Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Статичне зондування



Статичне зондування є одним з найбільш ефективних методів дослідження ґрунтів в умовах їх природного залягання.

Згідно з ГОСТ 20069 - 74 метод статичного зондування в поєднанні з іншими видами інженерно-геологічних досліджень (динамічне і ударно-вібраційне зондування) слід застосовувати для визначення:

· інженерно-геологічні елементів (потужності, межі поширення ґрунтів різного складу і стану);

· однорідності ґрунтів по площі й глибині;

· глибини залягання покрівлі скельних і крупнообломочных ґрунтів;

· наближеною кількісної оцінки характеристик властивостей ґрунтів (щільність, кут внутрішнього тертя, модуль деформації);

· опору ґрунту під кілком за її бічній поверхні;

· ступеня ущільнення і зміцнення під час штучно складених ґрунтів.

Зондування слід виконувати за програмою, яка складається відповідно до вимог СНиП II-9-78 «Інженерні вишукування для будівництва. Основні положення».

Глибина зондування повинна бути, як правило, не менш 10 м. Вона може бути менше 10, але не менше 5 м при інженерних вишукуваннях під забудову порівняно легкими спорудами. Глибина зондування може також бути менше 10 м при близькому заляганні до поверхні корінних порід, а також твердих глинистих або щільних незв'язних ґрунтів високою несучою здатністю. При цьому необхідно переконатися, що під конусом зонда знаходиться несучий шар достатньої потужності. Переконатися в цьому можна, пробуривши хоча б одну свердловину і заглубив її в щільний шар мінімум на три метри.

Статичне зондування здійснюється циклами, до складу яких входить:

· рівномірний вдавлення зонда з періодичною - через 20 см - реєстрацією величин опору грунту вдавлення або безперервного автоматичного записом на диаграммных стрічках.

· підняття штока домкрата у верхнє положення або нарощування наступного ланки штанг;

Випробування закінчується після досягнення конусом зонда заданої глибини або граничних зусиль на конус або на зонд в цілому.

При використанні результатів статичного зондування для визначення фізико-механічних властивостей ґрунтів необхідно мати на увазі таке. Оскільки дані статичного зондування використовують для визначення нормативних характеристик ґрунтів, при обробці результатів зондування слід визначати спочатку середньоарифметичне значення для виділеного інженерно-геологічного шару за даними одного зондування, а потім середньоарифметичні значення для даного шару за даними всіх відносяться до розглянутої майданчику точок зондування.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 1540 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...