Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. Насипну густину сипких матеріалів (піску, щебеню, гравію, цементу, вапна, гіпсу) визначають як відношення маси наважки сипкого матеріалу до його об'єму



Насипну густину сипких матеріалів (піску, щебеню, гравію, цементу, вапна, гіпсу) визначають як відношення маси наважки сипкого матеріалу до його об'єму, включаючи простір між зернами або кусками.

Кварцовий пісок висушують в сушильній шафі при температурі 105…110°С до сталої маси, відбирають пробу і, користуючись совком, заповнюють з висоти
10 см мірний циліндр. Циліндр попередньо зважують і заповнюють його з надлишком, до утворення конуса. Конус обережно (без ущільнення) зрізують по вінця циліндра металевою лінійкою і зважують циліндр з матеріалом.

Насипну густину проби кг/м³, обчислюють за формулою:

,

де m 2 – маса мірного циліндра з матеріалом, кг; m 1 – маса порожнього циліндра, кг; V – об'єм циліндра, м³.

Насипну густину піску розраховують (з точністю до 10 кг/м³) як середньоарифметичне значення результатів двох випробувань, при цьому кожного разу беруть нову порцію матеріалу. Результати випробувань заносять до табл.1.4.

Таблиця 1.4

Визначення насипної густини сипкого матеріалу

Наймену- вання матеріалу Об'єм мірного циліндра, V, м³ Маса мірного циліндра, кг Насипна густина, кг/м³
з матеріа-лом, m 2 порожнього, m 1 проби матеріалу
           

Висновок. За одержаними результатами слід зробити висновок про відповідність насипної густини кварцового піску довідковим даним.

1.1.2. Визначення пористості і пустотності

Пористість) – це ступінь заповнення матеріалу повітряними включеннями у вигляді пор. Найчастіше визначають істинну, або загальну, пористість.

Істинна пористість ( П і) – це відношення об'єму всіх пор (відкритих і закритих) до загального об'єму матеріалу.

Пустотність (Vn) характеризується наявністю порожнин у будівельних виробах або між зернами в сипких матеріалах.

Матеріали. Для визначення істинної пористості використовують зразки матеріалів, для яких визначали середню густину, а для визначення пустотності – кварцовий пісок.

Порядок виконання роботи

Істинну пористість (П і) і пустотність (Vn) вимірюють у відсотках і визначають розрахунковим способом, користуючись формулами:

;

де ρ – істинна густина матеріалу, г/см³; ρ m – середня густина матеріалу, г/см3;
ρ н – насипна густина піску, г/см³.

Значення ρ для матеріалів правильної геометричної форми беруть з довідкових даних, а значення ρ для кварцового піску, ρ m, ρ н – з результатів попередніх випробувань. Результати випробування заносять до таблиці 1.5.

Таблиця.1.5

Визначення істинної пористості та пустотності

№ дос-ліду Найме-нування матеріалу Істинна густина, ρ, г/см ³ Середня густина, ρ m , кг/м³ Насипна густина, ρ н, кг/м³ Істинна пористість, П і,% Пустот-ність, Vn,%
             

Висновок. За результатами одержаних розрахунків слід зробити висновки про їх відповідність довідковим даним.





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 569 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...