Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Визначення ємності ринку та його сегментація



За підсумками досліджень було зроблено висновок про те, що попит справді існує, але має свої особливості: поки що існуючі підприємства задовольняють близько чверті реального попиту; якість та послуги підприємств не завжди відповідають вимогам ринку та споживачів. Для розширення діяльності проектованих підприємств необхідно завоювати, по-перше, ринок споживачів, що вже склався, по-друге, нові ринки.

Для забезпечення даному підприємству постійних споживачів необхідно докласти багато зусиль: створити імідж, налагодити рекламу, розробити фірмові страви відповідної якості та розширити сферу послуг.

Ціновий фактор може відігравати значну роль у формуванні структури попиту на різні види продукції. Тому для проведення раціональної цінової політики, яка дозволяє впливати на споживчий попит у необхідному напряму і внаслідок цього отримувати достатній рівень прибутку, важливо проаналізувати цінову еластичність попиту на продукцію ресторанного господарства, асортимент страв і виробів.

Дослідження попиту на продукцію та послуги мають проводитися підприємствами самостійно. Вважається, що заходи, вжиті за результатами досліджень, забезпечать 100%-ву ефективність витрачених коштів.

Основним завданням розвитку господарської діяльності є залучення споживачів, завоювання цільового ринку споживачів, що має стати основою використання існуючих резервів виробництва та обслуговування на підприємстві.

Маркетингові дослідження ринку включають вивчення та прогнозування місткості ринку.

Показник місткості споживчого ринку ресторанних послуг району міста в натуральних показниках розраховується за формулою:

Мрр = Р1´k12´k23´k3+.....+Рn´kj = чол. (3)

де:

М рр – місткість ринку ресторанних послуг;

Рn – кількість місць в окремому закладі ресторанного господарства (див.табл.1.1), шт.;

kj – нормативна оборотність одного місця.

Мрр = 350*3+60*5+60*4=1590

Розрахунок неохопленої ємності ринку, на який виходить заклад, здійснюється за формулою 3:

, (3)





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 401 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...