Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методи та прийоми аудиту, аналітичні процедури та їх застосування під час отримання аудиторських доказів



Аудиторські докази отримують у результаті проведення від повідного ком- плексу тестів контролю та процедур по суті.

Тести контролю — це тести, що проводять з метою отримання аудиторсь- ких доказів щодо відповідності організації ефективності функціонування систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю.

Під час проведення тестів контролю аудитор повинен розглянути достатність та відповідність аудиторських доказів для підтвердження оціненого рівня ризику ко- нтролю (чи організовані відповідним чином системи бухгалтерського обліку і внут- рішнього контролю для запобігання, виявлення та виправлення суттєвих перекру- чень; чи ці системи ефективно функціонують протягом відповідного періоду).

Процедури по суті — це перевірки, виконані для отримання аудиторських доказів з метою виявлення суттєвих перекручень у фінансових звітах.

Отримуючи аудиторські докази шляхом проведення процедур по суті, ау- дитор повинен розглянути достатність і відповідність аудиторських доказів ра- зом з будь-якими доказами, отриманими в результаті тестів контролю, для під- твердження у фінансових звітах.

Є два типи процедур по суті:

· перевірки докладної інформації про операції та залишки;

· аналітичні процедури.

Так, перевірки докладної інформації про операції та залишки це перевірка, спостереження, запит і підтвердження, підрахунок.

Перевірка — вивчення здійснених записів, документів або наявності мате- ріальних активів (інвентаризація, візуально).

Спостереження — нагляд за процесом або процедурою (спостереження за здійсненням інвентаризації).

Запит і підтвердження — це процес звернення за інформацією до обізна- них осіб як усередині суб'єкта, так і поза його межами. Запити можуть бути офіцій- но-письмові, неофіційно-письмові, усні. Підтвердження — це відповіді на запити.


Обчислення — перевірка арифметичної точності сум у первинних докумен- тах і облікових записах або проведення незалежних підрахунків.

Аналітичні процедури — це процедури, що передбачають аналіз важливих фінансових показників та тенденцій з подальшим вивченням відхилень та взає- мозв'язків, які суперечать іншій відповідній інформації або відхиляються від прогнозованих сум.

Основні прийоми аналітичних процедур: процентні порівняння, коефіціє- нтний аналіз фінансового стану підприємства, балансовий метод, зокрема:

- порівняння фактичних показників бухгалтерської звітності з плановими (кошторисними). При цьому оцінюється методика планування та перевіряється, чи клієнт у фінансовій звітності не вказав планові показники;

- порівняння фактичних показників бухгалтерської звітності з середніми галузевими даними;

- порівняння фактичних показників бухгалтерської звітності і пов'язаних з ними відносних коефіцієнтів звітного періоду з нормативними значеннями, зіста- влення й аналіз змін відносних показників, розрахованих у різні періоди;

- порівняння фактичних показників бухгалтерської звітності з небухгалтер- ськими даними (даними, що не увійшли до фінансової звітності);

- аналіз змін протягом певного часу показників бухгалтерської звітності і ві- дносних коефіцієнтів, пов'язаних із ними, при цьому здійснюється порівняння статей балансу і аналіз їх різких змін.

Аналітичні процедури рекомендується використовувати:

1) під час планування аудиторських процедур;

2) як процедури перевірки на суттєвість, коли їх використання може бути більш ефективним, ніж тести деталей з метою скорочення ризику невиявлення за окремими твердженнями фінансової звітності;

3) як остаточний (заключний) огляд фінансової звітності на стадії завер- шення аудиту.

Тести контролю застосовуються для підтвердження деталей господарсь- ких операцій та залишків на рахунках бухгалтерського обліку. Ефективність і


результативність аудиторських процедур, проведених з метою отримання та оцінювання аудиторських доказів, можуть бути збільшені за допомогою засто- сування комп'ютерних методів аудиту. Комп'ютерні методи аудиту (КМА) — комп'ютерні програми та інформація, яку використовує аудитор як елемент ау- диторських процедур для обробки Даних, що перебувають в інформаційних си- стемах підприємства і є важливими для аудиторської перевірки.

КМА можуть складатися з пакета програм, програм спеціального призна- чення, програм-утиліт, програм управління системою, вбудованих аудиторсь- ких стандартних програм тощо

Контрольні запитання

1. Як визначають поняття і сутність аудиторських доказів?

2. Якими є види аудиторських доказів? Охарактеризуйте їх.

3. Чи існує класифікаційна характеристика аудиторських доказів?

4. Які методи та прийоми аудиту застосовують під час отримання аудиторських доказів? Охарактеризуйте їх.

5. Чи існують аналітичні процедури в аудиторській роботі?

6. Які ви знаєте комп'ютерні методи та програмні засоби аудиту?





Дата публикования: 2015-02-28; Прочитано: 781 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...