Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Налагодження контакту з класом. Повідомлення теми і мети уроку



Повідомлення теми і мети уроку

«Не говори: сегодня согрешу,

а завтра покаюсь.

Но лучше сегодня покаемся,

ибо не знаем доживем ли до

завтра».

Преподобный Ефрем Сирин (IV век)

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Актуалізація опорних знань.

1) чому людина повинна пам’ятати про існування Бога?

(Бог творець усього, а значить і мене).

2) для чого існують закони?

(для впорядкування життя в суспільстві).

3) десять Заповідей Божих — закон для суспільства чи окремої людини?

(це закон — основа моралі, суспільства і людського життя).

4) що є основою створення, творіння і Творця?

(створити ми можемо все, творити може лише Творець, основою створення Всього найкращого, Богом була і є любов).

5) якій людині легше живеться у світі: добрій чи злій?

(добрій, чому?)

Пояснення нового матеріалу.

ü На яку тему вас наштовхує епіграф уроку? (тема і мета уроку)

1. Гріх і боротьба з ним.

ü Що нам заважає виконувати Заповіді Божі?

(існування гріха, схильність до гріха передається із покоління в покоління як первородний гріх вчинений Адамом і Євою; в кожній людині бореться світла і темна сила).

Словникова робота з новими словами (урок 13 завдання 3).

ü Подібне бачиться подібним: чи це про вчинення гріха людиною?

(брехливий викриє брехуна, злодій викаже злодія).

ü Вміння прощати — не бачити гріховності іншої людини, пам’ятаючи, що сам можеш опинитися на його місці.

(Боже допоможи мені не зробити гріха, а йому простити)

Робота в групах: підручник сторінка 102-103.

Група 1: боротьба з гріхом в собі — це необхідність чи ні? Чому?

(якщо з гріхами не боротися з часом вони виростуть у звичку, яка приведе до злочину, або і самогубства (непрощенний гріх перед Богом, бо ми не можемо замість Бога розпоряджатися власним життям і смертю).

Група 2: якщо ми мало грішимо — ми помічатимемо гріхи інших?

(якщо ти не брешеш чи будеш викривати когось в брехні?)

Група 3: вміння прощати інших: корисно для нас чи ні?

(через непослух перших людей приходимо ми на світ у стані первородного гріха; всі ми грішники; від гріха нас врятовує Ісус Христос послухом і вірністю Небесному Отцю).

Вправа мікрофон:

ü Чи маємо ми право засуджувати грішників: курців, п’яниць, вбивць, якщо Бог попускає їм жити на цій землі, не маємо права судити, ми не Бог.

1. Милосердя, терпіння, співчуття — риси характеру, які допоможуть нам боротися з власними гріхами.

2. Як навчитися прощати.

ü Людина — це образ Божий, чи можна тоді її кривдити?

(так як і Бога).

ü Як стримати себе від бажання відомстити за образу?

(Бог міг перетворити на попіл тих, хто його мучив, але він показав нам приклад смерення, терпіння, любові. «Прости їм Господи, бо вони не знають, що творять»).

ü Обговорення біблійної історії «Йосип та його брати» (ст. 104-105 підр. робота в зошиті урок 13 завдання 2).

III. ЗАВЕРШАЛЬНА ЧАСТИНА

Осмислення вивченого матеріалу

1) Ситуація для обговорення:

П’яниця на вулиці, вже старенький дідок з паличкою впав і намагається піднятися, але палиця задалеко і він не може встати. Поряд нікого крім вас. Що ви будете робити і чому?

2) Перевір себе (сторінка 107)

Домашнє завдання.

Опрацювати урок 13; вибрати незрозумілі питання; опишіть ситуацію з власного життя про прощення вами вашого кривдника.

Урок 14. Народження Ісуса Христа.

Мета уроку:

Освітня мета. Розкрити учням зміст поняття «Різдво Христове». З’ясувати

суть народження Спасителя для людства.

Розвиваюча мета. Розвивати в учнів уміння робити добрі справи своїм

ближнім.

Виховна мета. Виховувати в учнів бажання подарувати найкращий

подарунок для Ісуса Христа. (Це найкращі справи)

Біблійна основа.

Біблійні вірші: Матвія 1:18-2:11; Луки 2:1-20

Біблійна історія: Народження Ісуса Христа.

Ключовий вірш: «Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Луки 2:11)

Словник понять і термінів. Різдво Христове.

Наочність: Біблія, фланелограф, малюнки, мультфільм «Народження Ісуса Христа», друковані зошити.

Міжпредметні зв’язки: історія, зарубіжна література, музика, образотворче мистецтво.

Література до уроку:

Біблія або книги Святого Письма Старого й Нового

Заповіту. – Київ: Українське Біблійне товариство, 2007.

Хід уроку

I. ВСТУПНА ЧАСТИНА

Вітання: “Слава Богу”, “Слава Ісусу Христу”.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 303 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...