Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особливості аналізу аніонів



Методика якісного аналізу аніонів відрізняється від методики аналізу катіонів. В основі поділу аніонів на аналітичні групи лежить різна розчинність солей барію і срібла. Можливі різні варіанти поділу аніонів на групи. У цьому підручнику пропонується найбільш поширений поділ аніонів на три аналітичні групи.

Перша група аніонів: фосфат-іон РО43-, сульфат-іон SO42-, сульфіт-іон SO32-, карбонат-іон СОЗ2-, тіосульфат-іон S2O3 2-, метаборат-іон BO2- (або тетраборат-іон В4О7 2-) і оксалат-іон С2О42-. Перераховані іони утворюють з іонами барію Ва2 + важкорозчинні у воді солі. Груповим реактивом є ВаCl2 в нейтральному або слабколужному середовищі.

Друга група аніонів: хлорид-іон С1-, бромід-іон Вr-, йодид-іон I-, сульфід-іон S2-. Аніони другої групи утворюють з іонами Ag + важкорозчинні у воді і нерозчинні в розведеній азотній кислоті солі. Груповим реактивом є AgNО3 в присутності розведеної азотної кислоти.

Третя група аніонів: нітрат-іон NО3-, нітрит-іон NO2- і ацетат-іон СН3СОО-. Срібні та барієві солі цих аніонів добре розчинні у воді. Групового реактиву немає.

Загальноприйнятого систематичного ходу аналізу аніонів немає. На відміну від аналізу катіонів при аналізі аніонів найбільш доцільно виявляється безпосереднє виявлення окремих аніонів без попереднього розділення. Ця можливість обумовлена тим, що аніони здебільшого не заважають відкриттю один одного. Відповідно до цього групові реактиви застосовуються не для поділу груп, а для їх виявлення.

При виконанні часткових реакцій на аніони необхідно мати на увазі, що зовнішній вигляд осадів багатьох іонів, отриманих з барієвими або срібними солями, однаковий. Тому особливу увагу слід приділяти характеру і ступеню розчинності тих чи інших осадів в кислотах або інших реактивах. Розчинним у вказанiй кислоті ми вважаємо такий осад, який, отримуємо з 2-3 крапель розчину, розчиняється при додаванні кількох крапель розведеної кислоти без залишку або з дуже незначним залишком. Але якщо при додаванні приблизно 10 крапель кислоти або іншого реактиву розчинення не настає або не відбувається помітного просвітління розчину, осад вважається нерозчинним.





Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 1353 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...