Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Необхідний крок проектування поздовжнього профілю



Категорія вулиць і доріг Крок проектування, м
Магістральні дороги  
Загальноміські магістралі безперервного руху  
Загальноміські магістралі регульованого руху  
Районні магістралі  

Задачу проектування поздовжнього профілю осі магістралі можна вважати вирішеною, якщо визначено або є можливість визначати всі необхідні проектні відмітки в точках перетину з осями інших вулиць і доріг, лініями прив’язки проїздів до забудови, пікетів, локальних екстремумів тощо, тобто фактично отримане рівняння його проектної лінії (рис. 6.1) у вигляді, що дозволяє подальше вертикальне планування магістралі виконувати в автоматизованому режимі.

Y = { Y2(n-1) + in (X - X2(n-1)); при X2(n-1)XX2n-1;   (6.1)  
(X - X2n-1)2 Y2(n-1) + in(X - X2(n-1) ) + ———--—; при X2n-1 XХ2n, 2 Rn

де n – номер ланки поздовжнього профілю магістралі;

Х2(n-1) і Y2(n-1) – координати початку прямої ділянки n -ланки профілю, м;

Х2n-1 і Х2n – абсциси початку та кінця вертикальної кривої цієї ланки, м;

Rn – радіус вертикальної кривої на цій ланці, м;

in – поздовжній уклон прямої ділянки на n -ланці.

Проектну лінію поздовжнього профілю осі магістралі розглядаємо як таку, що складається з окремих ланок, які в свою чергу складаються з ділянки прямої лінії та відповідної ділянки вертикальної спряженої кривої (рис. 6.2)

Рис. 6.2

При проектуванні та розрахунках поздовжнього профілю магістралей слід дотримуватись правила знаків для наступних величин.

Так як лінію поздовжнього профілю магістралі розглядаємо в декартовій системі координат, то поздовжній уклон беремо зі знаком "+", якщо його напрямок не співпадає з позитивним напрямком осі абсцис. Величину радіуса вертикальної увігнутої кривої беремо теж зі знаком "+", а вертикальної випуклої – зі знаком "-".

При проектуванні поздовжнього профілю можна дотримуватись такого алгоритму:

1-й етап. Накреслення варіанта проектної лінії поздовжнього профілю осі магістралі (рис. 6.1), перевірка відповідності вибраного кроку проектування та відповідності вимогам до найбільших та найменших уклонів прямих ділянок поздовжнього профілю.

2-й етап. Прийняття величин радіусів вертикальних кривих для спряження переломів поздовжнього профілю магістралі та визначення їхніх характеристик.

Одразу ж доцільно взяти найменші допустимі величини залежно від категорії магістралі, а потім при необхідності та можливості їх збільшити.

Характеристики (рис. 6.3) вертикальних кривих: тангенс (Т), криву (К) і бісектрису (Б) визначаємо за таблицями [14] та за наступними формулами (наведені для першої вертикальної кривої поздовжнього профілю) для порівняння:

Рис. 6.3

К1 = R12 - і1); (6.2)

Т1 = К1/2; (6.3)

Б1 = - Т12/(2R). (6.4)

Характеристики вертикальних кривих потрібно відповідно нанести на креслення проектного поздовжнього профілю магістралі (див. рис. 6.1).

У курсовому проекті треба визначити характеристики вертикальних кривих і за розрахунковими формулами (6.2)–(6.4), і за таблицями [14]. Всі розрахунки занести в табл. 6.3.

Для прикладу: характеристики для першої вертикальної увігнутої кривої визначені за таблицями [14], як добуток характеристик для кривої R = 1.0 м при алгебричній різниці уклонів 0.058 (Т = 0.02 8976; К = 0.05 7935; Б = 0.00 0420) на величину її радіуса R = 1000.0 м.

У вказаних величин характеристик вертикальної кривої радіуса R = 1.0 м відмічено числову частину, яка відповідає рядку з позначенням з лівого боку таблиці 3о, а решта наступних цифр даних чисел характеристик взято в рядку, який відповідає алгебричній різниці 0.058, відміченій з правого боку таблиці.

Таблиця 6.3





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 436 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...