової формі;
  3. Рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), яке полягає в їх критичному розгляді та наданні висновків щодо їх повноти, правильності виконання та відповідності застосованих процедур оцінки майна вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна;
  4. Методичне забезпечення оцінки майна, яке полягає в розроблені методичних документів з оцінки майна та наданні роз’яснень щодо їх застосування;
  5. Навчальна діяльність оцінювачів, яка полягає в участі у навчальному процесі з професійної підготовки оцінювачів.

Ø Суб’єкти оціночної діяльності.

Суб'єктами оціночної діяльності є:

Ø суб'єкти господарювання - зареєстровані в установленому законодавством порядку фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють господарську діяльність, у складі яких працює хоча б один оцінювач, та які отримали сертифікат суб'єкта оціночної діяльності;

Ø органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які отримали повноваження на здійснення оціночної діяльності в процесі виконання функцій з управління та розпорядження державним майном та (або) майном, що є у комунальній власності, та у складі яких працюють оцінювачі.

Ø Професійна підготовка оцінювачів в Україні.

Професійна підготовка оцінювачів здійснюється навчальними закладами, які уклали угоди про співробітництво з професійної підготовки оцінювачів з Фондом державного майна України. Професійна підготовка оцінювачів складається з навчання за програмами базової підготовки та підвищення кваліфікації. Оцінювачі зобов'язані не рідше одного разу в два роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації.

Ø Кваліфікаційне свідоцтво оцінювача. Порядок прийняття рішення про видачу, позбавлення, зупинення дії кваліфікаційного свідоцтва оцінювача.

Кваліфікаційне свідоцтво оцінювача є документом, який підтверджує достатній фаховий рівень підготовки оцінювача за програмою базової підготовки для самостійного проведення оцінки майна. Право на отримання кваліфікаційного свідоцтва набувають фізичні особи, які мають закінчену вищу освіту, пройшли навчання за програмою базової підготовки та стажування протягом одного року у складі суб'єкта оціночної діяльності разом з оцінювачем, який має не менше ніж дворічний досвід практичної діяльності з оцінки майна, отримали його позитивну рекомендацію та успішно склали кваліфікаційний іспит. Кваліфікаційні свідоцтва підтверджують професійну підготовку оцінювача за такими напрямами оцінки майна відповідно до програм базової підготовки: оцінка об'єктів у матеріальній формі; оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності; оцінка земельних ділянок.

Кваліфікаційне свідоцтво видається Фондом державного майна України спільно з навчальним закладом, на базі якого проводилася підготовка та складався кваліфікаційний іспит, на підставі відповідного рішення Екзаменаційної комісії.

Рішення про видачу кваліфікаційного свідоцтва приймається Екзаменаційною комісією, склад якої затверджується Фондом державного майна України. Екзаменаційна комісія діє на базі навчального закладу.

Рішення про позбавлення кваліфікаційного свідоцтва (його анулювання) приймається Екзаменаційною комісією за письмовим поданням заінтересованих осіб з таких підстав: неодноразове грубе порушення оцінювачем нормативно-правових актів з оцінки майна; рішення суду за фактами непрофесійної оцінки майна, яка проведена оцінювачем; наявність у оцінювача непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного свідоцтва; з'ясування факту порушення оцінювачем обмежень, встановлених статтею 8 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

Рішення про зупинення дії кваліфікаційного свідоцтва приймається Фондом державного майна України у разі невиконання оцінювачем вимог частини третьої статті 14 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", зазначення ним свідомо неправдивих даних, що призвело до викривлення інформації про оцінювача в Державному реєстрі оцінювачів. Дія кваліфікаційного свідоцтва поновлюється Фондом державного майна України в тижневий строк після усунення оцінювачем наявних зауважень.

Ø Державний реєстр оцінювачів: зміст, порядок ведення та подання інформації.

Фонд державного майна України веде Державний реєстр оцінювачів, які отримали кваліфікаційне свідоцтво.

У Державному реєстрі оцінювачів зазначається така інформація про оцінювачів: прізвище, ім'я та по батькові оцінювача, дата видачі та номер кваліфікаційного свідоцтва, назва навчального закладу, який здійснював підготовку оцінювача, дата та номер протоколу рішення Екзаменаційної комісії про видачу кваліфікаційного свідоцтва, напрями оцінки майна, що зазначені в кваліфікаційному свідоцтві, інформація про підвищення кваліфікації за зазначеними напрямами, інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного свідоцтва, місце роботи оцінювача. Порядок подання оцінювачами інформації до Державного реєстру оцінювачів встановлюється Фондом державного майна України.

Ø Сертифікат суб’єкта оціночної діяльності: порядок видачі та анулювання.

Сертифікат суб'єкта оціночної діяльності - є документом, що засвідчує право суб'єкта оціночної діяльності на внесення його до Державного реєстру суб'єктів оціночної діяльності, які здійснюють оціночну діяльність у формі практичної діяльності з оцінки майна та які визнані суб'єктами оціночної діяльності за напрямами оцінки майна, що в ньому зазначені. Рішення про видачу сертифіката приймається Фондом державного майна України.

Для розгляду питання про видачу сертифіката суб'єкт господарювання подає до Фонду державного майна України такі документи: заяву про видачу сертифіката за формою, встановленою Фондом державного майна України; нотаріально посвідчену копію установчого документа (для юридичних осіб) або свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності; довідку про оцінювачів, які працюють в його штатному складі, за формою, встановленою Фондом державного майна України; нотаріально посвідчені копії кваліфікаційних свідоцтв оцінювачів, зазначених у довідці. Розгляд та перевірка документів, поданих суб'єктом господарювання, здійснюються Фондом державного майна України у строк, що не перевищує тридцяти днів від дати їх подання.

Сертифікат може бути анульовано Фондом державного майна України виключно з таких підстав:

Ø на підставі висновку Наглядової ради з питань оціночної діяльності за наявності порушень вимог Законів та інших нормативно-правових актів з оцінки майна, виявлених шляхом рецензування, які призвели до визнання неякісною оцінки майна, проведеної суб'єктом оціночної діяльності, або оцінювачами, які працюють у його штатному складі;

Ø звільнення всіх оцінювачів, які були заявлені суб'єктом господарювання у штатному складі під час прийняття рішення про видачу сертифіката, або позбавлення чи зупинення дії їх кваліфікаційних свідоцтв;

Ø набрання законної сили двома і більше судовими рішеннями, якими було задоволено позови до оцінювачів, пов'язані з проведенням ними неякісної оцінки;

Ø виявлення порушень оцінювачами статті 8 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні";

Ø ліквідації суб'єкта оціночної діяльності, який отримав сертифікат;

Ø відсутності у штатному складі суб'єкта оціночної діяльності хоча б одного оцінювача, який має кваліфікаційне свідоцтво за напрямами оцінки майна, які зазначені у сертифікаті;

Ø неінформування Фонду державного майна України про обставини, зазначені в частині п'ятій статті 19 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", що мають суттєве значення для здійснення контролю за оціночною діяльністю.

Ø Державне регулювання оціночної діяльності в Україні: зміст та основні напрями. Орган державної влади, який здійснює державне регулювання оціночної діяльності, та його повноваження.

Державне регулювання оціночної діяльності полягає в забезпеченні формування та розвитку інфраструктури оцінки майна в Україні, об'єктивності та законності її проведення, у тому числі відповідності оцінки майна нормативно-правовим актам з оцінки майна, впровадження в практику оціночної діяльності міжнародних норм та правил оцінки майна, забезпеченні суспільних інтересів у питаннях оцінки майна, створення конкурентного середовища серед суб'єктів оціночної діяльності та навчальних закладів, що здійснюють професійну підготовку оцінювачів, проведення оцінки майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства.

Ø Саморегулівні організації оцінювачів, порядок їх визнання та повноваження.

Саморегулівними організаціями оцінювачів є всеукраїнські громадські організації, що об'єднують фізичних осіб, які визнані оцінювачами в порядку, встановленому Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", отримали свій статус відповідно до вимог цього Закону та здійснюють повноваження з громадського регулювання оціночної діяльності. Саморегулівні організації оцінювачів є юридичними особами, які діють на засадах самоврядування і діяльність яких не має на меті отримання прибутку.

Саморегулівні організації оцінювачів повинні відповідати таким критеріям:

Ø кількісний склад повинен налічувати не менше 250 оцінювачів;

Ø 90 відсотків членів її загального кількісного складу повинні здійснювати оціночну діяльність у будь-якій формі, у складі суб'єктів оціночної діяльності;

Ø наявність встановленої процедури внутрішньої сертифікації своїх членів з метою контролю за якістю оцінки майна, яка проводиться ними.

Саморегулівні організації оцінювачів здійснюють такі повноваження з громадського регулювання оціночної діяльності:

Ø контроль за виконанням положень (національних стандартів) оцінки майна та інших нормативно-правових актів з оцінки майна, забезпеченням належної якості оцінки майна, яка проводиться оцінювачами - її членами;

Ø рецензування звіту про оцінку майна, яка проводиться оцінювачами - членами саморегулівної організації оцінювачів, на вимогу інших організацій, громадян, юридичних осіб відповідно до вимог положень (національних стандартів) оцінки майна та у порядку, встановленому саморегулівною організацією оцінювачів;

Ø участь у розробленні нормативно-правових актів з оцінки майна;

Ø участь у професійній підготовці оцінювачів;

Ø участь у складі Екзаменаційної комісії та Наглядової ради;

Ø захист своїх членів у питаннях судового та досудового вирішення спорів, пов'язаних з оцінкою майна, відповідно до законодавства;

Ø сприяння розвитку конкуренції серед оцінювачів;

Ø підвищення професійного рівня членів саморегулівної організації шляхом внутрішньої сертифікації за процедурою, встановленою саморегулівною організацією;

Ø сприяння розвитку інформаційних технологій в оцінці майна, широкому інформуванню суспільства про особливості ціноутворення на майно та майнові права;

Ø встановлення інших вимог щодо сумлінного виконання своїми членами оцінки майна, забезпечення виконання ними вимог цього Закону, нормативно-правових актів з оцінки майна.

Ø Наглядова рада з питань оціночної діяльності, порядок її утворення та повноваження.

З метою колегіального вирішення питань щодо видачі суб’єктам оціночної діяльності сертифікатів, анулювання сертифікатів, забезпечення прозорості в питання державного регулювання оціночної діяльності, підвищення професійного рівня суб’єктів оціночної діяльності створюється Наглядова рада з питань оціночної діяльності. Вона створюється Фондом державного майна України з числа його представників, представників, делегованих іншими органами державної влади, до повноважень яких належить реалізація державної політики з питань оцінки майна, та представників саморегулівних організацій оцінювачів, які делеговані ними у порядку, визначеному цими організаціями.

Персональний склад Наглядової ради передбачає рівне представництво органів державної влади та саморегулівних організацій оцінювачів.

Наглядова рада є постійно діючім органом.

До повноважень Наглядової ради належать:

6. Вирішення спірних питань, пов’язаних з видачею або анулюванням сертифіката;

7. Погодження загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації;

8. Розгляд та надання пропозицій щодо скарг на оціночну діяльність суб’єктів оціночної діяльності, у тому числі тих, які виникли під час проведення рецензування звітів про оцінку майна;

9. Погодження нормативно-правових актів з оцінки майна та порядку видачі сертифікатів;

10. Надання рекомендацій щодо удосконалення професійної підготовки оцінювачів.

Ø Права, обов’язки та відповідальність оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності. Поняття необ’єктивної, неякісної (недостовірної) та непрофесійної оцінки майна.

Оцінювачі мають право:

Ø доступу до майна, яке оцінюється, документації та іншої інформації, яка є необхідною або має суттєве значення для оцінки;

Ø отримувати роз'яснення та додаткові відомості, необхідні для проведення оцінки майна та складання звіту про оцінку майна, від замовника оцінки та інших осіб щодо інформації, яка містить державну або комерційну таємницю, за наявності у оцінювача відповідного дозволу або угоди про конфіденційність інформації;

Ø відмовитися від проведення оцінки майна у разі виникнення обставин, які перешкоджають проведенню об'єктивної оцінки, у тому числі будь-яких форм примусу;

Ø страхувати свою цивільну відповідальність, пов'язану з професійною оціночною діяльністю;

Ø бути безпосередньо присутніми на засіданні Екзаменаційної комісії під час розгляду питання щодо позбавлення оцінювача кваліфікаційного свідоцтва;

Ø оскаржувати дії посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, рішення Екзаменаційної комісії, Наглядової ради в судовому порядку.

Суб'єкти оціночної діяльності мають право:

1. доступу до майна, що оцінюється, документації та іншої інформації, яка є необхідною або має суттєве значення для оцінки;

2. отримувати роз'яснення та додаткові відомості, необхідні для проведення оцінки майна, майнових прав та складання звіту про оцінку майна, від замовника оцінки та інших осіб щодо інформації, яка містить державну або комерційну таємницю, за наявності у суб'єкта оціночної діяльності (оцінювачів, які працюють у його штатному складі) відповідного дозволу або угоди про конфіденційність інформації;

3. відмовитися від проведення оцінки майна у разі виникнення обставин, які перешкоджають проведенню об'єктивної оцінки, у тому числі будь-яких форм примусу;

4. страхувати свою відповідальність перед третіми особами, пов'язану з оціночною діяльністю;

5. залучати додатково у разі необхідності до участі у проведенні оцінки майна інших оцінювачів або інших фахівців, а також суб'єктів підприємницької діяльності;

6. забезпечувати присутність своїх представників на засіданні Наглядової ради під час розгляду питання про анулювання сертифіката суб'єкта оціночної діяльності;

7. оскаржувати дії посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, рішення Наглядової ради, Екзаменаційної комісії в судовому порядку.

Оцінювачі та суб'єкти оціночної діяльності зобов'язані:

Ø дотримуватися під час здійснення оціночної діяльності вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та нормативно-правових актів з оцінки майна;

Ø забезпечувати об'єктивність оцінки майна, повідомляти замовника про неможливість проведення об'єктивної оцінки у зв'язку з виникненням обставин, які цьому перешкоджають;

Ø забезпечувати збереження документів, які отримані під час проведення оцінки від замовника та інших осіб;

Ø забезпечувати конфіденційність інформації, отриманої під час виконання оцінки майна, відповідно до закону;

Ø виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством.

Оцінювачі та суб'єкти оціночної діяльності несуть відповідальність за порушення вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" в порядку, встановленому законами.

Оцінювачі та суб'єкти оціночної діяльності несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору, зокрема за недостовірність чи необ'єктивність оцінки майна, відповідно до умов договору та закону.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування і оцінювачі, які працюють у їх складі, несуть відповідальність відповідно до законів у межах положень та посадових інструкцій, що регламентують їх діяльність.

Необ’єктивна оцінка – оцінка, ґрунтується на за відомо неправдивих вихідних даних, навмисно використаних оцінювачем для отримання необ’єктивного висновку про вартість об’єкта оцінки.

Неякісна (недостовірна) оцінка – оцінка, яка проведена з порушенням принципів, методичних підходів, методів, оціночних процедур та (або) на основі необґрунтованих припущень, що доведено шляхом рецензування.

Непрофесійна оцінка – оцінка, проведена з порушеннями кваліфікаційних вимог її здійснення, визначених законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.

Ø Поняття оцінки майна та майнових прав. Випадки обов’язковості проведення оцінки майна. Обмеження щодо проведення оцінки майна.

Оцінка майна – це процес визначення його вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами з оцінки майна, і є результатом практичної діяльності суб’єкта оціночної діяльності.

Проведення оцінки майна є обов'язковим у випадках:

Ø створення підприємств (господарських товариств) на базі державного майна або майна, що є у комунальній власності;

Ø реорганізації, банкрутства, ліквідації державних, комунальних підприємств та підприємств (господарських товариств) з державною часткою майна (часткою комунального майна);

Ø виділення або визначення частки майна у спільному майні, в якому є державна частка (частка комунального майна);

Ø визначення вартості внесків учасників та засновників господарського товариства, якщо до зазначеного товариства вноситься майно господарських товариств з державною часткою (часткою комунального майна), а також у разі виходу (виключення) учасника або засновника із складу такого товариства;

Ø приватизації та іншого відчуження у випадках, встановлених законом, оренди, обміну, страхування державного майна, майна, що є у комунальній власності, а також повернення цього майна на підставі рішення суду;

Ø переоцінки основних фондів для цілей бухгалтерського обліку;

Ø оподаткування майна та визначення розміру державного мита згідно з законом;

Ø передачі майна під заставу;

Ø визначення збитків або розміру відшкодування у випадках, встановлених законом;

Ø в інших випадках за рішенням суду або у зв'язку з необхідністю захисту суспільних інтересів.

Проведення незалежної оцінки майна є обов'язковим у випадках його застави, відчуження державного та комунального майна способами, що не передбачають конкуренцію покупців у процесі продажу, або у разі продажу одному покупцю, визначення збитків або розміру відшкодування, під час вирішення спорів та в інших випадках, визначених законодавством або за згодою сторін.

Не допускається проведення оцінки майна суб'єктами оціночної діяльності у таких випадках:

Ø проведення суб'єктом оціночної діяльності оцінки майна, що належить йому або оцінювачам, які працюють у його складі, на праві власності або на яке зазначені особи мають майнові права;

Ø проведення оцінки майна фізичної особи-замовника або керівників юридичної особи, яка є замовником оцінки, оцінювачем, який має родинні зв'язки з зазначеними особами, або суб'єктом оціночної діяльності, керівництво якого має зазначені зв'язки;

Ø проведення оцінки майна своїх засновників (учасників).

Під час оцінки майна, що здійснюється органами державної влади, у тому числі Фондом державного майна України, та органами місцевого самоврядування, встановлюються такі обмеження:

Ø не може передбачатися виключне право її проведення органами державної влади та органами місцевого самоврядування або оцінювачами, які працюють в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, за винятком випадків, передбачених законом України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”;

Ø не можуть передбачатися будь-які форми виключного права на проведення оцінки майна суб'єктами оціночної діяльності, які створені зазначеними органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Ø Методичне регулювання оцінки майна. Нормативно-методичне регулювання оцінки майна під час приватизації, оренди майна, відчуження війського майна Збройних Сил України: перелік основних методичних актів та засади їх застосування.

Методичне регулювання оцінки майна здійснюється у відповідних нормативно-правових актах з оцінки майна: положеннях (національних стандартах) оцінки майна, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, методиках та інших нормативно-правових актах, які розробляються з урахуванням вимог положень (національних стандартів) і затверджуються Кабінетом Міністрів України або Фондом державного майна України:

Ø Закон Украины «Об оценке имущества, имущественных прав и профессиональной оценочной деятельности».

Ø Закон Украины «О приватизации государственного имущества».

Ø Закон Украины «О приватизации имущества небольших предприятий (малой приватизации)».

Ø Закон Украины «О режиме иностранного инвестирования».

Ø Закон Украины «Об аренде государственного имущества».

Ø Закон України "Про правовий режим майна Збройних сил України".

Ø Методика оценки стоимости имущества при приватизации, утвержденная постановлением Кабинета Министров от 12.10.2000г. №1554.

Ø Методика определения остаточной стоимости майна вооруженных сил Украины» утвержденная постановлением Кабинета Министров от 29.05.1998 г. № 759.

Ø Методика оценки стоимости объектов аренды, утвержденная постановлением Кабинета Министров от 19.08.1995 г. № 629.

Ø Положение о порядке привлечения экспертов к оценке стоимости вкладов государственного имущества в уставные фонды предприятий с иностранными инвестициями, утвержденное Пос­тановлением Кабинета Министров Украины от 20.07.96г. № 813.

Ø Положение о внесении изменений к постановлению Кабинета Министров Украины о вопросе регулирования арендных отношений, утвержденное постановлением Кабинета Министров Украины от 18.05.98г. № 69.

Ø Положение о порядке экспертной оценки государственного имущества при приватизации, утвержденное Фондом государственного имущества от 2.02.95г. № 100.

Ø В процессе оценки оценщики используют Международные стандарты оценки (МСО), Нормы профессиональной деятельности оценщика, а также методические подходы, утвержденные нормативными актами Фонда государственного имущества.

Ø Підстави проведення оцінки майна. Замовник та платник оцінки майна. Істотні умови договору на проведення оцінки майна.

Оцінка майна проводиться на підставі договору між суб'єктом оціночної діяльності та замовником оцінки або на підставі ухвали суду про призначення відповідної експертизи щодо оцінки майна.

У випадках, визначених нормативно-правовими актами з оцінки майна, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, суб'єкти оціночної діяльності - органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють оцінку майна самостійно на підставі наказу керівника. Якщо законодавством передбачена обов'язковість проведення незалежної оцінки майна, органи державної влади та органи місцевого самоврядування виступають замовниками проведення такої оцінки майна шляхом укладання договорів з суб'єктами оціночної діяльності - суб'єктами господарювання, визначеними на конкурсних засадах у порядку, встановленому законодавством.

Договір на проведення оцінки майна укладається в письмовій формі та може бути двостороннім або багатостороннім. Під час укладання багатостороннього договору крім замовника оцінки стороною договору може виступати особа-платник, якщо оплату послуг суб'єкта оціночної діяльності здійснює інша особа, а не замовник.

Замовниками оцінки майна можуть бути особи, яким зазначене майно належить на законних підставах або у яких майно перебуває на законних підставах, а також ті, які замовляють оцінку майна за дорученням зазначених осіб.





Дата публикования: 2015-01-24; Прочитано: 479 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.02 с)...