Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ДОСЛІД 4. Реакції уротропіну



Обладнання та реактиви: пробірки, штативи, хімічні стакани, пальник, уротропін (крист.), сульфатна кислота (розб.),розчин лугу (конц.), розчин нітрату аргентуму.

I. До 0,2-0,5г уротропіну добавляють 1мл. сульфатної кислоти, суміш нагрівають до кипіння. З'являється запах формальдегіду. Суміш охолоджують і додають 1 мл розчину лугу, нагрівають до кипіння і обережно нюхають пари.

II. Розчиняють 0,2-0,5г уротропіну у 2-3 мл води і ділять розчин на дві частини. До однієї додають декілька крапель розчину нітрату аргентуму, потім доливають другу частину розчину уротропіну.

III. Декілька кристалів уротропіну нагрівають у пробірці і встановлюють, чи утворюються у результаті його розкладу газоподібні продукти з характерним запахом.

ХІМІЗМ.

6CH2O + 4NH3 → C6H12N4 + 6H2O

уротропін

ВИСНОВКИ: Реакція утворення уротропіну оборотна але її рівновага здвинута праворуч. При нагріванні уротропіну з кислотами аміак зв'язується, а формальдегід виходить з реакції; при нагріванні з лугами виділяється аміак. В обох випадках рівновага здвигається ліворуч, відбувається гідроліз уротропіну.

Уротропін з нітратом аргентуму дає білий осад комплексної сполуки C6H12N4∙AgNO3, що розчиняється у надлишку уротропіну.

При нагріванні сухого уротропіну він возгоряється без розкладання, відщеплюється лише трохи аміаку.

Уротропін у вигляді таблеток використовується як тверде паливо.





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 911 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...