![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Направляючі станин шліфують на спеціальних шліфувальних верстатах, повздовжньо-строгальних чи повздовжньо-фрезерувальних, оснащених спеціальними пристосуваннями. Частіше шліфування проводять торцем чашкового круга (рис.37 а, б)
Рисунок 5.10— Шліфування торцем чашкового круга
а - з нахилом; б - без нахилу.
Шліфування з нахилом вісі шпинделя на 1°...3° (рис.37, а) забезпечує менший нагрів, кращий відвід стружки та пилу, та використовується при чорновому (попередньому) шліфуванні. Для одержання якісної поверхні при чистовому шліфуванні, шліфувальний круг розмішують суворо перпендикулярно (рис. З7, б) до оброблюваної поверхні.
При встановленні станини на столику верстату, її попередньо вивіряють на паралельність й звернутість по базовим поверхням, а потім закріплюють.
Для шліфування направляючих станин, столиків т. і. Використовують всілякі пристосування: стаціонарні та переносні. До стаціонарних пристосувань відносяться шліфувальні та фрезерні головки, встановлені на поздовжньо-стругальних та поздовжньо-фрезерних верстатах.
Переносні пристосування служать для шліфування направляючих станин без зняття їх з фундаменту.
На рис. 38, а, б зображені схеми шліфування направляючих за допомогою переносних пристосувань.
Рисунок 5.11— Переносні пристосування для шліфування направляючих станин, а - пристосування при роботі; б - види профілів, які оброблюються пристосуванням.
Коротке описання переносного пристосування для шліфування направляючих токарного верстату: плиту 4 пристосування (рис. 38, а) двома її змінними направляючими 2 та 3, які кріпляться до неї гвинтами, встановлюють на токарному верстаті - па при шабрених направляючих для задньої бабки. В нижній частині плити 4 змонтовані підпружинені упори з шарикопідшипниками 1 і 5, виконують роль катків.
Пристосування разом з приводом і шліфувальним кругом переміщують вздовж станини вручну за допомогою гвинтів та за допомогою механізованого приводу через цепну передачу.
Переносні пристосування,, відрізняються від стаціонарних тим, що вимагають точного встановлення відносно базової поверхні.
На рис. 38, б зображені схеми шліфування направляючих різного профілю призматичних, плоских типу "лаяточкин хвіст" за допомогою переносних пристосувань.
При шліфуванні використовуються чашкові крути 0100... 175 мм; Швидкість обертання шліфувального круту У=30...40 м/с; глибина різання не більшеО.01 мм. Охолодження виконується стисненим повітрям, яке подається в зону різання.
Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 267 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!