Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Декоративні композиції з дерев і кущів



Перед тим як розпочати підбір саме тих деревних та кущових видів, які нанесені на генеральний план, було вирішено головне питання: за яким принципом підбирати рослини. Оцінивши ситуацію, кліматичні та географічні властивості місця розташування парку я зупинилась на екологічному та фізіономічному принципу. Екологічний принцип оснований на врахуванні умов середовища, в якому буде знаходитись певний вид рослин. Декоративний ефект досягається тільки тоді, коли рослинний організм знаходиться в умовах свого екологічного оптимуму.

В штучному насадженні сприятливі умови наступають тоді, коли насадження по своєму складу і умовах місцезростання наближені до природних.

Фізіономічний (художньо – декоративний) оснований на тому, щоб краще показати декоративні якості тих чи інших рослин, досягнути найкращого їх поєднання з місцевістю та оточуючими спорудами і зробити садово – парковий об’єкт витвором мистецтва, який буде сприятливо діяти на почуття людини.

Всі прийоми використання рослинного матеріалу в даному парку можна віднести до таких форм: масиви, групи, солітери, алеї, боскети, живоплоти, квітники, газони.

Значну площу парку становить периметральне насадження із клену гостористого. Інколи клен гостролистий чергується з липою дрібнолистою. З півдня, заходу і сходу до парку примикає автомобільна дорога міста і є дуже галасливою тому використано однорядну щільну посадка з клену гостролистого і липи дрібнолистої, щоб гарно захистити парк. Схили біля озера пологим тому там використовується посадка дерев і кущів для створення затінку. На цих схилах влітку можуть відпочивати люди та матимуть змогу навіть трошки позагаряти.

Згідно проектних рішень деревно-кущові групи на території парку різняться за планувальним і ідейним рішенням, від чого відповідно залежить видовий склад та просторове розміщення елементів у групі.

Так, солітери несуть особливе смислове навантаження, оскільки види добираються з метою збудження інтересу, розкриття індивідуальної краси того чи іншого дерева, надання йому символічного значення.

Квітники на території парку надають парковому середовищу більшої виразності, доповнюють композиції, підіймають настрій завдяки яскравим кольорам та довготривалому квітуванню. Так квітники розміщені в центральній частині парку, на набережній,а також на поворотах доріг і в інших територіях.

Таким чином, композиційне використання рослинного матеріалу на території об’єкту в тих чи інших формах безпосередньо залежить від ідейного задуму, ролі в загальній композиції, прийому планування кожної зони парку.

Усього в парку росте близько 30 видів рослин. Серед них переважає клен гостролистий, клен- явір, робінія псевдоакація, горобина звичайна, береза повисла, дуб звичайний, липа серцелиста.

Основний асортимент рослин

№ пп Назва виду
українська латинська
  листяні дерева
  Береза повисла Betula pendula Roth.
  Верба біла Salix alba L.
  Горобина звичайна ф. ‘Pendula’ Sorbus aucuparia ‘Pendula’
  Горобина звичайна Sorbus aucuparia L.
    Carpinus betulus
  Дуб звичайний Quercus robur L.
  Клен - явір Acer pseudoplatanus
  Клен гостролистий Acer platanoides L.
  Клен гостролистий ф. ‘Globosa’ Acer platanoides ‘Globosa’
  Липа дрібнолиста Тilіа cordata Mill.
  Робінія псевдоакація Robinia pseudoacacia
  Гортензія деревовидна Hydrangea arborescens
  Самшит вічнозелений Buxus sempervirens
  хвойні дерева
  Сосна звичайна Pinus silvestris
  Туя західна ф. колоновидна Thyja occidentalis
  Ялина звичайна Picea abies L.
  Ялина колюча ф. ‘Glauca’ Picea pungens ‘Glauca’
  листяні кущі
  Калина звичайна Viburnum opulus
  Бузок звичайний Siringa vulgaris
  Форзиція європейська Forsythia europaea
  Чубушник вінцевий Philadelfus coronarius
  Спірея вангутта Spiraea ×vanhouttei
  Спірея японська ф. ‘Little Princess’ Spiraea japonica ‘Little Princess’
  хвойні кущі
  Ялівець козацький Juniperus sabina
  Ялівець козацький ф. 'Glauca' Juniperus sabina 'Glauca'
  ліани
  Партеноцисус п’ятилисточковий Parthenocissus quinquefolia

Основний асортимент рослин:

1.Ялина звичайна – Picea abies

Дерево з гарною, правильною, конічною формою крони. У віці 30 років досягає 10 – 15 м у висоту. Гілки жорсткі. У молодому віці прямі, потім зігнуті до верху. Хвоя темно-зелена, 2 – 3 см. До ґрунту та вологи невибаглива. Рекомендується для паркових насаджень. Декоративний ефект триває протягом усього року. Використовується по всій території парку.

2.Ялина колюча – Picea pungens “Glauca”

Крупне дерево з гарною, правильною, конічною кроною, яке досягає у віці 30 років 10 – 15 м у висоту. Гілки жорсткі, які відростають під прямим кутом від стовбура. Хвоя жорстка, синьо-зелена до сріблястої, колюча. З віком дерева набувають все більше сріблясто- блакитного забарвлення. До ґрунту та вологи дуже не вибаглива. Висока стійкість до забруднення навколишнього середовища. Рекомендується для поодиноких посадок, садових композицій та шпалер. Часто використовується як різдвяна ялинка. Декоративний ефект триває протягом усього року. На даній ділянці використана завдяки своєму забарвленню та як доповнення до існуючих насаджень.

3.Дуб звичайний – Quergus robur

Дерево заввишки до 40 (50)м із розлогою кроною. Стовбур до 1.5 м в діаметрі, прямий, кора товста, у старих дерев тріщинувата, буро-сіра. Листки шкірясті, оберененояйцеподібні, завдовжки до 15 см, зверху темно-зелені, блискучі, знизу жовто-бурі. Відносно морозостійкий, досить світлолюбний, затінення верхівки витримує лише у віці до 5 років. Росте повільно, найкраще розвивається на багатих родючих грунтах. Надмірного зволоження не витримує.

4.Клен гостролистий – Acer platanoides

Дерево до 30 м у висоту, з правильною, широко округлою формою крони. Листя крупне, п’ятилопатеве, блискуче, темно-зелене, осінню забарвлюється в жовтий колір. Цвіте до розпускання листя, духмяними, медоносними, жовто-зеленими квітками,в квітні - травні. Вимоги до ґрунту невисокі. Стійкий до міських умов. Одна з найкращих порід для одиночних та алейних посадок в містах та парках. Максимальний декоративний ефект в період пожовтіння листя. Використаний в масивах і рядових посадках.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 2214 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...