Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Специфічна функція



Окремі представники вуглеводів виконують особливі функції в організмі, наприклад, беруть участь в проведенні нервових імпульсів, утворенні антитіл, забезпеченні специфічності групи крові, нормальної діяльності вищої нервової системи і т.д.

Вуглеводи беруть участь в такому процесі, як фотосинтез.

Таким чином, вуглеводи мають велике значення для організму людини, у першу чергу як енергетичний матеріал. Забезпечення організму необхідною кількістю вуглеводів проводиться, в основному, за рахунок продуктів харчування рослинного походження.

3-є навчальне питання ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗБАЛАНСОВАНОГО ХАРЧУВАННЯ, НОРМУВАННЯ ХАРЧУВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

Харчування є необхідною і першою умовою життя. Тому, не дивно, що всі універсальні природнонаукові концепції містили в собі як найважливішу і необхідну частину теорію харчування. Історія науки знає дві теорії (парадигми) харчування. Перша виникла в часи античності, друга – класична теорія збалансованого харчування – остаточно сформувалася наприкінці Х1Х – першій половині ХХ століття.

Антична теорія харчування зв'язана з іменами Аристотеля і Галена і є частиною їхніх представлень про живлення.

Відповідно до цієї теорії, харчування всіх структур організму відбувається за рахунок крові, що безупинно утворюється в травній системі з харчових речовин в результаті складного процесу невідомої природи, по типі (шумування).

У печінці відбувається очищення цієї крові, після чого вона використовується для харчування всіх органів і тканин.

З класичною теорією збалансованого харчування тісно зв'язані представлення про ідеальну їжу і про оптимальне збалансоване харчування.

Ця теорія спирається на балансовий підхід до оцінки і режиму харчування, що зберігає своє значення і в даний час.

Класична теорія збалансованого харчування базується на наступних фундаментальних положеннях:

1. постачання речовин повинно точно відповідати їх витраті;

2. постачання речовин забезпечує за рахунок руйнування харчових структур і усмоктування корисних речовин – нутрієнтів, необхідних для метаболізму (обміну речовин) і побудови тіла;

3. утилізація їжі самим організмом;

4. їжа складається з декількох компонентів, різних за фізіологічним значенням: харчових, баластових і токсичних речовин;

5. обмін речовин (метаболізм) визначається рівнем амінокислот, моносахарідів, жирних кислот, вітамінів і деяких солей, отже, можна створити так називані елементні (мономерні) дієти.

Класична теорія дозволила науково обґрунтувати потребу в енергетичних і пластичних компонентах, перебороти багато дефектів і хвороб.

На основі теорії збалансованого харчування створені харчові раціони для багатьох вікових і професійних груп, у т.ч. і для військовослужбовців. Ця теорія сприяла розвитку технологій харчової промисловості.

Класична теорія збалансованого харчування стимулювала розвиток важливих теоретичних і практичних положень.

Однак балансовий підхід, ідея рафінованої, безбаластової їжі принесли й істотну шкоду, сприяючи розвитку багатьох захворювань (ожиріння, порушення обміну речовин).

У розвиток теорії збалансованого харчування великий внесок внесли академік Покровський і його учні.

Вважається, що та чи інша формула збалансованого харчування крім віку, статі, енерговитрат повинна враховувати й індивідуальні особливості людини.

Відповідно до нової теорії адекватного харчування, крім основного потоку основних речовин, із травного каналу у внутрішнє середовище організму надходить ще 5 потоків, важливість яких раніше недооцінювалася (за рахунок мікрофлори кишечнику, баластових речовин, гормонів та інші).

Концепція диференційованого харчування заснована на найбільш повних і сучасних даних про склад харчових продуктів і генотипу людини. Прихильники концепції розглядають склад продуктів і індивідуальні особливості обміну в якості основних складових частин практичного харчування, у той час як традиційне харчування враховує тільки склад продуктів.

Норми харчування, якими в даний час користаються різні фахівці, розраховані на середню людину. Однак у природі такої людини не існує (климатогеографичні фактори, робота в космосі, підвищена радіація, умови хімічних виробництв). Концепція спрямованого (цільового) харчування розрахована на вплив за допомогою харчування на людину, з огляду на його метаболічну індивідуальність, схильність до захворювань, умовам праці і багато інших факторів.

Прихильники збалансованого харчування вважають, що потреба в харчових речовинах склалася в процесі еволюції. Ігнорування цього приводить до появи сумнівних концепцій і дієт.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 412 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...