Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Після цього приступають до систематичного аналізу



1. Відокремлюють вісмут і сурьму у вигляді основних солей.

Декілька капель досліджуваного розчину розбавляють водою і кип’ятять. Випадання осаду свідчить про наявність катіонів сурьми та вісмуту. Для їх виділення із досліджуваної суміші додають до всього досліджуваного розчину декілька капель 2н HCl або NaCl, розводять дистильованою водою і кип’ятять. Осад (І) основних солей, який виділився при цьому, відфільтровують від розчину (І), обробляють невеликою кількістю (1-2 мл) 2н розчину HNO3.

Азотнокислий розчин відокремлюють, нейтралізують насиченим розчином соди і відкривають вісмут реакцією з сіллю олова (ІІ). Осад, який залишився після обробки азотною кислотою, розчиняють в концентрованій хлороводневій кислоті, нейтралізують також содою і відкривають в одержаному розчині сурьму (дією Na2S2O3).

2. Розчин (І), який залишився після вилучення солей сурьми та вісмуту, трошки упарюють і відокремлюють катіони IV групи.

Для цього до розчину додають поступово при помішування розчин концентрованого NaOH до лужної реакції на лакмус, 5-6 капель перекису водню, після цього ще декілька капель того ж лугу до сильно лужної реакції, нагрівають декілька хвилин та фільтрують.

Одержують розчин (ІІ) з катіонами IV групи у вигляді AlO2-, ZnO22-, CrO42-, AsO43-, SnO32- і осад (ІІ), який містить катіони V і IV групи у вигляді гідроксидів та оксидів.

3. Відкривають катіони IV групи.

Для цього розчин (ІІ) нейтралізують 2н HCl до кислої реакції і проводять дослідження за ходом аналізу суміші катіонів IV групи.

4. Розділяють катіони IV і V групи.

Осад (ІІ), який залишився після відокремлення катіонів IV групи, розчиняють в невеликій кількості 2н азотної кислоти (при нагріванні), додають при цьому декілька капель Н2О2 для розчинення можливого в осаді MnO2. Одержаний розчин нітратів катіонів V і IV групи нейтралізують 2н розчином соди до появлення муті, додають 2-3 кратний об’єм концентрованого розчину аміаку і нагрівають до 40-50о С. При цьому гідроксиди катіонів V групи випадають в осад (ІІІ), а катіони VІ групи залишаються в розчині (ІІІ) у вигляді аміакатів.

5. Осад (ІІІ), який містить гідроксиди заліза, марганцю та магнію, обробляють розчином NH4Cl для розчинення Mg(OH)2 і в одержаному розчині відкривають Mg2+.

Гідроксиди заліза та марганцю, які залишились в осаді, можна розчинити в 2н HCl і досліджувати на катіони заліза та марганцю.

5. Розчин, який містить аміакати VІ групи, нейтралізують HCl (рН= 3-4) і аналізують аналогічно, як суміш катіонів VІ групи.





Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 303 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...