Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Важлива складова інфраструктури річкового транспорту— це порти і пристані



Порти і пристані є спеціалізованими підприємствами, які обслуговують перевізників у частині виконання комерційних та вантажних операцій. Порти та пристані мають вантажні і пасажирські причали та інші необхідні споруди і пристрої для навантаження-вивантаження вантажів і обслуговування пасажирів.

Порти і пристані здійснюють операції з прийому, навантаження, вивантаження, короткостроковому збереження і видачі вантажів, у тому числі вантажів у контейнерах, а також операції, пов’язані з перевезеннями пасажирів і багажу.

За родом здійснюваних операцій порти і пристані поділяються на:

Ø пасажирські;

Ø вантажні;

Ø об’єднані (об’єднують проведення пасажирських і вантажних операцій).

Порти і пристані, відкриті для виконання операцій з пасажирських перевезень, мають вокзали для обслуговування пасажирів, прийому і видачі багажу і збереження ручної поклажі.

Залежно від обсягу та характеру виконуваних робіт порти і пристані підрозділяються на розряди, встановлюється спеціальний порядок виконання портами та пристанями відповідних комерційних операцій у визначені години, а за необхідності – цілодобово.

Причали та склади пароплавств Державного департаменту морського і річкового транспорту є причалами та складами загального користування, якщо вони не надані у виняткове користування якійсь організації на договірних чи інших засадах.

У населених пунктах по берегах судноплавних шляхів за узгодженням з органами (управління транспорту, органи місцевої влади та інші), що регулюють судноплавство, виділяються пристанські ділянки загального безкоштовного користування. Ці ділянки призначаються для короткочасного причалу суден і плотів, навантаження і вивантаження вантажів.

Підприємства й організації, що систематично відправляють та одержують вантажі при перевезенні внутрішніми водними шляхами суднові відправлення, зобов’язані мати в пунктах навантаження та розвантаження суден постійні причали з глибинами водних підходів, що гарантують безпечне причалювання порожніх і навантажених суден на повному осіданні.

Ці причали є причалами незагального користування. Власники причалів незагального користування зобов’язані створити умови для здійснення відповідних операцій, забезпечити безпеку (обладнати причали механізмами, влаштовувати навіси, освітлення), вжити всіх інших заходів, що встановлені Статутом внутрішнього водного транспорту та правилами. У пунктах, не обладнаних постійними причалами, Статут зобов’язує відправників вантажу та вантажоодержувачів мати містки, виведені на глибину, достатню для безпечного навантаження-розвантаження. Відправник вантажу та вантажоодержувачі на причалах незагального користування також зобов’язані мати необхідну кількість вагових приладів.





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 378 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...