Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні елементи та комплекс маркетингуОсновні елементи та комплекс маркетингу

Комплекс маркетингу представляє собою набір засобів для задоволення потреб споживачаі досягнення маркетингових цілей на ринку. Маркетингова діяльність підприємства поділяється на:

- стратегічний маретинг, головною метою якого є розробка довгострокових заходів щодо успішній діяльності на ринку (вибір ринків, вибір методів конкурентної боротьби, позиціювання свого бізнесу, фірми та своїх продуктів на ринку, шляхів досягнення конкурентоспоможності своєї продукції, завоювання та утримки визначеної частки ринку, тощо);

- операційний маркетинг, який вміщує набір робіт, пов’язаних з підготовкою та реалізацією маркетингових стратегій, це повсякденна робота у сфері маркетингу на підприємстві (проведення маркетингових досліджень, систематизація маркетингової інформації, прийняття поточних рішень зі створення товарного асортименту, визначення цін, проведення рекламних заходів та інших заходів просування і т.д).

Найважливішими елементами комплексу маркетингу є:

- Product – продукт;

- Price – ціна;

- Place – місце;

- Promotion – просування.

Ці чотири елементи комплексу маркетингу мають назву 4 Р маркетингу або маректинг- мікс.

Для забезпечення споживачів продуктами (товапрами та послугами) створюється товарна політика маретингу, яка спрямована на розробку та своєчасну зміну товарного асортименту, розробку нових видів продукції, систем обслуговування клієнтів, підвищення якості і конкурентоспроможності товароів і послуг.

Цінова політика вміщує діяльність зі встановлення цін, системи знижок, форм розрахунків, які б задовільняли клієнтів і були вигідні підприємству.

Місце-“потрібний товар у потрібне місце у потрібний час”. Це завдання виконує маркетингова політика розподілу. Основним змістом цієї роботи розобка та організація оптимальної схеми доставки продукції від виробника до споживача через мережу посередників або самостійно та фізичне втілення цієї системи через ситему транспортування, збереження вантажів, складування, вантажних робіт, обслуговування заявок клієнтів.

Просування – передбачає комплекс заходів щодо популярізації компанії, її керівників, її продукції, створення позитивного іміджу, споживчих звичок, активізації споживанння продуктів, тощо. Ця діяльність реалізується за допомогою:

- зв/язків з громадськістю;

- рекламних компаній;

- персонального продажу і прямого маркетингу;

- виставково-япрарочної діяльності;

- акцій та ізаходів зі стимулювання зюуту та інших інструментів

Дата публикования: 2015-01-25; Прочитано: 1182 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...