Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. Для визначення рівномірності зміни об’єму цементного каменю проводять спеціальні випробування



Для визначення рівномірності зміни об’єму цементного каменю проводять спеціальні випробування. Зважують дві проби тіста нормальної густоти по 75 г, з них виготовляють кульки, які розміщують на скляній пластинці. Постукуванням пластиною об стіл кулькам надають форму плескачиків діаметром 7...8 см і завтовшки в середині 1 см. За допомогою ножа розрівнюють поверхню зразків від країв до центру. Виготовлені зразки ставлять у камеру з гідравлічним затвором при Т=20±2оС і витримують протягом 24 годин. Потім плескачики укладають у посу-дину з водою і кип’ятять протягом 3 годин. Після охолодження зразків візуаль-но оцінюють їх вигляд.

Цемент відповідає вимогам стандарту, якщо на поверхні зразків не виявлено радіальних та діаметральних тріщин, які доходять до краю зразків, сітки дрібних тріщин, а також збільшення об’єму плескачиків (рис. 6.2).

Висновок повинен містити порівняння отриманого результату з вимогами стандарту (див. табл.6.1).

6.5. Визначення границі міцності при згині та стиску (активності)
та встановлення марки портландцементу
(ГОСТ 310.4-81)

Міцність цементного каменю – це результат когезії частинок цементу (при їх гідратації та під час твердіння) та адгезії їх до заповнювача, оскільки цемент застосовують в основному в бетонах і будівельних розчинах разом із заповнювачами. Значення границі міцності при стиску зразків з цементо-піщаної суміші складу 1:3 (за масою) при В/Ц, що обумовлює нормальну консистенцією розчинової суміші, які першу добу тверділи у формах в камері з вологим повітрям, а наступні 27 діб у воді, називають активністю. Марка цементу – це значення активності (в кгс/см²), округлене в бік зменшення або збільшення (на 5%) до значення, наведеного у стандарті (Таблиця 1 ДСТУ Б В.2.7-112-2002)

Матеріали: портландцемент, пісок кварцовий стандартний, вода.

Прилади: чаша і лопатка для змішування; бігунковий змішувач; струшуючий стіл з формою-конусом (рис. 6.3), штиковка, штангенциркуль; ніж, тригніздові металеві форми для виготовлення зразків-балочок з насадкою; вібраційна площадка; камера з гідравлічним затвором та ванна з водою для зберігання зразків; прилад для випробування зразків на згин, прес для визначення міцності при стиску, пластинки для передачі навантаження.

Рис.6.3. Струшуючий стіл з формою-конусом для визначення нормальної консистенції розчинової суміші

6.5.І. Визначення консистенції цементно-піщаного розчину





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 275 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...